Wybory prezydenckie 2015. Kaczyński w TV Trwam: Debata, na którą my się zgodzimy, będzie, jak z jednej strony będzie nasz kandydat i jego dziennikarz...

Jarosław Kaczyński przedstawił w Telewizji Trwam swoją wizję debaty prezydenckiej w drugiej turze wyborów. Obaj kandydaci mieliby w niej uczestniczyć z sympatyzującymi z nimi dziennikarzami, którzy zadawaliby pytania przeciwnej stronie. - Na zasadzie krzyżowej - stwierdził.

Polub i bądź na bieżąco!

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie w Telewizji Trwam nakreślił obraz debaty, na jaką zgodziłoby się Prawo i Sprawiedliwość w ewentualnej drugiej turze wyborów. Prezydent Bronisław Komorowski nie wziął udziału w zorganizowanej przez TVP debacie wszystkich kandydatów na prezydenta, twierdząc, że przy tak dużej liczbie uczestników nie ma ona sensu. Krytycznie wyraził się o niej również Kaczyński. - Tego rodzaju audycje nie mają za bardzo sensu - powiedział.

- Sens miałaby w istniejącej sytuacji, która jest pewnym faktem, debata między dwoma kandydatami, tzn. między Andrzejem Dudą a Bronisławem Komorowskim - stwierdził, odnosząc się do pozycji obu kandydatów w sondażach przedwyborczych. Dodał, że sama forma debaty miała osłabić Dudę.

Debata prezydencka. Oto 6 najciekawszych momentów

Debata prezydencka "na zasadzie krzyżowej"

Nieco później okazało się, że prezes PiS ma nietypowy pomysł na formę ewentualnej debaty prezydenckiej w drugiej turze wyborów. - To, co mnie zaniepokoiło, to takie przewidywanie, że ta debata w drugiej rundzie według planów Komorowskiego i jego sztabu ma wyglądać mniej więcej tak, jak ta rozmowa w Polsacie - stwierdził, odnosząc się do programu, w którym wziął on udział na kilka godzin przed debatą. - To znaczy, że on będzie sobie swobodnie rozmawiał z sympatyzującymi z nim dziennikarzami, natomiast nasz kandydat będzie rozmawiał z dziennikarzami, łagodnie to określając, niesympatyzującymi. Krótko mówiąc, będziemy mieli sytuację całkowitej nierówności - wyjaśnił Kaczyński.

- Prawdziwa debata, na którą my się zgodzimy, będzie wtedy, jeżeli z jednej strony będzie nasz kandydat i jego dziennikarz, zadający pytanie prezydentowi Komorowskiemu, a z drugiej strony będzie prezydent Komorowski i jego dziennikarz, zadający pytanie naszemu kandydatowi, czyli Andrzejowi Dudzie. Wtedy byłaby to uczciwa debata, gdzie każda strona miałaby równe szanse - powiedział.

Debata odbyłaby się więc "na zasadzie krzyżowej" - dodał później.

Komorowski o kandydatach na prezydenta: Nie mogę wyjść ze zdumienia. Niektórzy są kompletnie pozbawieni wiedzyZmiana otoczenia medialnego "jest do zrobienia"

Zapytany o otoczenie medialne w Polsce stwierdził wprost, że po zmianie władzy szczególnie łatwo będzie je zmienić w telewizji publicznej. - Tutaj biegną kadencje, wyczerpują się kadencje, trzeba powoływać nową radę, małe władze telewizji. To jest do zrobienia - stwierdził Kaczyński. - Jest pytanie o zachowanie tych wielkich telewizji prywatnych. Ja sądzę, że one będą uwzględniały realia - spekulował.Wybory prezydenckie 2015 odbędą się 10 maja. Jeśli nie zostaną rozstrzygnięte w pierwszej turze, druga tura odbędzie się 24 maja. Zobacz, kim są kandydaci na prezydenta, i sprawdź wyniki ostatnich sondaży.Więcej o:
Komentarze (441)
Wybory prezydenckie 2015. Kaczyński w TV Trwam: Debata, na którą my się zgodzimy, będzie, jak z jednej strony będzie nasz kandydat i jego dziennikarz...
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 673 razy 433

  Debata na którą zgodziłby się Duda na zasadzie krzyżowej , ale pod warunkiem że wszystkich dziennikarzy wyznaczy kaczor do spółki z Rydzykiem i Karnowskimi , pomarzyć sobie możecie łobuzy kłamliwe

 • jerzysm42

  Oceniono 524 razy 350

  Jeszcze nie wiadomo, czy dojdzie do II tury, a już szalony kurdupel stawia warunki.
  Dobrze wie, że jego duupa nie da sobie rady. Jakąś szansę Duda miałby, gdyby podczas debaty (w cztery oczy), obok niego był dziennikarz, pięciu suflerów i Kaczyński pod stołem ze specjalnym długopisem.
  Inaczej debata będzie sfałszowana.

 • fakiba

  Oceniono 304 razy 238

  Pewnie , jeszcze niech kaczor zażąda żeby debata odbyła się w telewizji Rydzyka

 • fakiba

  Oceniono 292 razy 222

  A kiedy było inaczej , zawsze na udział konkretnych dziennikarzy zgadzają się komitety kandydatów , ale dziadek prezio zapomniał , że nawet Lichocka pytania mu wcześniej podesłała

 • 7ogamihcra

  Oceniono 259 razy 203

  A podobno dziennikarz powinien tylko relacjonować wydarzenia zgodnie z prawdą.
  Chodziło pewnie Szanownemu Panu prezesowi o tak zwanego PiSmaka ?

 • batura3

  Oceniono 187 razy 153

  Panie Jarosławie K, moje hasło wyborcze dla Pissu: DUDA, ZNOWU SIE NIE UDA :-)))))))))

 • tedj

  Oceniono 163 razy 141

  Zmiana otoczenia medialnego "jest do zrobienia"
  ----------
  Macie w tym wprawę panie Jarosławie. W ciągu jednej nocy zmieniliście ustawę medialną, następnie rady nadzorcze i zarządy mediów publicznych. Nawet etat sprzątaczki był nieosiągalny bez poparcia pis.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX