Adrian Zandberg. Kim jest lider Partii Razem, który zabłysnął podczas debaty? [WYBORY 2015]

Adrian Zandberg - kandydat do parlamentu startujący z listy komitetu wyborczego Partia Razem w okręgu wyborczym Warszawa I (okręg numer 19).

Adrian Zandberg, lider partii Razem, jest jednym z największych zaskoczeń Debaty Liderów. Komentatorzy chwalili go za ogromną charyzmę i konkretne wypowiedzi. Kim jest Zandberg?

To jeden z "ojców założycieli" partii Razem. Jest też członkiem Zarządu Krajowego partii i startuje z pierwszego miejsca warszawskiej listy Razem. Z wykształcenia jest doktorem historii (doktorat poświęcił brytyjskiej i niemieckiej lewicy socjaldemokratycznej). Z zawodu jest natomiast programistą i wykładowcą.

Przed Razem był członkiem Unii Pracy i przewodniczącym jej młodzieżówki. Odszedł z UP, gdy została - jak deklaruje - "zwasalizowana przez SLD". Stworzył wówczas stowarzyszenie Młodych Socjalistów.

Lepszy od Kwaśniewskiego

W 2007 roku lewicowi działacze właśnie jego widzieli jako... kandydata na prezydenta. Przebijał wtedy wszystkich - od Aleksandra Kwaśniewskiego, przez Sławomira Sierakowskiego, po Piotra Ikonowicza. Był to tylko niszowy sondaż jednego z lewicowych portali, jednak pokazuje, że Adrian Zandberg nie jest osobą "znikąd", ma ugruntowaną pozycję w środowisku.

W 2001 roku o Zandbergu mówił Jacek Kuroń. "Pokolenie rówieśników Adriana" miało podołać organizacji demokratycznego, lewicowego ruchu. Z kolei Barbara Nowacka oceniła niedawno: "Wybitny intelekt, niespożyta energia".

Z Danii do Polski

Z informacji na stronie internetowej Razem dowiadujemy się, że trzydzieści lat temu rodzice przywieźli Adriana Zandberga z Danii do Polski i odtąd "dokłada starań, żeby Polskę nieco do Danii upodobnić". "Po drodze zdarzyło mu się bronić bezpłatnych studiów, organizować protesty przeciw wojnie w Iraku, rozkręcać kampanię przeciwko korporacjom wyprowadzającym zyski do rajów podatkowych, Warszawską Kooperatywę Spożywczą i parę innych inicjatyw" - czytamy.

Adrian Zandberg - informacje podstawowe

Data urodzenia: 1979 rok
Wykształcenie: doktor historii
Zawód: programista

Adrian Zandberg - wybory 2015

Komitet wyborczy: Partia Razem
Nr na liście: 1
Okręg wyborczy: Warszawa I
Numer okręgu: 19

Źródło danych: MamPrawoWiedziec.pl

Więcej o:
Komentarze (525)
Adrian Zandberg. Kim jest lider Partii Razem, który zabłysnął podczas debaty? [WYBORY 2015]
Zaloguj się
 • g01234393

  Oceniono 78 razy 52

  Zwykły inteligentny człowiek obok robotów. Jakież to nienaturalne, skoro przyzwyczaili nas do tych tandetnych odklepywanych formułek i wyćwiczonych ruchów.

 • gr_ub_y

  Oceniono 107 razy 39

  Mógł głos przechodzi na Razem.

  Miałem głosować na ZL, Petru lub w ostateczności na PO, ale dość już wybierania mniejszego zła.

  Wybieram dobro.

  Wybieram RAZEM!

  PS. Też jestem drwalem.

 • gr_ub_y

  Oceniono 118 razy 30

  Ach jaka piękna katastrofa dla ZLEWu i Petru. :)))

  Drwal socjalista pozamiatał debatę. :)

  Mnie jednak najbardziej rozbawił spóźniony o 24h tryumfalny pochód ekipy Kopaczki. :)

 • jaro221

  Oceniono 45 razy 25

  Teraz jest koniec PO, za 4 lata (lub wcześniej) będzie koniec PiS-u i wyłoni się nowa siła. Ktoś rozsądny, kto będzie musiał posprzątać po PiS-ie.

 • to_moje_zdanie

  Oceniono 46 razy 22

  Uff, wreszcie powiew świeżego powietrza .... Głosuję na RAZEM!
  Czas przewietrzyć Sejm i korytarze. Co wy na to Polki i Polacy?

 • caro3139

  Oceniono 30 razy 20

  Zandberg proponuje przyjmować imigrantów.Problem jest tylko w tym ze ani Polacy ani sami imigranci tego nie chcą

 • czarnousov1944

  Oceniono 29 razy 19

  Adrian Zadberg chciałby upodobnić Polskę do Danii....
  OK w Danii, koło Kopenhagi w Kokkedal rada osiedla odmówiła 7 tys koron (około 4000 zł) na zorganizowanie choinki na Boże Narodzenie, chociaż wcześniej zaaprobowała wydatek 60000 koron (34000 zł) wcześniej na obchody islamskiego święta.

  "Choć choinka ostatecznie ma zostać sfinansowana ze środków prywatnych darczyńców, burza wokół Kokkedal wciąż trwa. Zamaskowani bandyci napadli na dziennikarzy relacjonujących sprawę “zakazanej choinki”, ktoś groził ministrowi kultury śmiercią, a duńska przewodnicząca osiedlowej rady zrezygnowała kilka dni temu ze stanowiska, ponieważ “czuła się zagrożona" .(cyt z Na temat)
  Dziękujemy ci Adrianie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX