Kandydaci w okręgu wyborczym Kraków [SEJM]

Sprawdź, kto kandyduje w tym roku w wyborach do Sejmu z okręgu nr 13, do którego należy Kraków i powiaty krakowski, miechowski i olkuski.

W ostatnich wyborach parlamentarnych najwięcej głosów do Sejmu zdobył Andrzej Duda - ponad 79 tys. Posłami zostali zrównież Jarosław Gowin, Ireneusz Raś, Jerzy Fedorowicz, Katarzyna Matusik-Lipiec, Łukasz Gibała, Józef Lassota, Jagna Marczułajtis-Walczak i Lidia Gądek z PO, Ryszard Terlecki, Andrzej Adamczyk, Jacek Osuch, Barbara Bubula, Piotr Ćwik z PiS oraz Anna Grodzka z SLD.

 

 

Złotowski Kosma Tadeusz
Latos Tomasz Edward
Kownacki Bartosz Józef
Bańkowska Anna Danuta
Krupa Łukasz Marcin
Kłopotek Eugeniusz
Sikorski Radosław Tomasz
Piotrowska Teresa
Olszewski Paweł Bartosz
Katulski Jarosław Paweł
Kozłowska Iwona Maria
Brejza Krzysztof

 

 

Komitet Wyborczy Kongres Nowej Prawicy

 

Lech Walicki

Norbert Czarnek

Halina Żółtek

Konrad Mleczko

Maciej Sierant

Stanisława Suder

Wojciech Pasternak

Agnieszka Krzciuk

Szymon Rusek

Marcelina Cherjan

Tomasz Krzciuk

Marta Michałowska

Joanna Jutkiewicz

Piotr Gankiewicz

Andrzej Mila

Marek Franczyk

Grzegorz Gębka

Stanisław Żmigrodzki

Janusz Szymusiak

Monika Borkowska

Kamil Ogrodnik

Sylwia Baca

Andrzej Gregorczyk

Sylwia Gruba

Jakub Nowak

Leszek Rudnik

Paulina Bożek

Jarosław Szatan

 

 

Komitet Wyborczy KORWiN

 

Konrad Berkowicz

Patryk Wącławski

Radosław Czosnowski

Kamil Kupiec

Grzegorz Król

Agnieszka Siedlińska

Mikołaj Janus

Monika Kicińska

Marta Gierat-Rusinek

Norbert Marek

Marta Pająk

Konrad Przebindowski

Piotr Wieczorek

Sylwia Synowska

Grzegorz Pędziwiatr

Mariola Chymuk-Gramatowska

Aldona Powaga

Mateusz Miejski

Jakub Adamczyk

Dawid Figiel

Dawid Tomaszewski

Piotr Rosa

Sylwia Studniarz

Ilona Motysia

Monika Bandura

Justyna Ślusarczyk

Andrzej Hajdo

Kamil Banasik

 

 

Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15"

 

Agnieszka Ścigaj

Krzysztof Zając

Izabela Lewandowska-Malec

Kamila Kępińska

Michał Broniewicz

Adam Kasprzykowski

Ewa Lisowska-Kania

Ewelina Sztab

Lucyna Kinecka

Paweł Dziura

Paweł Młynarek

Joanna Bochenek

Paweł Kopko

Wojciech Osłoński

Piotr Kubiczek

Piotr Pacewicz

Zbigniew Krempicki

Dariusz Nowak

Stanisław Molik

Aneta Szendera

Radosław Mazurek

 

 

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

 

Rafał Trzaskowski

Ireneusz Raś

Grzegorz Lipiec

Lidia Gądek

Jagna Marczułajtis-Walczak

Bogusław Sonik

Janusz Sepioł

Paweł Piasny

Jacek Krupa

Marta Patena

Tomasz Urynowicz

Barbara Adamska

Teresa Starmach

Maciej Żmuda

Katarzyna Pabian

Jerzy Woźniakiewicz

Szczęsny Filipiak

Joanna Marcela

Magdalena Bassara

Wojciech Bosak

Katarzyna Bielańska

Marek Hareńczyk

Edyta Nowak

Bogdan Dąsal

Dominika Kotala

Piotr Opalski

Janusz Kołacz

Józef Lassota

 

 

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

 

Wojciech Kozak

Małgorzata Marcińska

Dariusz Nowak

Adam Domagała

Urszula Stochel

Halina Kurtyka

Jan Łaksa

Marzena Paszkot

Marian Gamrat

Marek Piekara

Wiesław Musiał

Tadeusz Durłak

Józef Rysak

Justyna Białaś

Małgorzata Mardyła

Krzysztof Grzesik

Barbara Czech

Elżbieta Węgrzynowska

Jerzy Wnęk

Grzegorz Tomsia

Marek Szymański

Arkadiusz Zych

Krzysztof Malik

Barbara Kawa

Wiesława Zboroch

Czesław Dołęga

Jolanta Zajączkowska

Wojciech Szczepanik

 

 

Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru

 

Jerzy Meysztowicz

Anna Aseńko

Tomasz Brzostowski

Patrycja Krawczyk

Krzysztof Kwarciak

Bożena Boryczko

Grzegorz Mocny

Sylwia Salwińska

Jerzy Wójcik

Artur Buszek

Ida Cedrych

Waldemar Antosiewicz

Karolina Bogacz

Andrzej Swolkień

Małgorzata Latawiec

Miłosz Jakubowski

Jerzy Kulikowski

Justyna Olejnik

Ewelina Węgrzyn

Łukasz Zarodkiewicz

Dominika Kotarba

Wojciech Wojtanowicz

Maciej Olszański

Dorota Chrabota

 

 

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

 

Małgorzata Wassermann

Andrzej Adamczyk

Ryszard Terlecki

Barbara Bubula

Jacek Osuch

Piotr Ćwik

Ryszard Kapuściński

Lesław Blacha

Elżbieta Duda

Barbara Nowak

Krzysztof Durek

Magdalena Nawara

Piotr Serafin

Szymon Huptyś

Stanisław Rumian

Mirosław Boruta

Iwona Kornaś-Pierzak

Włodzimierz Tochowicz

Krystyna Gamrat

Mirosław Gilarski

Romana Maziej-Niewczas

Zbigniew Grzyb

Anna Miłowska

Maciej Miezian

Monika Bętkowska

Paulina Kościółek

Dariusz Gorgoń

Jarosław Gowin

 

 

Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni

 

Kazimiera Szczuka

Ryszard Śmiałek

Marcel Kwaśniak

Jerzy Prokop

Małgorzata Węgrzyn

Agata Majda

Ada Smętek

Marian Jankowski

Jerzy Jaskiernia

Ryszard Ciach

Józef Grzyb

Paulina Baczyńska

Mariola Wesołowska

Paweł Bernard

Magdalena Kubańska

Anna Fudalik

Andrzej Grodecki

Jerzy Wojtanowicz

Joanna Talar

Jerzy Garga

Maria Madejska

Jakub Maciejewski

Jerzy Ostrowski

Zbigniew Karendał

Agnieszka Rogóż

Małgorzata Pocztowska

Robert Zimniak

 

 

Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!"

 

Ryszard Kozłowski

Barbara Łopacińska

Stanisław Papież

Grzegorz Pioterek

Wiesław Penc

Teresa Garland

Izabela Bogacz-Rostworowska

Fabian Sarota

Fryderyk Kalinowski

Krzysztof Bubnicki

Piotr Adamski

Maria Hempel-Dyblik

Halina Przybycień

Piotr Heszen

Agnieszka Heszen

Maria Gurgul

Marek Żelazny

Joanna Wąsowicz

Szymon Szczurek

Marcin Chojnacki

Karolina Górka

Lucyna Marcinkowska

Małgorzata Wilamowska

Sławomir Marczewski

 

 

Komitet Wyborczy Partia Razem

 

Jakub Baran

Weronika Śmigielska

Adam Jaśkow

Joanna Grzymała-Moszczyńska

Robert Szokalski

Justyna Drath

Szczepan Garstka

Barbara Grobler

Michał Kiełbiński

Elżbieta Kunachowicz

Kamil Maczuga

Katarzyna Janota

Andrzej Dziarmagowski

Hanna Zalewska

Paweł Swoboda

Barbara Bielawska

Bartosz Wójcik

Natalia Legoń

Wojciech Kazberuk