Robert Winnicki - życiorys, poglądy [SYLWETKA]

Kandydat Ruchu Kukiza jest od wielu lat związany z prawą stroną sceny politycznej. Jest założycielem i liderem Ruchu Narodowego, w przeszłości pełnił funkcję przewodniczącego Młodzieży Wszechpolskiej.

Robert Winnicki urodził się w małej wiosce na południowym-zachodzie Polski, tuż przy granicy niemieckiej i czeskiej. Po przedwczesnej śmierci ojca, głową rodziny został jego dziadek. Jak przyznał sam Winnicki, był on członkiem PZPR i pełnił funkcję gminnego sekretarza partii. Członkostwo w partii dało mu to stabilność zatrudnienia i szacunek lokalnej społeczności, dzięki czemu mógł utrzymać rodzinę.

Od Sienkiewicza do Młodzieży Wszechpolskiej

Winnicki w dzieciństwie lubił czytać książki. Już w wieku 11 lat miał po raz pierwszy przeczytać ?Trylogię? Henryka Sienkiewicza. W 2004 roku rozpoczął studia politologiczne na Uniwersytecie Wrocławskim. W trakcie nauki z powodu pracy musiał wielokrotnie je przerywać. Ostatecznie nie ukończył ich w ogóle. Pracował m.in. w biurze nieruchomości, handlował sprzętem biurowym i prowadził hotel. W okresie studenckim dobrze odnalazł się w Młodzieży Wszechpolskiej, gdzie w szerokim gronie mógł dzielić się swoimi poglądami. Jego zaangażowanie sprawiło, że parę lat później został szefem tej organizacji.

Organizator Marszów Niepodległości

Wpływ na karierę polityczną Winnickiego miał jego wuj, który był członkiem LPR. To on zachęcał go do działalności w polityce. Robert Winnicki jest jednym z założycieli Ruchu Narodowego, który powstał na bazie organizowanego corocznie w Marszu Niepodległości odbywającego się 11 listopada w Warszawie. W 2014 roku inicjatywa przerodziła się w partię polityczną, na czele której stanął Robert Winnicki. Wiceprezesami Ruchu Narodowego zostali Krzysztof Bosak, Bartosz Jóźwiak, Marian Kowalski, Maciej Migus i Artur Zawisza. Działacze i polityce znani ze narodowej, skrajnej strony politycznej. Robert Winnicki reprezentuje poglądy narodowe i antyunijne.

Więcej informacji na temat wyborów parlamentarnych znajdziecie w portalu MamPrawoWiedziec.pl

Więcej o:
Komentarze (4)
Robert Winnicki - życiorys, poglądy [SYLWETKA]
Zaloguj się
 • Bartosz Józwiak

  Oceniono 1 raz 1

  Szanowni Państwo czy Wy naprawdę nie potraficie nic napisać zgodnie z prawdą? Ojciec Roberta żyje (sam widziałem go na weselu Roberta), więc wasz wpis jest kompromitujący i wymaga przeprosin. A to zdanie "Działacze i polityce znani ze narodowej..." to jakieś kuriozum. Czy Wy macie maturę? Jeśli tak to już wiem dlaczego tylu, powiedzmy wiedzących na opak przychodzi teraz na studia. Wstyd i jeszcze raz wstyd. I co istotne, ja nazywam się Józwiak, a nie Jóźwiak, jak komunistyczny bezpieczniak. Ale jak widać bliska ciału koszula. Mimo wszystko pozdrawiam Państwa i czekam na zachowanie honorowe. Wszak sami ciągle mówicie o potrzebie podnoszenia poziomu debaty. jest szansa aby to potwierdzić.

 • Bartosz Józwiak

  Oceniono 1 raz 1

  Czy Wy Państwo potraficie napisać artykuł bez błędów merytorycznych i stylistycznych? Roberta ojciec nie umarł przedwcześnie (jako żywo widziałem go na weselu Roberta), a to zdanie "Działacze i polityce znani ze narodowej..." to jakiś potworek. Naprawdę macie maturę? Skoro tak to już wiem dlaczego tylu nieuków przychodzi na studia. Wstyd i jeszcze raz wstyd. I dla jasności nazywam się Józwiak, a nie Jóźwiak, jak komunistyczny bezpieczniak. Pozdrawiam i kolejny raz jestem zażenowany.

 • Jerzy Haber

  0

  toż to bydle zagrodowe pochodzące z małej wioski
  z reformy rolnej jego dziad dostał parę ha
  żeby nie ona dalej by był chłopem pańszczyźnianym
  jego byli koledzy nie są dumni z tej znajomości

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX