Debata prezydencka TVP i Polsatu. Oglądaj w Gazeta.pl starcie Komorowski - Duda z udziałem ekspertów. Zapraszamy na transmisję

Debata prezydencka TVP i Polsatu. 80 minut, które mogą zdecydować o wygranej w wyborach prezydenckich, na żywo w Gazeta.pl. Niedzielną debatę, organizowaną przez TVP i Polsat, z udziałem Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy będą na bieżąco komentować wybitni medioznawcy: dr hab Jacek Wasilewski i dr Marek Kochan.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Już w niedzielę dwaj pretendenci do urzędu prezydenckiego staną do pierwszej w tych wyborach debaty w formule "jeden na jednego". Kandydat Andrzej Duda i ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski przyjęli zaproszenie TVP i Polsatu. Debata rozpocznie się o godz. 20.10 i potrwa 80 minut.

Cztery główne tematy niedzielnego pojedynku

Debata będzie się składała z czterech części - trzy części będą prowadzone przez dziennikarzy, będą polegały na zadawaniu kandydatom pytań i będą dotyczyły: bezpieczeństwa i spraw zagranicznych, ustroju państwa oraz kwestii gospodarczych i wewnętrznych. W czwartej części kandydaci będą wzajemnie sobie zadawali pytania. Finałem debaty będą ich osobiste wystąpienia do widzów debaty, czyli potencjalnych wyborców.

Debatę poprowadzi dwoje dziennikarzy: Dorota Gawryluk (Polsat) i Krzysztof Ziemiec (TVP). Gospodarzem debaty jest TVP, a Polsat - współgospodarzem. Debata emitowana będzie na antenach: TVP1, TVP Polonia, Telewizji Polsat, Polsat News.

Debata prezydencka - transmisja w Gazeta.pl

Serdecznie zapraszamy do wspólnego oglądania na żywo tego wydarzenia. W niedzielny wieczór w redakcji portalu Gazeta.pl gościć będzie dr hab Jacek Wasilewski z Instytutu Dziennikarstwa UW, specjalista od retoryki i medioznawca, oraz dr Marek Kochan, językoznawca, socjolog, medioznawca, również pracujący w ID UW. Specjalnie dla Was skomentują debatę i ocenią, jak wypadli obaj kandydaci.

Serdecznie zapraszamy do oglądania! Bądźcie z nami!

Duda i Komorowski w Gazeta.pl

Choć niedzielna debata to pierwsze spotkanie obu kandydatów w tej kampanii, Bronisław Komorowski oraz Andrzej Duda gościli w redakcji Gazeta.pl i odpowiadali na Wasze pytania w ramach cyklu wideorozmów na żywo. Organizowaliśmy je razem z MamPrawoWiedziec.pl oraz Google. Odwiedzili nas także Paweł Tanajno i Janusz Palikot.

Najnowsze sondaże, debaty, wieczór wyborczy na żywo. Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kampanii wyborczej. Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (76)
Debata prezydencka TVP i Polsatu. Oglądaj w Gazeta.pl starcie Komorowski - Duda z udziałem ekspertów. Zapraszamy na transmisję
Zaloguj się
 • Edward Rukat

  Oceniono 9 razy 9

  Głusi są także prawnymi obywatelami i płacą pełne podatki i mają prawo znać każde pytanie i odpowiedzi kandydatów na Prezydenta z debaty na ŻYWO i proszą o KOMUNIKOWANIE przez tłumacza PJM/Polski Język Migowy/ na dolnym rogu w Telewizji !!! Głuchy długoletni działacz!

 • poppers68

  Oceniono 69 razy 9

  Przyłączam się do głosów deklarujący swoje poparcie dla Bronisława Komorowskiego.
  Choć PO nie jest z mojej bajki do końca….
  Nie interesują mnie powielane od paru miesięcy prześmiewcze zwroty określające Jego funkcjonowanie w Belwederze.
  Oczywiście, są sprawy , w których mam odmienną optykę ( szczególnie w zakresie polityki zagranicznej) jednak uważam , że prezydentura Komorowskiego JEST pozbawiona DWUZNACZNOŚCI.
  Nikt , komu demokracja odmienna niż ta na Białorusi nie jest obca nie może być obojętny wobec kandydata PIS : szybka praca nad ułaskawieniem kolegów ówczesnego narzeczonego Marty Kaczyńskiej , niesamowity pośpiech aby nie pozwolić na kontrolę Państwa nad SKOKami….
  To o wiele poważniejsze i niepokojące sygnały niż zwykłe : „chodź Szogunie” , które w Stanach czy na Zachodzie wywołałoby uśmiech na twarzy i sporo sympatii dla prezydenta a wywołuje szyderę w azjatyckiej części Polski tak ochoczo podgrzewaną przez media. Media, które już dawno straciły coś takiego jak misję i których głównym zadaniem jest…..szczucie Polaków na siebie samych.
  NIE LEKCEWAŻMY POWAŻNYCH SYGNAŁÓW PODDAŃSTWA I PLECENIA OBIECANEK –CACANEK NIEREALNYCH DO SPEŁNIENIA BEZ KATASTROFY DLA POLSKI.
  Będę głosował na Komorowskiego , bo demagogia Dudy nie wynika z chęci pomocy ludziom. Jest dokładną KOPIĄ argumentacji Kaczyńskich i PIS roku 2005. Po dwóch latach wstydu i autentycznego niepokoju o kierunek dryfowania Polski, po skłóceniu Polski z sąsiadami i próbach egzotycznych sojuszy przeciw Rosji do władzy idą znowu siły ,którym nie Polska jest bliska a sama chęć władzy.
  W czasach PIS nazywałem tych ludzi Nową – Bolszewią , bo znam doskonale Ich retorykę nacjonalistyczno- bolszewicką. Ludzi, którzy nazywają siebie patriotami a w rzeczywistości model koreańsko-białorusko-rosyjski jest Ich ukochanym fetyszem….
  Póki cieszymy się demokracją – dopóty nie pozwalajmy na chwycenie za twarz obywateli.
  Wszystkich niezdecydowanych odsyłam do lat 2005-2007. Pogrzebcie w internecie aby sprawdzić powody , które przerażonych Polaków (tak,tak – przerażonych ) pchnęły do urny w 2007 roku.
  Ja pamięć mam dobrą….

 • preteksty88

  Oceniono 18 razy 6

  Macie błąd na stronie głównej - 24 maja mamy II turę wyborów, a debata jest jutro, czyli 17 maja.

 • mczes57

  Oceniono 4 razy 4

  Będą komentować czyli robić ludziom wodę z mózgu. Debata i nic więcej.Każdy sam powinien wyrobić sobie zdanie.

 • arabraska67

  Oceniono 20 razy 4

  Duda to dawny Minister Ziobry w rządach Kaczyńskiego. To oni są winni Śmierci Barbary Blidy.Duda pobierał nauki i wspomagał Ziobrę - pamiętamy.

 • baca124

  Oceniono 18 razy 4

  Znalazłem taki komentarz jest idealny !!! "Jak bardzo władza musi nienawidzić ludzi swojego kraju, żeby ludziom zgotować taki los ! Oczywiście, że zaszczutym i zastraszonym, biednym i zgnębionym społeczeństwem łatwiej się rządzi, ale czy naprawdę o to chodzi ??? Gdy wyjeżdżam do pracy za granicę , rozumiem, że mogę być traktowana jak obcy mieć mniejszą pensję od tamtejszych obywateli nie jestem u siebie, jestem przyjezdna i świadomie godzę się na to, ale jeżeli w moim ojczystym kraju, w miejscu gdzie jestem od pokoleń jestem traktowana jak śmieć, jak zło konieczne, jak przestępca, jak insekt, którego trzeba zniszczyć, zgnoić, zdeptać pozbawić godności obłożyć masą przepisów, kontroli, radarów, podatków. Którą trzeba zdołować , przerzuć i wypluć.... To ja się na to nie zgadzam . Pytam w imię czego we własnym kraju obywatele są traktowani jak zło konieczne jak niepotrzebny element, który służy tylko temu aby wycisnąć z niego ostatni grosz w postaci składek, podatków, zusu, radarów mandatów itp. Praca do 67 lat â?? przecież skoro ja pracuję ( i obym miała gdzie i oby mnie chcieli i obym miała siły), powtarzam skoro ja pracuję ( śmiało mogę powiedzieć, że w dzisiejszych czasach do śmierci) to zajmuje miejsce swojemu dziecko. Gdybym odeszła na emeryturę w odpowiednim wieku po pierwsze mogłabym się nacieszyć życiem emeryta, a po drugie młodzi mieliby pracę. Nas będą niedługo wynosić w czterech deskach z miejsc pracy. Przy założeniu ze w ogóle się ją ma. A gdybym przypadkiem w pracy straciła ręce lub nogi to o rencie mogę zapomnieć. Nie mam rąk ani nóg to nic przecież mogę śpiewać, więc nie należy się renta. Tu już nie ma nic naszego polskiego. Nawet własnego zdania. Żeby posadzić na własnym ogródku marchewkę w niedługim czasie trzeba będzie europejskie pozwolenie , kopie pozwolenia i kopię kpi pozwolenia w trzech egzemplarzach w przetłumaczeniu na 5 języków A jeżeli przez kaprys losu wyrośnie mi jej więcej niż pozwalają dyrektywy unijne to zapłacę karę. Jeżeli zechce wyjść z inicjatywą i sama ją w kąciku bazaru sprzedać to przyjdą kontrolerzy ze wszystkich możliwych instytucji., sprawdzą czy prowadzę działalność ( jeżeli nie - mandat) czy mam kasę fiskalną (nie - mandat) czy w kasie jest opisane ze to marchewka o określonej długości wadze i kolorze itp. ( nie â?? mandat), czy odprowadziłam podatek od sprzedaży 30 marchewek ( nie â?? mandat), Czy mam opłacony ZUS ( nie â?? mandat). Po takim dniu gdy już mi się odechce żyć to jedyne czego będą żałować, to ze już wszystko ode mnie wyciągnięto i abym jak najszybciej zeszła z tego świata aby nie trzeba było wypłacać mi emerytury. Chciałabym się obudzić z tego koszmarnego snu tylko jakoś przebudzenie nie chce przyjść."

 • rooboy

  Oceniono 26 razy 4

  excuse my ignorance... czy ja dobrze widze, ze na jedynce debata jest oglaszana na niedziele, 24 maja o 20:10, czyli juz prawie po zamknieciu lokali wyborczych? Niewinny blad gazety czy tez moze napisane z premedytacja, aby ludzie przyoczyli debate jutrzejsza?

 • feurig59

  Oceniono 15 razy 3

  Nie jestem już żaden smarkacz,
  Łeb mam pokryty siwizną.
  Nie zagłosuję na Dudę
  Bo zbyt cię kocham Ojczyzno!
  Skąd wiem, że wybór niedobry?
  Nie wierzę w zmianę oblicza
  Nie chcę powrotu Ziobry,
  I teczek Macierewicza.
  Na Dudę nie oddam głosu!
  Pamiętam, Jarka premierem,
  I kpiny z demokracji
  I koalicję z Lepperem.
  Nie chcę mieć znów premiera
  Co straszy Ruskiem i Żydem
  Co ciągle dzieli Polaków
  I może zaszczuć jak Blidę.
  Za kłamstwa i pomówienia,
  Prawdę, mgłą sztuczną okrytą
  Za skłócanie rodaków
  Za IV Rzeczpospolitą.
  Za "Tusk ma krew na rękach",
  A memu Bratu Chwała!
  Za wrzaski nad trumnami
  I nogę generała!
  Za propagandę, która nie łączy, ale dzieli.
  Za żądania pomników z kieszeni obywateli!
  Za marsze z pochodniami,
  Jazdę "po trupach do celu",
  Za negowanie wyborów
  I PROFANACJĘ WAWELU!!!!
  Dziś w duszy mej zakamarkach
  Odkrywam decyzji sedno:
  Nie chce powrotu PiS-u,
  Bo nie jest mi wszystko jedno!
  Wojciech Młynarski

 • micha_znika_u_michnika

  Oceniono 27 razy 3

  .
  .
  >>starcie>> ?????
  .
  Ktos planuje starcie ????.
  .
  Ja myslalem, ze to bedzie cywilizowana wymiana pogladow.
  .
  .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX