Wybory prezydenckie 2015. Frekwencja w I turze wyniosła 48,8 proc.

Wybory prezydenckie 2015. Frekwencja w kraju wyniosła 48,8 proc., najwyższa była w województwie mazowieckim - 54,2 proc., a najniższa w woj. świętokrzyskim 41,4 proc. - wynika z sondażu late pool Ipsos dla TVN24, TVP i Polsat News.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wyniki podajemy dzięki uprzejmości TVN24. Według sondażu late poll w dalszej kolejności najwięcej wyborców poszło do urn: w woj. małopolskim - 53,2 proc., na Podkarpaciu - 50,4 proc., na Śląsku - 49,8 proc., w woj. pomorskim - 49,4 proc., na Lubelszczyźnie - 48,8 proc. i tyle samo na Dolnym Śląsku - 48,8 proc.

Frekwencję poniżej średniej krajowej odnotowano: w Wielkopolsce - 48 proc., w woj. łódzkim - 47,5 proc., w woj. zachodniopomorskim - 46,8 proc., w woj. podlaskim - 46,5 proc., w woj. kujawsko-pomorskim - 44,3 proc., w warmińsko-mazurskim - 43,2 proc., w woj. lubuskim - 42,5 proc., w woj. opolskim - 41,9 proc.

PKW szacuje, że oficjalne wyniki wyborów po I turze może podać w poniedziałek wieczorem.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (69)
Wybory prezydenckie 2015. Frekwencja w I turze wyniosła 48,8 proc.
Zaloguj się
 • alex1w

  Oceniono 192 razy 56

  Czyli połowa społeczeństwa ma w d. kto jest prezydentem naszego kraju.
  Jak widać pisi elektorat nie zawiódł, karny i posłuszny jak brunatne koszule.
  A ludziom wolnym się po prostu nie chciało iść i oddać głos. Oby nie płakali później że rządzi prezes rękoma Dudy.

 • stpn

  Oceniono 79 razy 49

  Brawo ! Jak przegrać coś co było wygrane - z 60% do 30% w 4 miesiace - by president B. Komorowski. Jak ? przez robienie wszystko tylko nie sluchanie wyborcow, bo wie się lepiej co ludzie chca. Haslo Zgoda i bezpieczeństwo to hasło "Postraszyć PiS-em" i niebezpieczeństwo.

 • numer3

  Oceniono 94 razy 36

  Mała frekwencja ?
  2,5 miliona zagłosowała nogami - pitnęli z POlandu.
  Następny milion planuje w tym roku.
  Bronek, dziękujemy m.in. za OFE.

 • pietrek1960

  Oceniono 93 razy 27

  Czarno widzę naszą przyszłość, rocznice, mięsięcznice, pękające parówki smoleńskie ,wszędzie klęczniki, hordy obrońców krzyża szalejące po ulicach, a w telewizji na każdym kanale przez 24 godziny na dobę transmisje z niekończących się obrad episkopatu a w przerwach będzie się wokalnie produkował Kukiz.

 • honorny

  Oceniono 17 razy 15

  Wynik Kukiza, w zestawieniu z sukcesem Palikota w poprzednich wyborach parlamentarnych, jest bardzo znaczący. Oznacza, iż Kowalski, bez względu na swój światopogląd, ma już serdecznie dość obecnego bydła przy korycie. Kolejna tura wyborów w 2019-2020 będzie okresem radykalnej zmiany na scenie politycznej.

 • diver77

  Oceniono 33 razy 13

  Ten kraj nie zasługuje nawet na niezawisłe istnienie skoro ponad połowa jego mieszkańców ma głęboko tak ważne a zarazem symboliczne głosowanie na prezydenta !
  Tym bardziej że nikt nie musiał głosować na kandydatów partyjnych którzy mogli się już znudzić od dawna... był Kukiz, był Palikot, byli też inni... ale Polakowi jest często obojętne byle było trochę kasy, wódy i proboszcz dał rozgrzeszenie !

  Tylko Pisi elektorat z polecenia proboszcza poszedł w zdyscyplinowany sposób głosować na jedynie słusznego kandydata żeby nie zaprzepaścić swojego miejsca w raju ! ...i reprezentuje to raptem kilkanaście procent wyborców czyli twardy elektorat Rydzyka i Kaczyńskiego !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX