Wybory prezydenckie 2015. Na kogo głosował elektorat Kukiza? Sondaże nie pozostawiają złudzeń

Wybory 2015. Niemal 60 proc. wyborców Pawła Kukiza w II turze wyborów prezydenckich poparło Andrzeja Dudę - wynika z sondażu Ipsos dla TVN24, TVP i Polsat News. Badania exit poll wskazują, że zwycięzcą niedzielnego głosowania został właśnie kandydat PiS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

59,4 proc. wyborców Pawła Kukiza oddało swój głos na Andrzeja Dudę. Bronisława Komorowskiego poparło jedynie 40,6 proc. zwolenników muzyka - wynika z sondażu Ipsos.

Badanie late poll przeprowadzone dla TVP, TVN24 i Polsat News wskazuje, że kandydat PiS zwyciężył w drugiej turze z poparciem 52 proc. Urzędujący prezydent Bronisław Komorowski (popierany przez PO) uzyskał 48 proc. głosów.

"Nie wierzę, że wyborcy Kukiza poprą Komorowskiego"

W pierwszej turze wyborów prezydenckich Paweł Kukiz zdobył ponad 20 proc. poparcia. Na muzyka głosowali najchętniej najmłodsi Polacy - z badania Ipsos wynika, że wśród wyborców w wieku 18-29 lat odnotował on ponad 40 proc. głosów oddanych 10 maja.

O tym, że poparcie elektoratu Kukiza może być decydujące w drugiej turze wyborów, mówiło wielu komentatorów. - Nie wierzę w to, że jego wyborcy poprą Bronisława Komorowskiego. Elektorat Kukiza to ludzie domagający się radykalnej zmiany. To, co najważniejsze, stykają się dwa żywioły. Żywioł zmiany, czyli wyborcy Dudy, Kukiza, Janusza Korwin-Mikkego, oraz żywioł drugi, w którym dominuje strach przed PiS-em (wyborcy Komorowskiego, Ogórek, Jarubasa) - pisał Tomasz Lis.

Innego zdania był Jacek Żakowski. - Wyborcy Kukiza to nieswoisty elektorat, ich przeważająca część nie pójdzie do urn 24 maja. Wyboru dokona inna grupa: ta, która nie głosowała w I turze - przekonywał na antenie Radia TOK FM.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (132)
Wybory prezydenckie 2015. Na kogo głosował elektorat Kukiza? Sondaże nie pozostawiają złudzeń
Zaloguj się
 • alfalfa

  Oceniono 273 razy 155

  Żakowski i Lis to autentyczni fachowcy. Chciałbym żeby PO z nich nie rezygnowało.
  A.

 • najan448

  Oceniono 182 razy 134

  No i daliście d oopy, Panowie. Pewnie w październiku też dacie, nie ma w was energii ani życia.

  Lekceważenie, zapatrzenie w siebie, zatykanie uszu, zerwanie kontaktu z rzeczywistością, zadufanie, arogancja prominentów ("no kogo innego mogliby wybrać?" - jak to padło kiedyś z czyichś prominentnych ust w Unii Wolności, a w następnej kadencji już Unii nie było), zawsze się mści, no i mamy nowy najazd barbarzyńców, a Kasandry i tak nikt nigdy nie słucha. Taka jest prawda i trwa ona od tysiącleci.

 • damtek

  Oceniono 170 razy 106

  Teraz Kukiz może zaśpiewać: pan Duda już się zbliża, już puka do mych drzwi,pobiegnę go przywitać, z radości serce drży.Fajnie się chłopcy bawicie.Szkoda, że kosztem maluczkich.

 • pogromca_gamonia

  Oceniono 144 razy 92

  Mam nadzieję że Kamiński, Kurski, Brudzintropp oraz Błaszczak pojawią się obszernie i troumfatorsko w mediach. Kaminski i Kurski już brykają i to bardzo dobrze.
  A potem wystąpią prawdziwe Orks: Yarreck, Maciorra, Zierro.

  I ukaże się oblicze Belzebuba.

 • globus_polski

  Oceniono 95 razy 63

  Dziękuję Panu Pawłowi Kukizowi, że dzięki jego inteligentnym działaniom Prezydentem została osoba, której program jest w 100% przeciwstawny jego.

 • gomelsky66

  Oceniono 102 razy 62

  Brawo Kukiz.IV RP WOLSKA wróciła!!! Kukiz będzie pierwszym honorowym odsłaniaczem pomników Leszka Wybitnego.W nagrodę za elektorat.

 • katiakorta

  Oceniono 162 razy 60

  Marzy mi się żeby cały sztab komorowskiego doradzał teraz PO
  żeby został (na zawsze) przy PO michnik, karolak, janda, tym, lis, olejnik
  hołdys,urban ,kwaśniewski,wojewódzki

  serio

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX