Debata prezydencka TVP i Polsatu. Krzysztof Ziemiec: Przyjęta formuła nie dopuszcza ciosów poniżej pasa

Wybory prezydenckie 2015. - Nie ma możliwości, żeby któryś z kandydatów był faworyzowany bądź deprecjonowany - mówi współprowadzący debatę prezydencką TVP i Polsatu Krzysztof Ziemiec. Pierwsza debata przed II turą zacznie się o godz. 20.10; będzie ją można oglądać także na Gazeta.pl.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Formuła debaty ustalona przez oba sztaby nie dopuszcza tendencyjnych pytań i zachowań, puszczania do kogokolwiek oka czy ciosów poniżej pasa. Takich rzeczy absolutnie nie ma prawa być - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Krzysztof Ziemiec. Dziennikarz TVP wraz z dziennikarką Polsat News Dorotą Gawryluk poprowadzą wieczorem pierwszą debatę prezydencką przed II turą wyborów.

- Spadła na mnie duża odpowiedzialność zrobienia obiektywnej i uczciwej debaty. Uczestniczę w czymś, co już jest traktowane przez wszystkich obserwatorów i polityków jako wydarzenie historyczne - przyznaje Ziemiec. W rozmowie z portalem Gazeta.pl prowadzący "Wiadomości" TVP 1 broni się też przed oskarżeniami, że ma prawicowe poglądy i będzie faworyzował Andrzeja Dudę.

Debata prezydencka rozpocznie się o godz. 20.10 i potrwa 80 minut. Debatę z udziałem Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy, organizowaną przez TVP i Polsat, dla portalu Gazeta.pl będą na bieżąco komentować wybitni medioznawcy: dr hab. Jacek Wasilewski i dr Marek Kochan. Serdecznie zapraszamy do oglądania! Bądźcie z nami!

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (493)
Debata prezydencka TVP i Polsatu. Krzysztof Ziemiec: Przyjęta formuła nie dopuszcza ciosów poniżej pasa
Zaloguj się
 • arkras

  Oceniono 173 razy 113

  "Formuła debaty ustalona przez oba sztaby nie dopuszcza tendencyjnych pytań i zachowań, puszczania do kogokolwiek oka czy ciosów poniżej pasa."

  Gratuluje, a teraz wprowadzcie te zasade do wszystkich wywiadow z politykami.

  Zenada: ekskluzywna debata bez chamskich zaczepek i przekrecania wypowiadzi. Tylko w TVP!

 • nawasaqi

  Oceniono 274 razy 70

  Jak patrzę na tego Dude to jakoś nie potrafię mu zaufać bo widzę od razu Kempę, Kaczyńskiego, Kurskiego, Hofmana, Ziobrą i co najgorsze szefem BBN'u może zostać Macierewicz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • cambrone

  Oceniono 271 razy 69

  Gawryluk i Ziemiec obiektywni???? Trzeba było od razu wybrać Pospieszalskiego,byłby w 100% obiektywny!!!!

 • boguslawbch6808

  Oceniono 104 razy 60

  Debatę przegra ten kandydat który pierwszy wypali:
  "A jak żeśmy się umawiali panie redaktorze?"

 • dickers

  Oceniono 443 razy 51

  Przypominam, że to składany świadomie pod konkretnymi ustawami podpis Komorowskiego zadecydował o podwyżce podstawowych stawek VAT (z 22 na 23 proc. i 7 na 8 proc.), kilkukrotnych podwyżkach akcyzy na paliwo, tytoń i alkohol, podwyżce VAT na ubranka dziecięce z 8 do 23 proc., podwyżce składki rentowej dla przedsiębiorców o 33 proc., likwidacji ulgi internetowej, objęciu lokat 1-dniowych tzw. podatkiem Belki czy wprowadzeniu podatku śmieciowego. Sama tylko zgoda Komorowskiego na podwyżkę VAT oraz podwyżkę składki rentowej dla przedsiębiorców przyczyniła się do tego, że Polacy w latach 2011 - 2015 zapłacili w podatkach o około 40 miliardów złotych więcej. Dla uzmysłowienia jak gigantyczna to kwota powiem, że słynna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka, aby uzbierać taką wielką sumę pieniędzy potrzebowałaby co najmniej 800 finałów takich jak w tym roku. Proszę o to zapytać tego kacyka z wsi...

 • 2random

  Oceniono 67 razy 35

  Szopka dla naiwnych. To co ważne stoi za nimi i było tam przez ostatnie lata - niezmienne. Komorowski ma swoją wadliwą platformę ale wręcz przeraża mnie to co ukrywa się za Dudą, bo wiem, że wyjdzie z ukrycia dzień po wyborach - albo w postaci jadu, że sfałszowano wybory, albo w postaci inkwizycji szykującej Polskę do "oczyszczenia" z wszelkich "wrogów" (metodami Ziobry).

 • krentacztusk

  Oceniono 70 razy 30

  Przyjęta formuła nie dopuszcza ciosów poniżej pasa, to było dozwolone tylko w określonych przypadkach. Szkoda, że Krzysztof Ziemiec nie patrzy wprost w kamerę.

 • najary

  Oceniono 54 razy 28

  "wydarzenie historyczne", no, mania wielkości tryska... Za miesiąc nikt nie będzie o niej (debacie) pamiętał. Ja będę oglądał finał hokeja

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX