Konferencja SLD. Panowie się tłumaczą. Nagle pytanie do Millera: ''Jakim liderem się pan czuje po takiej przegranej?''. I unik

Konferencja liderów SLD po posiedzeniu zarządu partii. Dymisje? Tylko szef sztabu Ogórek. Inne rezygnacje? Nie ma mowy. W końcu jeden z dziennikarzy zadał pytanie Leszkowi Millerowi: "A jakim czuje się pan liderem, jeśli przekonywał pan, że Magdalena Ogórek zostanie prezydentem, a dostała ponad 2 proc. głosów?".

Polub i bądź na bieżąco!

Na konferencji liderzy Sojuszu podsumowali posiedzenie zarządu partii, na którym analizowali kampanię prezydencką i rozmyślali nt. strategii na wybory parlamentarne. Jeden konkret: "Współpracę z Magdaleną Ogórek uważamy za zakończoną".

Dziennikarz pyta: A jakim liderem się pan czuje?

Po przemowach panów pora na pytania dziennikarzy. Jeden z nich: - Chciałbym poprosić o samoocenę: jakim czuje się pan liderem, jeśli przekonywał pan, że Magdalena Ogórek zostanie prezydentem, a dostała ponad 2 proc. głosów?

Leszek Miller, wciąż lider SLD, chwilę się zastanowił i zrobił unik: - Czuję się podobnie jak premier Piechociński, który przekonywał, że pan Jarubas zostanie prezydentem Rzeczypospolitej; także jak pan Palikot, który przekonywał, że on zostanie prezydentem Rzeczypospolitej; także jak Kopacz, która przekonywała, że pan Komorowski zostanie prezydentem w pierwszej turze. Podobnie się czuję.

Zapadła cisza i konsternacja. - Czyli jak? - rzucił ktoś z tłumu. Miller nie dawał za wygraną: - Podobnie - stwierdził. Sami działacze SLD się roześmiali. W końcu ktoś - nie szef SLD - odpalił zza jego pleców: - No rozczarowanie, normalnie!

Miller: Przepraszam

Szef SLD Leszek Miller przeprosił jednak tych, którzy poczuli się "zawiedzeni" kandydaturą Ogórek. Dodał, że Sojusz nie poprze żadnego z kandydatów w II turze wyborów prezydenckich.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (122)
Konferencja SLD. Panowie się tłumaczą. Nagle pytanie do Millera: ''Jakim liderem się pan czuje po takiej przegranej?''. I unik
Zaloguj się
 • krentacztusk

  Oceniono 93 razy 77

  Leszek skończyłeś jak "prawdziwy" mężczyzna.

 • tacx

  Oceniono 103 razy 75

  Świat się kończy. MIller z komuchami beda głosowali na Dudę. Buhahahahaaa.... Widzieliscie tą konferencję kto tam stał? Skończyło się mlode jak skończyła sie kampania. Wyszedł stary beton partyjny który teraz mówi że Komorowski to gorszy kandydat niz Duda bo Komorowski nie rozdaje kasy na lewo i prawo związkowcom. Paszli wy won złodziejskie dziady. Dizei tym kmiotom teraz mamy kilkanaście tysiecy 30-letnich emerytów i jeszcze wiecej uprzywilejowanych krów do wykarmienia którym nadawano przywileje w zamian za głosy. Dokładnoe to samo teraz robi DUDa. Zamiast przywileje zabierac on chce je utrzymywać. Z zwiazkami pod pachę. Goyy wam na droge złodzieje

 • spoko-spoko

  Oceniono 88 razy 74

  sojusz nie poprze zadnego z kandydatow w drugiej turze. A ma czym, nawet jakby chcial?

 • gtpress

  Oceniono 76 razy 70

  Towarzysze czuja sie jak Farmerzy po sprzedaniu ostatniej krowy

 • juba2

  Oceniono 49 razy 39

  zawsze głosowałem lewicę, nie mniej Millerek dał mi w twarz wyznaczając Pani Ogórek jako kandydatkę, na prezydenta, nie mam na tej Pani nic do zarzucenia, ale Panu Millerkowi tak, bo sam nie wystartował bo bał sie że sam dostanie 2% a tak mógł na kogoś innego zwalić porażkę . szkoda że on nie odchodzi przez niego nie byłem na wyborach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX