TV Trwam i TV Republika chcą zorganizować swoje debaty z kandydatami. Jedna już dostała odmowę od Komorowskiego

TV Republika i TV Trwam także chcą zorganizować debaty przed II turą wyborów prezydenckich. Stacje wysłały zaproszenia do sztabów Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy. Wiadomo już jednak, że urzędujący prezydent nie pojawi się w stacji o. Tadeusza Rydzyka - podaje serwis Wirtualnemedia.pl. Na razie potwierdzono debaty w TVP, TVN 24 i Polsat News.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Nie ma na razie odpowiedzi sztabów kandydatów na propozycję debaty w TV Republika, która miałaby być zorganizowana przy współpracy m.in. z gazetami "Do Rzeczy", "wSieci" oraz portalami wPolityce.pl i Niezalezna.pl.

Wiadomo już, że nie odbędzie się debata prezydencka zaproponowana przez o. Rydzyka. O chęci zorganizowania debaty Telewizja Trwam informowała wczoraj na Twitterze.Szefowa sztabu Andrzeja Dudy informowała, że kandydat PiS chętnie weźmie udział w debacie - informował portal branżowy Wirtualnemedia.pl. Sztab Komorowskiego odmówił i oświadczył, że na razie trwają ustalenia w sprawie debaty wyborczej w TVP.

Debata prezydencka w TVP, TVN i... u Kukiza?

Alternatywną formę debaty prezydenckiej zaproponował Paweł Kukiz. Kandydat, który uzyskał trzeci wynik w I turze wyborów, od wieczoru wyborczego mówi, że nie poprze żadnego z kandydatów, a jego wyborcy mogą zdecydować sami.

Wczoraj Kukiz zaproponował, że jeśli Komorowski oraz Duda chcą zabiegać o głosy jego elektoratu, to mogą sami porozmawiać z wyborcami. Takie spotkanie miałoby się odbyć w Lubinie, gdzie Kukiz miał swój wieczór wyborczy. Pytania zadawaliby wyborcy, a przebieg debaty prowadziłby sam Kukiz. Na razie na taką formę zgodził się sztab Dudy.

Telewizyjna debata prezydencka przed II turą wyborów odbędzie się w TVN 24 21 maja o godz. 19.25, na trzy dni przed głosowaniem. Także TVP zapowiada debatę, w której wezmą udział Bronisław Komorowski i Andrzej Duda - ta odbędzie się już 17 maja o godz. 20.20. Kandydaci spotkają się też we wtorek 19 maja w Polsat News.

Duda i Komorowski w II turze

Według badania Ipsos Andrzej Duda uzyskał 34,5 proc. głosów, Bronisław Komorowski - 33,1 proc., a Paweł Kukiz - 20,5 proc. Ipsos podaje, że maksymalny błąd tego badania może wynieść 2 proc. Oznacza to, że odbędzie się II tura wyborów, w której wezmą udział Duda oraz Komorowski. Cztery rzeczy, które musisz wiedzieć o II turze>>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (256)
TV Trwam i TV Republika chcą zorganizować swoje debaty z kandydatami. Jedna już dostała odmowę od Komorowskiego
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 263 razy 129

  To normalne, że nie chodzimy w gości do ludzi, którzy nas nie szanują...

 • pyosalpinx

  Oceniono 186 razy 106

  Debata u tego szatana ktory prezydentowa wyzywal od czarownic.....? Achtung faryzeusze !

 • jankbh

  Oceniono 323 razy 95

  Debaty nie powinny odbywać się w ośrodkach politycznych, które nie okazywały dotąd choćby najmniejszego szacunku osobie prezydenta czy pełnionemu przez niego urzędu.

 • biesczad1

  Oceniono 120 razy 72

  Komorowski powinien postawić Rydzykowi jeden warunek - na stół rozliczenie ze zbiórki kasy na stocznie!!!

 • koniepobetonie

  Oceniono 131 razy 53

  Cel TV Trwam i TV Republika to szczucie na Komorowskiego. I teraz go zapraszają ???
  Odmówić definitywnie tym oszołomom !!!

 • wielebnyelvis

  Oceniono 123 razy 33

  Tv Rydzyka z oglądalnością śladową to dopiero byłby chicior. Podobną maja zresztą tv republika i coś tam jeszcze. Kukiz powinien iść na debatę do Rydzyka i byłoby ok.

 • persentation1

  Oceniono 88 razy 30

  TV republika to partyjna telewizja, to wyklucza ją jako organizatora debat jakichkolwiek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX