Wybory prezydenckie 2015. Duda wygrywa I turę. Kaczyński: To pierwszy krok ku zwycięstwu, trzeba zmienić lokatora tego Pałacu

Wybory prezydenckie 2015. - Przed nami dwa trudne tygodnie. Będziemy walczyć i przekonywać, że warto zmienić Polskę. To sens tego dnia i pierwszy krok ku zwycięstwu - mówił Jarosław Kaczyński. Według badań exit poll I turę wyborów prezydenckich wygrał kandydat PiS Andrzej Duda.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Nasz wysiłek, nasze trwanie przy prawdzie i zasadach, bez których nie ma Polski, przyniosły efekty - mówił przed Pałacem Prezydenckim Jarosław Kaczyński. - Przed nami dwa trudne tygodnie. Będziemy musieli walczyć i być może odpierać trudne ataki. Ale przede wszystkim będziemy musieli przekonywać, że warto zmienić Polskę. Rzeczpospolita może być inna i lepsza dla większości swoich obywateli. To jest sens dzisiejszego dnia i pierwszy krok ku zwycięstwu - mówił prezes PiS.

- Musimy dobrze wykorzystać ten czas i przekonać ogromną większość Polaków, że trzeba poprzeć jednego kandydata i zmienić lokatora tego Pałacu. Nie w imię odwetu, nienawiści czy zemsty, ale w imię czystości Rzeczypospolitej, w imię naszych najbardziej podstawowych interesów - apelował Kaczyński.

Wybory prezydenckie 2015. Frekwencja gorsza niż w 2010 roku

Andrzej Duda wygrał I turę wyborów z poparciem 34,8 proc. - wynika z exit poll Ipsos dla TVP1, TVP Info, TVN24 i Polsat News. o zaskoczenie, bo wszystkie sondaże wyborcze przewidywały dotąd wygraną Bronisława Komorowskiego. To oznacza, że 24 maja w II turze wyborów Duda zmierzy się z urzędującym prezydentem.

Do godz. 17 frekwencja w wyborach wyniosła 34,41 proc. z 30 mln osób uprawnionych do głosowania - podała Państwowa Komisja Wyborcza. To gorzej niż 5 lat temu - w 2010 roku o tej samej porze do urn poszło ponad 40 proc. wyborców.

W I turze wyborów wystartowali: ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski (z poparciem PO), Andrzej Duda (PiS), Magdalena Ogórek (z poparciem SLD), Adam Jarubas (PSL), lider Twojego Ruchu Janusz Palikot, Janusz Korwin-Mikke (ugrupowanie KORWiN), muzyk Paweł Kukiz, Jacek Wilk (Kongres Nowej Prawicy), Marian Kowalski (Ruch Narodowy), Paweł Tanajno (Demokracja Bezpośrednia) i Grzegorz Braun.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (90)
Wybory prezydenckie 2015. Duda wygrywa I turę. Kaczyński: To pierwszy krok ku zwycięstwu, trzeba zmienić lokatora tego Pałacu
Zaloguj się
 • mirek11768

  Oceniono 91 razy 59

  Już wylazł z szafy?
  Jeszcze antka brakuje.
  Tak się przedstawia ,,samodzielność'' i ,, niezależność'' doody

 • hrabia_onejski

  Oceniono 69 razy 49

  Nie wytrzymał! Musiał wyleźć z nory i puścić bąka.
  Chyba to dobrze. Czas, by ci, co poczuli smród, zastanowili sie nad właścicielem bąka/

 • wodzyn_emigrant

  Oceniono 45 razy 43

  Jarek, prośba, pokazuj się częściej przez najbliższe dwa tygodnie. Zapomniałbym, Antka wypuść z klatki. Dzięki.

 • tomek85211

  Oceniono 57 razy 43

  Pan k wypierdzielił samolot teraz doprowadzi do katastrofy kraj

 • alex1w

  Oceniono 63 razy 39

  "Kaczyński: To pierwszy krok ku zwycięstwu"
  A WŁADZY RAZ ZDOBYTEJ NIGDY NIE ODDAM!

 • petrucchio

  Oceniono 44 razy 34

  To nie są wyniki wyborów. To jest exit poll, a wszyscy dzielą już skórę na niedźwiedziu.

 • lasaron

  Oceniono 45 razy 33

  Byś sie ostatni bliźniaku nie przeliczył !

 • slawek221ggwro

  Oceniono 38 razy 32

  A TO TERAZ WYBORY NIE SĄ SFAŁSZOWANE DZIADU Z KACZYM KUPREM?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX