Wybory prezydenckie 2015. Palikot o wynikach: To eksplozja konserwatyzmu. Grożą nam rządy Ku-Klux-Klanu

11.05.2015 00:00
Janusz Palikot z żoną na wieczorze wyborczym

Janusz Palikot z żoną na wieczorze wyborczym (Fot. Adam Stpie / Agencja Gazeta)

Wybory prezydenckie 2015. - Sondażowe wyniki pokazują, że grożą nam rządy Ku-Klux-Klanu, rządy Kaczyńskiego, Korwina, Kukiza - powiedział Janusz Palikot po ogłoszeniu sondażowych wyników exit poll, w których uzyskał 1,5 proc. poparcia. Lider Twojego Ruchu określił je mianem "eksplozji konserwatyzmu".

Polub i bądź na bieżąco!

Palikot podczas wieczoru wyborczego po ogłoszeniu wyników pogratulował pozostałym kandydatom: Bronisławowi Komorowskiemu, kandydatowi PiS Andrzejowi Dudzie oraz Pawłowi Kukizowi.

Palikot ocenił, że sondażowe wyniki wyborów pokazują, że PO "nie chroni przed PiS-em". - Obywatele nauczyli się, że w zasadzie do wyboru jest w różnych kolorach konserwatywny świat, że nie ma innego wyboru - dodał.

Sondażowe wyniki - mówił Palikot - pokazują też, że "grożą nam rządy Ku-Klux-Klanu, rządy Kaczyńskiego, Korwina, Kukiza". Jego zdaniem byłby to rząd "na pół wyznaniowy, który nie rozumie gospodarki". Wybory prezydenckie 2015 - przeczytaj więcej >>

Wyniki wyborów prezydenckich nie zniechęcają Palikota

Według badań sondażowych Ipsos dla TVP1, TVP Info, TVN24 i Polsat News Andrzej Duda uzyskał 34,8 proc. głosów, Bronisław Komorowski 32,2 proc.; trzeci Kukiz - 20,3 proc.

Palikot ma jednak nadzieję, że "świat liberalno-lewicowy wróci". - Nie mam zamiaru składać broni, wycofywać się. Jutro zaczynam kolejną kampanię - zapowiedział. Jesienią odbędą się wybory parlamentarne. Dodał, że będzie jeździł po Polsce. - Jeśli wytrzymamy trudne miesiące, w polityce może nastąpić zwrot - powiedział.

Lider TR dziękował też rodzinie oraz Barbarze Nowackiej za "etyczną, ideową, koleżeńską jakość".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (87)
Wybory prezydenckie 2015. Palikot o wynikach: To eksplozja konserwatyzmu. Grożą nam rządy Ku-Klux-Klanu
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 178 razy 98

  "To eksplozja konserwatyzmu."

  Masz Palikocie Januszu w tym swój udział. Długo by mówić, począwszy od komisji Przyjazne Państwo, ale wybacz, na faceta, co ma poniżej 2 proc. już nie mamy czasu.

 • daisycuuter

  Oceniono 110 razy 52

  Brawo panie Palikot przegrałeś pan nawet z klaunem Jarubasem !!!

 • mrmouse

  Oceniono 90 razy 44

  Duda nie jest pacynką Kaczyńskiego, choć oczywiście został przez niego wybrany i namaszczony. W razie wygranych wyborów z pewnością będzie miał silną pozycję. Jest to jednak oczywiście polityk do szpiku pisowski - w sferze obyczajowej bardzo konserwatywny, całkowity zakaz in vitro i kara więzienia, przecież to średniowiecze. A w sferze gospodarczej taki sam bajarz jak Kaczyński, Kaczor miał swój milion mieszkań, a Duda ma 250 miliardów złotych, bo tyle kosztowałyby jego obietnice. Weźmy dwie sztandarowe ustawy, które kandydat PiSu obiecał przesłać do sejmu:
  1. Powrót do dawnego wieku emerytalnego.
  2. Powiększenie kwoty wolnej od podatku.

  Zacznę do punktu drugiego, pomysł jest ... dobry. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach, jeśli zmiana będzie niewielka to podatnik i tak jej nie odczuje, a realny wzrost oznacza, że ludzie będą mieli ciut więcej pieniędzy, a państwo zbierze dużo mniej podatków. Mniej podatków to mniej kasy na tak lubiane przez obywateli wydatki socjalne, na zapomogi, kasę dla bezrobotnych, dopłaty do ZUSu, pieniądze na zdrowie. Niestety zapytany o tę kwestię pan Duda zaczął opowiadać jakieś banialuki, więc nie wiem komu zamierza zabrać, żeby tę kwotę wolną od podatku zwiększyć, a sama deklaracja cóż pewien polityk obiecywał po 100 baniek na głowę. Ja jeszcze swojej działki nie dostałem ...

  Teraz punkt pierwszy, owszem teoretycznie zmianę da się odwrócić, niestety każdy kto choć raz zainteresował się jak działa ZUS wie, że zakład ubezpieczeń już teraz ma za mało pieniędzy, te ogromne pieniądze które wpłacamy w naszych składkach natychmiast znikają, częściowo jest to skutek przywilejów jakimi cieszą się różne grupy np. górnicy, ale przede wszystkim wynika z praw demografii coraz większa grupa emerytów jest utrzymywana przez coraz mniejszą grupę pracujących młodych ludzi. A ta zmiana z roku na rok będzie się powiększać. ZUS już ma się źle, a po wprowadzeniu zmian pana Dudy po prostu zbankrutuje a razem z nim państwo polskie. Owszem nie w rok i nie w dwa, ale 7 czy dziesięć lat niestety możliwe.

  Patrzcie ludzie trochę dalej niż najbliższy miesiąc i najbliższa pensja, z ekonomicznego punktu widzenia Duda to niebezpieczny manipulator.

 • boguslawbch6808

  Oceniono 76 razy 44

  Agata Nowakowska z GW właśnie na TVP Info zaklina rzeczywistość.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 147 razy 37

  A teraz przekaz blaznie swoje 1.5% (hue, hue) na urzedujacego prezydenta i sp...dalaj na szczaw.

 • piesiec81

  Oceniono 113 razy 25

  "Sondażowe wyniki pokazują, że grożą nam rządy Ku-Klux-Klanu, rządy Kaczyńskiego, Korwina, Kukiza - powiedział Janusz Palikot "
  Za to ewentualnymi rządami Komoruskiego i kolejnymi (od jesieni) 4 latami PO to już taki zaniepokojony Pan nie jest...

 • kylax1

  Oceniono 179 razy 23

  Najbardziej tragiczny jest fakt, że młodzi zagłosowali bardziej konserwatywnie od 60 latków. Brawo durna młodzieży. Dzisiejsi młodzi są tępo-konserwatywni. Polska to wyjątek w skali Europy. Co prawda w takiej Francji czy UK też pojawiają się Le Peny, czy inne Farage, ale społeczeństwo i tamtejsi młodzi są jednak liberalni i otwarci.

  Polska młodzież to watykańska ciemnota.

  Od teraz powinno mówić się: "zabierz wnuczkowi/wnuczce dowód"....

 • popijajac_piwo

  Oceniono 30 razy 20

  Mówiłem, że Janusz się skończył na Kill'em All. Miałeś chamie złoty róg...

 • ochujek

  Oceniono 26 razy 18

  Ci którzy wypominają Palikotowi wibrator, nie wiedzą czemu to zrobił. Bronił kobiety zgwałconej przez policjanta. Nikt jej nie pomógł; ani policja, ani prokuratura, ani świętoszkowaci politycy. Jeden Palikot był zdolny ruszyć sprawę, dzięki temu dramatycznemu występowi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje