Grupiński: Była ciemna strona kampanii Dudy. Organizowano grupy ludzi, którzy jeździli za prezydentem i wykrzykiwali "Komoruski", "Zdrajca"

"Podstawowym błędem było przekonanie, że jesteśmy w stanie dzięki popularności Bronisława Komorowskiego rozstrzygnąć wybory w pierwszej turze". Szef klubu parlamentarnego PO Rafał Grupiński mówił w Radiu ZET o kulisach przegranych przez Bronisława Komorowskiego wyborów prezydenckich.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Rafał Grupiński winą za porażkę Platformy Obywatelskiej i Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich obarcza między innymi zbytnią pewność siebie jego ugrupowania. - Myślę, że naszym podstawowym błędem, a przynajmniej części z nas, było przekonanie, że jesteśmy w stanie dzięki popularności Bronisława Komorowskiego rozstrzygnąć wybory w pierwszej turze - mówił w rozmowie z Moniką Olejnik w Radiu ZET. - To spowolniło działania sztabowe i uśpiło czujność wszystkich tych, którzy chcieli wspierać Bronisława Komorowskiego, a byli zbyt pewni, że uda się to już w pierwszej turze - dodał.

"Każde głupstwo, które się powie, ma ogromne konsekwencje"

Część polityków PO, szczególnie po wyborach, odcinała się od działań sztabu wyborczego prezydenta. Monika Olejnik przypomniała, że niektórzy podkreślali, że to nie był ich sztab, a nawet ich kandydat.

- To były niestosowne wypowiedzi, było mi bardzo przykro i wstyd - odparł Grupiński, podkreślając, że Marek Biernat za takie deklaracje przeprosił. Dodał, że w erze mediów społecznościowych "każde głupstwo, które się powie, ma ogromne konsekwencje".

Szef KP PO zaznaczył też, że kampania Andrzeja Dudy, zwycięzcy wyborów, nie zawsze była według niego prowadzona w sposób uczciwy. - Obrazki ludzi protestujących przeciwko Bronisławowi Komorowskiemu na spotkaniach, niestety, były pewnym elementem, który pokazuje tę ciemną stronę kampanii Andrzeja Dudy, której wyborcy nie dostrzegli - mówił Grupiński. - Organizowano całe grupy ludzi, którzy wykrzykiwali "Komoruski", "Zdrajca" i tym podobne okrzyki na każdym spotkaniu, którzy jeździli za prezydentem, bo to były te same twarze - podkreślił.

Meller dla Gazeta.pl: Histeryczne reakcje na zwycięstwo Dudy na pewno nie służą łagodzeniu sporu politycznego

"W 2007 r. młodzi też się zbuntowali"

Silny zwrot młodych ludzi w stronę Prawa i Sprawiedliwości Grupiński wytłumaczył przede wszystkim ogólną potrzebą zmiany, która tkwi w każdym młodym pokoleniu. - To jest podobne mniej więcej zjawisko jak wybory z 2007 roku, trochę a rebours - stwierdził. - Wtedy też młodzi ludzie się zbuntowali - przeciwko IV RP, przeciwko stylowi rządów PiS, przeciwko CBA wchodzącemu świtem do domów ludzi, którzy się tego nie spodziewają - i zagłosowali na Platformę Obywatelską - powiedział.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (627)
Grupiński: Była ciemna strona kampanii Dudy. Organizowano grupy ludzi, którzy jeździli za prezydentem i wykrzykiwali "Komoruski", "Zdrajca"
Zaloguj się
 • right33

  Oceniono 877 razy 355

  Szukacie winnego? Wasze ego przerosło Polaków, "idioci złodzieje pracujący za 6 tys"? Wy nie wiecie nic o Polsce, żyjecie w zamkniętych złotych klatkach, czasami wychodzicie do ludzi czyli do "Sowa i przyjaciele"

 • esmeras

  Oceniono 806 razy 314

  O!

  Wypowiedział się lider PO. Jak zwykle mądre słowa :)

  Wg sondaży do wyniku PO (22%) zbliżył się człowiek znikąd - Kukiz (juz 21%)

  Spijcie, śpijcie aż znikniecie.

  Kompletnie nie rozumiecie co się stało, nieprawdaż? Ta wypowiedź tylko potwierdza nasze przypuszczenia, że po prostu jesteście zbyt zapatrzeni w siebie, żeby zajmowac się państwem.

  Czas już na Was, odejdźcie.

 • z_b2

  Oceniono 487 razy 309

  Jakim trzeba być marnym politykiem aby obarczać winą wyborców.
  Żryjcie dalej ośmiorniczki, nazywajcie złodziejami i idiotami tych którzy zarabiają marne 6 tysięcy a sukces na jesieni macie murowany.

 • siwywaldi

  Oceniono 413 razy 259

  Organizowano całe grupy ludzi, którzy wykrzykiwali "Komoruski", "zdrajca" i tym podobne okrzyki na każdym spotkaniu, którzy jeździli za prezydentem, bo to były te same twarze - podkreślił
  =======================

  Te same twarze? To ja się pytam GDZIE była policja i prokuratura? Na katechezie u minister Piotrowskiej?

  Przecież znieważanie Prezydenta jest w Polsce karane i ścigane z urzędu.

 • robertza

  Oceniono 325 razy 231

  Przegraliście przez butę i arogancję !!!!!. Wypowiedzi Bieńkowskiej że tylko złodziej albo idtota robi za 6 tys !!! Polacy poczuli się dotknięci bo co 90 procent Polaków to złodzieje albo idioci według tej pani tak !!!!!

 • iha-iha-iha

  Oceniono 493 razy 231

  oto twarz PO:
  - wszyscy winni tylko PO nie jest winna
  - wszyscy nienawistni tylko PO nie pała nienawiścią
  - wszyscy nieroby tylko PO pracowita
  - wszyscy głupi tylko PO to nie debile - sami mądrzy inaczej

  szkoda słów bo to jak do kamienia mówić ... wszyscy mają już dosyć tych waszych "mądrych" POlityków

 • mer-llink

  Oceniono 262 razy 202

  A pan Grupiński wraz z innymi "strategami" Platformy nigdzie nie jeździł.
  Tylko siedział wygodnie na kanapie.
  I stąd taka katastrofa w wyborach przeydenckich.

  To nie p. Duda wygrał. To wy - leniwi gawędzierza Paltformy - przez swe legendarne już nieróbstwo daliście mu wygrać.

 • gazeta-za-10

  Oceniono 410 razy 178

  Z całym szacunkiem ale Grupiński to klasyczny beton.
  Gdzieś na szczeblu regionalnym powinien ciężko tyrać, zamiast pchać się do mikrofonów głównych stacji radiowych.

 • zraluk7

  Oceniono 307 razy 167

  Trzeba było organizować swoich. Tak samo w trollowaniu internetowym 10:0 dla PIS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX