Korwin-Mikke publikuje SMS od Kukiza. "Druga część naszego porozumienia o wspólnym starcie nadal obowiązuje"

Janusz Korwin-Mikke | Paweł Kukiz

Janusz Korwin-Mikke | Paweł Kukiz (AG)

Paweł Kukiz i Janusz Korwin-Mikke wdali się w spór po wczorajszej debacie prezydenckiej w TVP. Kukiz zapowiedział dziś, że wycofuje się ze współpracy z liderem partii KORWiN. Korwin-Mikke opublikował treść SMS od kontrkandydata, w którym ten krytykował działania sztabu partii KORWiN.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Podczas wczorajszej debaty prezydenckiej Korwin-Mikke krytykował sztandarowy postulat Kukiza, czyli jednomandatowe okręgi wyborcze (JOW-y). To wywołało oburzenie Kukiza, który przytaczał już po debacie rozmowę między politykami, w której mieli zgadzać się co do kwestii wprowadzenia JOW-ów i zawarli porozumienie.

- Korwin-Mikke nie różni się niczym od partyjniaków z prawdziwego zdarzenia - powiedział Paweł Kukiz w "Kontrwywiadzie RMF FM". - Wycofuję się ze współpracy. Pan Janusz nie dotrzymuje umowy - dodał. Kilka godzin później Korwin-Mikke odpowiedział Kukizowi na Facebooku.

"Najlepsze dla Polski i Polaków to nasz wspólny start do Sejmu"

W swojej odpowiedzi Korwin-Mikke podkreśla, że szanuje Kukiza, "nie obraża się na drobne docinki" i liczy na wspólny start w wyborach parlamentarnych. "Uważam, że najlepsze dla Polski i Polaków to nasz wspólny start do Sejmu. Dla dobra Polski powinniśmy pójść razem" - napisał Korwin-Mikke.

Polityk nawiązywał też do porozumienia, które zawarli politycy. Zgodnie z nim ten kandydat, który miałby gorszy wynik w sondażach tuż przed wyborami, zrezygnowałby ze startu i przekazał swoje głosy drugiemu. Kukiz stwierdził, że Korwin-Mikke wycofał się z tego porozumienia. Z kolei lider partii KORWiN twierdzi, że było odwrotnie.

"Pan Paweł zerwał to porozumienie na początku kwietnia, wysyłając wiadomość SMS do mojego syna" - napisał Korwin-Mikke. Jak dodał, Kukiz zrobił to "z błahej przyczyny". Polityk stwierdził, podobnie jak we wczorajszej debacie, że "wprowadzenie JOW-ów może ostatecznie podzielić Polskę między PO i PIS".

"Wciąż chcę iść razem na jesień. Chyba że te barany i to przekreślą"

Kilka godzin po swoim oświadczeniu Korwin-Mikke opublikował na Facebooku treść SMS, który Paweł Kukiz miał wysłać do jego syna. "Jacek, ten żart Berkowicza o przekazaniu głosów zwalnia mnie z umowy o ich przekazaniu. A jego kolega Wipler niech pamięta, żeby za bardzo się nie rozpędził. Z Ojcem wciąż chce iść razem na jesień. Chyba, ze te barany i to przekreśla" - miał napisać Paweł Kukiz.

Chodzi o primaaprilisowy żart rzecznika sztabu Korwin-Mikkego Konrada Berkowicza. 1 kwietnia napisał on na swoim profilu na Facebooku, że Paweł Kukiz rezygnuje z kandydowania w wyborach i przekazuje swoje głosy Korwin-Mikkemu.

Korwin-Mikke podkreślał, że "nie miał zamiaru atakować Kukiza" i nadal zamierza wspólnie z nim startować w wyborach parlamentarnych. "Jest Pan artystą, artyści ulegają emocjom - więc ja to rozumiem i o nic się nie obrażam" - napisał Korwin-Mikke.

"Usiądźmy pojutrze na Śląsku - i ustalmy: jakiego wytrycha użyjemy, by włamać się do twierdzy POPiSowskiej - jeśli okaże się, że JOWy nie pasują do dziurki" - apelował lider partii KORWiN.

Jakieś zasadnicze nieporozumienie. Nie mam i nie miałem zamiaru atakować p.Pawła Kukiza. Przeciwnie: uważam, że - jak...

Posted by Janusz Korwin-Mikke on Wednesday, 6 May 2015


"Kukizowi brakuje doświadczenia politycznego"

Korwin-Mikke napisał, że kandydat nie powinien "pozwalać sobie na tak emocjonalne reakcje". "Paweł Kukiz jest porządnym, uczciwym, prostodusznym człowiekiem - tyle, że bez żadnego doświadczenia politycznego" - czytamy w oświadczeniu lidera partii KORWiN. "Dlatego jego reakcje przyjmuję ze zrozumieniem. To jest bardzo ciężka kampania" - dodał.

"Rozumiem, że jest Pan skrajnie wyczerpany nerwowo - ale przyszły Prezydent nie powinien tak reagować tylko dlatego, że jest po bezsennej nocy" - podsumował Korwin-Mikke. Polityk ponownie zwracał uwagę, że zbliżające się wybory w Wielkiej Brytanii pokażą, czy JOW-y są korzystne dla małych partii, jak utrzymuje Kukiz.

Niedługo później Kukiz zaapelował na swoim facebookowym profilu o zakończenie sporu. "Za 4 dni każdy z nas będzie mógł zdecydować czy zagłosuje za kontynuacją łupienia Polaków przez wodzów systemu partyjnego, czy za próbą oddania Polski obywatelom" - napisał.

Przeczytałem dziś pełen emocji wpis p.Pawła Kukiza. W związku z tym oświadczam:1) Pawła Kukiza bardzo cenię i szanuję,...

Posted by Janusz Korwin-Mikke on Wednesday, 6 May 2015
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (331)
Korwin-Mikke publikuje SMS od Kukiza. "Druga część naszego porozumienia o wspólnym starcie nadal obowiązuje"
Zaloguj się
 • lodzermensz1

  Oceniono 555 razy 301

  Jakkolwiek JKM to oszołom, to po tej wymianie zdań widać wyraźnie, że jest mimo wszystko, mądrzejszy od Kukiza.
  Panie pieśniarzu rockowy - krul ma rację: JOWy spetryfikują system dwupartyjny. Tak one właśnie działają. Uczepiłeś się pan tych JOWów z niewiadomej przyczyny, podczas gdy są w tym kraju ważniejsze sprawy do załatwienia. Dla ułatwienia dodam: system podatkowy oraz wymiar sprawiedliwości, ze szczególnym uwzględnieniem sądów i prokuratury.

 • bejzkik

  Oceniono 480 razy 116

  "Paweł Kukiz jest porządnym, uczciwym, prostodusznym człowiekiem - tyle, że bez żadnego doświadczenia politycznego" - dokladnie na odwrot niz mikke - cham, prostak z dlugoletnim politycznym doswiadczeniem (co widac po wynikach kazdych wyborow w krotych bral udzial ;) )

 • jaklucz

  Oceniono 214 razy 110

  Flip i Flap. Jeszcze niczego nie wygrali, ale już zdążyli:
  1. Pospiskować w knajpie, niczym władza z którą podobno walczą.
  2. Poolewać wyborców - aktywność Korwina jako europosła, "rozwalającego system od środka", jak i jego funfla - radnego Wrocławia, jest podobna, czyli zerowa. Zobowiązali się do czegoś i mają to gdzieś.
  3. Pokłócić się publicznie

  I to wszystko w ramach "nowej jakości" :))

 • gomelsky66

  Oceniono 254 razy 104

  Kukiz na konferencji przed chwilą powiedział o zgliszczach i eksterminacji polskości Chyba jednak uzewnętrznił się problem u Kukiza z głową.Cimoszewicz nazwał ostatnio Kukiza absolutnym ignorantem i miał rację.Do tego dochodzi jeszcze bełkot.

 • dawno.urodzony

  Oceniono 263 razy 63

  błazen i kiepski muzyk rockowy po przejściach chcą razem naprawić Polskę i obalić system...
  albo na odwrót... cóż tu komentować...
  a Braun będzie intronizował Chrystusa na króla Polski...

 • burn74

  Oceniono 84 razy 54

  a kto nie dotrzymuje słowa ,p.Kukiz ? Minęło ledwie kilka dni,jak Kukiz publicznie i stanowczo złożył deklarację,że nie poprze nikogo w II turze i co ? Teraz mówi,że nie poprze B.Komorowskiego..... tylko. Jeszcze się nie rozwinął,a już kręci....

 • Van keV (KaenV)

  Oceniono 85 razy 51

  Korwin napisał o Kukizie to co sam wcześniej kilka razy pisałem.
  Kukiz się bulwersuje, że nie dotrzymuje słowa. To niech zaczeka jeszcze jeden dzień to się przekona.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje