Wybory prezydenckie 2015. Korwin-Mikke: Teraz będziemy musieli się razem z panem Kukizem zastanowić, co dalej robić

10.05.2015 23:10
Wybory prezydenckie 2015. - Nie daliśmy się zmiażdżyć, w zbliżających się wyborach parlamentarnych mamy szansę być z Pawłem Kukizem wyrazicielami protestu i "dużym językiem u wagi" - mówił Janusz Korwin-Mikke po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów. Według sondażu Ipsos dla TVP1, TVP Info, TVN24 i Polsat News kandydat partii KORWiN uzyskał 3,5 proc. głosów.

Polub i bądź na bieżąco!

- Nie daliśmy się zmiażdżyć. Teraz będziemy musieli się razem z panem Kukizem zastanowić, co dalej robić. Na jesieni nastroje społeczne będą znacznie gorsze niż są teraz i ludzie będą chcieli zmiany reżimu - mówił Korwin-Mikke.

Podkreślił, że razem z Pawłem Kukizem są wyrazicielami protestu. Zaapelował też do młodych ludzi, by nie wyjeżdżali z Polski, tylko wzięli udział w jesiennych wyborach parlamentarnych, i dodał, że osiągniecie w nich dobrego wyniku jest jego celem.

- Z taką siłą z panem Kukizem możemy być dużym językiem u wagi - przekonywał. Zaznaczył, że jeśli niechęć młodych do obecnie rządzących będzie narastała, to mają razem szansę - jako wyraziciele ich protestu - na przejęcie władzy w Polsce.

Wybory prezydenckie 2015 - przeczytaj więcej >>

Wybory prezydenckie 2015. Komu Janusz Korwin-Mikke odda swoje głosy?

Korwin-Mikke mówił później dziennikarzom, że "choć nie jest zachwycony", to osiągnięty wynik dał mu "pewną satysfakcję". - Podwoiłem swój poprzedni wynik, dostałem więcej głosów niż kandydaci PSL i SLD razem - powiedział. Podkreślił, że ten wynik byłby jeszcze wyższy, gdyby nie "fenomen Kukiza". Zapowiedział, że złoży mu gratulacje.

Korwin-Mikke zapowiedział, że nie będzie nawoływał swoich wyborców do głosowania w drugiej turze ani na prezydenta Bronisława Komorowskiego, ani na kandydata PiS Andrzeja Dudę. - Moi wyborcy mają swój rozum i nie muszę im niczego podpowiadać - oświadczył. Dodał, że wybór między tymi kandydatami jest "taki sam jak między dżumą i cholerą".

On sam - jak mówił - podejmie decyzję, na kogo zagłosować w zależności od tego, co powiedzą kandydaci. Zaznaczył, że będzie to wybór "mniejszego zła", bo jego zdaniem PiS i PO "to rak, który toczy Polskę".

Wybory prezydenckie. Wipler z optymizmem patrzy w przyszłość

Pytany, skąd jego zdaniem tak dobry wynik Kukiza - 20,5 proc. - JKM powiedział, że zebrał on głosy także młodzieży, która jest antysystemowa, ale boi się odcięcia od opieki państwa.

Dziennikarze chcieli też, by Korwin-Mikke ocenił, jakie są szanse na to, że Kukiz zechce się z nim sprzymierzyć w wyborach parlamentarnych. - Nie umiem powiedzieć, to artysta - powiedział.

Optymistyczny, jeśli chodzi o współpracę z "kandydatami antysystemowymi" i wynik najbliższych wyborów parlamentarnych, jest szef sztabu Korwin-Mikkego poseł Przemysław Wipler. - Kampania prezydencka była tylko przygrywką, sukces przyjdzie na jesieni - przekonywał.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (50)
Wybory prezydenckie 2015. Korwin-Mikke: Teraz będziemy musieli się razem z panem Kukizem zastanowić, co dalej robić
Zaloguj się
 • zxc951

  Oceniono 224 razy 138

  "Teraz będziemy musieli się razem z panem Kukizem zastanowić" teraz to razem bo stary lis przegrał z kretesem. Przed wyborami jakoś nie widział żadnego "my"

 • drozd215a

  Oceniono 126 razy 74

  A co, jeszcze raz chce pan przekręcić pana Kukiza?
  Będzie trudniej.

 • czysty.harry

  Oceniono 119 razy 55

  Mikke ty idioto odjechałeś już zupełnie.

 • my_kroolik

  Oceniono 87 razy 39

  Żałosny jesteś dziadek

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 75 razy 37

  my z panem Kukizem... jakiś związek partnerski się kroi :-) ???

 • kotwpubutach

  Oceniono 40 razy 34

  Szedł słoń z myszką przez mostek.
  -Zobacz k.rwa,jak się pod nami trzęsie-powiedziała mysz.

 • arius9

  Oceniono 61 razy 31

  Teraz to pan Kukiz ma cie w du..e,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje