Komentarze (422)
Nowy sondaż prezydencki dla TVN. Komorowski traci, rośnie poparcie dla Kukiza
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • enedue3

  Oceniono 17 razy 15

  Przepraszam, czy jest już książka pana prezydenta, w której to opisuje jak organizował zamach na milicjanta, którego nie zna. Ot tak zamachnąć się chciał na pierwszego z brzegu spotkanego milicjanta.

  Ja byłem przerażony, kiedy to przeczytałem!

 • hasparagus

  Oceniono 17 razy 15

  PO rządzi 8 lat, Komorowski jest prezydentem 5 lat - i co on mówi w kampanii? Co "będzie"! Złote góry! Karwa nic robił przez te 5lat, żyrandol i notariusz rządu, w kampanii niczym nie może się pochwalić. Nagle w kampanii chcą zmieniać państwo, które sami doprowadzali do tego stanu? Nagle tyle pomysłów! Ciekawe, czy jakby kampania była za 10 lat, to by z tymi pomysłami też tyle czekali.

  Swoją drogą zabawne, że już nic nie mówią o niższych podatkach, zmniejszeniu administracji, zmianie ordynacji wyborczej. Zamiast tego opowiadają o rzeczach, których sami nie rozumieją. Ich samych nikt już nie rozumie.

 • semper.fidelis25

  Oceniono 14 razy 14

  W 2014 r. złodziejskie styropiany sprzedały archiwum Polskich Nagrań wraz z budynkami w centrum Warszawy za 8 mln zł, co czyni cenę raczej symboliczną. Trochę wcześniej minister "kultury" oddał na świątynię Opaczności 16 mln zł (nie pierwszy raz) , a 8-miu mln na zbiory, cenne właśnie dla polskiej kultury, nie miał ! Fakt, że tę darmochę dostała firma judeoamerykańska, ma już drugorzędne znaczenie.
  Drodzy internauci, zapamiętajcie kto wtedy rządził POlską i kto był jej prezydentem !!!

 • limerick64

  Oceniono 16 razy 14

  Bigos to obciach
  otoczyl sie styropianowymi ludkami i bajki opowiada..
  nigdy na niego nie zaglosuje,kazdy inny lepszy..

 • luxveritaspol

  Oceniono 13 razy 13

  B. Komorowskiego popiera w całości prasa niemiecka (80% prasy w POlsce), a więc Niemcy, dlaczego ? Popierają go polskojęzyczne reżimowe mendia, dlaczego ?
  Popiera go grupa towarzyska, w której brylują Smolar, Passent, Śpiewak, Lityński, Jastrun, Michnik, a z dziennikarzy Meller, czy Morozowski. Dlaczego ?
  Czego oczekują od B.Komorowskiego te grupy poparcia ? I jak on im się odwdzięczy ?
  Te same grupy zaciekle i często po chamsku atakują p. Ogórek, a tak naprawdę L.Millera i SLD. Co im ta mała i wg nich zamierająca partia tak przeszkadza ? No czemu, panie Michnik ?

 • mickiewicz12345

  Oceniono 13 razy 13

  Oczywiście że traci i jeśli nie wygra w pierwszej turze to w drugiej przegra. Polacy głosują przeciw a nie za. Były elektorat PO tzw frankowicze zagłosują na innego kandydata i tego miliona głosów Komorowskiemu zabraknie...W pierwszej turze i w drugiej też. Oni nie odpuszczą i nie zapomną - to PO zapomniało o ich problemie i wkrótce boleśnie o tym sobie przypomni.

 • moszna666

  Oceniono 15 razy 13

  Gazeta jednak slabo. Reklam panstwowych monopoli juz tyle nie bedzie, bo slabo jBronka promujecie.

 • zabavnik

  Oceniono 17 razy 13

  wymieńcie jakieś atuty Komorowskiego bez szydery myślę myślę i naprawdę ciężko

 • nekia0000

  Oceniono 19 razy 13

  Komorowski to platforma a platforma zniszczyła nasz kraj, jeden uciekł jak tchórz a na tego nigdy nie zagłosuje!

 • sympatyklewicy

  Oceniono 17 razy 13

  Nowy sondaż prezydencki dla TVN. Komorowski traci,
  *********************
  To dobrze, to bardzo dobrze.

 • aniapuszek

  Oceniono 14 razy 12

  Komorowski siedział 5 lat komfortowo pod żyrandolem udając prezydenta i podpisując wszystko co PO podsunęło , nawet jeśli było to totalnie antyspołeczne, a teraz opowiada o pakietach dla młodych....... 8 lat rządzi wspaniałe PO z PSL, był na wszystko czas, żeby ten kraj mlekiem i miodem płynął i zamiast tego kolejne 1,5 mln ludzi młodych do 39 roku życia zakupiło walizki, żeby wyemigrować. Jak widzę kogoś z PO jak coś obiecuje to muszę przełączyć bo mam odruch niepohamowanej agresji i mogłabym zniszczyć coś w napadzie szału. Kłamią obrzydliwcy i nie nadają się nawet na stanowisko sprzątaczek!!!!!!!!!!!!!
  Takie rządy to wstyd na cały świat. Taki prezydent jak Komorowski to wstyd na cały świat, taki premier jak Kopacz to jest obrażanie Narodu polskiego.

 • der.die.das

  Oceniono 12 razy 12

  Kłamią ku*wy w żywe oczy.

  :)

  Nikt już w te "sondaże" nie wierzy. Darujcie sobie.

 • orionzx

  Oceniono 22 razy 12

  kto glosuje na tego komoruskiego? nikogo nie znam kto chce na niego głosować,gdzie są ci ludzie?

 • sadystaaa

  Oceniono 14 razy 12

  42 punkty poparcia dla Komorowskiego kpina nie dziennikarstwo, żal nawet tych .99 groszy.

 • waldam

  Oceniono 13 razy 11

  "Szefowa pielęgniarek winna wyłudzania pieniędzy na delegacje - 48 groszy " - gazeta.pl 05.06.2012

 • 104i9

  Oceniono 11 razy 11

  Jak Umoczony Jest Komorowski w WSI
  <iframe width="640" height="360" src="www.youtube.com/embed/q0qNqLFqp7w?feature=player_detailpage" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

 • antua43

  Oceniono 11 razy 11

  Jak prezydentem społeczeństwa może zostać osoba która chce sprzedać lasy, godzi się na wyższy vat i inne podatki, chce aby społeczeństwo tyrało do 67 lat, godzi się na grabież pieniędzy emerytalnych z ofe,karmi społeczeństwo żurem i mirabelkami.

 • mireczekb

  Oceniono 13 razy 11

  Tu toczy się walka o wolność, tak, tak, o wolność obecnego układu rządzącego i wspierającego. Nie cofną się przed niczym, żeby zostało po staremu. Boją się procesów sądowych i skazania na wieloletnie więzienie.

 • 104i9

  Oceniono 13 razy 11

  WSI Komorowski - Porażający Materiał :
  www.youtube.com/watch?v=Zc4JBTdUfKg

 • 68jacekw

  Oceniono 13 razy 11

  Skąd oni biorą tych respondentów do prób ?Bo ja jakoś nie spotykam chętnych do głosowania na Bronca,większość znajomych uważa to za obciach.Gdyby oceniać realnie jakość kandydatów to nie miałby nawet miejsca na podium,a tu brednie,ze w 1-wszej rundzie wygra się pojawiają.

 • 104i9

  Oceniono 16 razy 10

  Przytoczę słowa zamordowanego Andrzeja Leppera !
  "Kiedy poseł Komorowski pukał się w głowę,huk był tak duży na sali ,że aż zagłuszał moją wypowiedż."

 • cyklista

  Oceniono 12 razy 10

  Naprawdę myślicie, że w tym kraju ma znaczenie kto pilnuje żyrandola? Za pomocą lobbystów i korupcji rządzą banksterzy, prokuratorzy, komornicy, styropianowa nomenklatura i czarna mafia. Plan dla młodych? Rozbudować terminale lotniskowe, żeby nie było tłoku na lotniskach przed świętami.

 • moher75

  Oceniono 12 razy 10

  Wybory to farsa. Wynik jest już znany pod żyrandolem.

 • peterjk

  Oceniono 10 razy 10

  Zastanawialisci sie w ogole, po co Polsce potrzebny jest Prezydent RP? Kolejne wybory na glowe panstwa sprawiaja, ze w Polsce jest permanentna kampania wyborcza, a partie wydaja na to miliony, choc jak wiadomo pieniedzy brakuje na wszystko.

 • nino.rota

  Oceniono 13 razy 9

  Bronek?
  czy to nie ten, który strzela do bezbronnych zwierząt?
  celejewskafelietony.blogspot.com/2011/03/bronisaw-komorowski-pierwszy-mysliwy.html

 • shalotqa

  Oceniono 11 razy 9

  Kolega właśnie przesłał mi wyniki sondy z fejsa. Kukiz prowadzi (40 %), Duda jest trzeci, a prezydent ma tylko 2 %.
  Nie wiem, kto robi te badania, w których wygrywa Komorowski, a Duda jest drugi.
  Oby sondaż z FB sprawdził się. Oby.

 • cocolo41

  Oceniono 9 razy 9

  i tak o wszystkim zdecydują zacinające się serwery...... po ostatnich wyborach i zamieszaniu z liczeniem głosów przestałem poważnie traktować tą polską "demokrację".

 • cocolo41

  Oceniono 15 razy 9

  Pan Komorowski zakonczył się jako kandydat po kompromitującej wizycie na Ukrainie, gdzie z niego po prostu zakpiono w parlamencie. ponadto jego kampania brzmi trochę jako kpienie sobie z ludzi. ciśnienie się pytanie na usta: coś ty człowieku robił 5 lat? Jednak wybór PiSu to będzie jeszcze większa katastrofa. do wyboru jest albo Kukiz albo piękna pani Ogórek, na którą zresztą oddam mój głos. zmiana prawa konieczna.

 • honoriusz.kiszcz

  Oceniono 17 razy 9

  Komorowskiemu nie nalezy sie nawet Trybunal Stanu, ale wprost bezprocesowa gilotyna. Oskarzaja go niestety jego obietnice - ile ten facet w mijajacej kadencji spier... (sam wykropkowalem)? Tymczasem rozwiazania sa dziecinnie proste, odciazyc przedsiebiorcow zdejmujac z nich haracze, zmniejszyc biurokracje i dac wiecej swobod. Sorry, ale taki mamy tutaj klimat, ze dziewieciolatek do rygorow szkolnych (lawka, rozne przedmioty z roznymi nauczycielami - czwarta klasa) niestety, ale sie nie nadaje i o tym nie mowi nikt... to samo jesli chodzi o wiek emerytalny - niestety u nas gorzej wyglada umieralnosc, a rodzice naprawde pracowali dluzej, niz dane jest to nam, bo problem jest nie w jakim wieku prace sie konczy, tylko raczej chodzi tutaj o to, w jakim wieku sie prace zaczyna... - 40 lat? Tego typu problemow mamy cale mnostwo, dodatkowo osmieszanie nas na arenie miedzynarodowej... ta niezdarnosc wyglada jak jakas ciezsza choroba neurologiczna...

 • asr1

  Oceniono 10 razy 8

  Reżimowe media z tvn na czele trąbią o Kukizie, ze jest anty systemowy czyli co ?? Jeżeli anty systemowe jest żądanie aby poseł odpowiadał przed wyborcą a nie partyjnym "capo di tuti capi", jeżeli anty systemowe jest żądanie aby rząd nie podejmował decyzji bez woli i zgody narodu w sprawach fundamentalnych jak np. wydłużenie wieku emerytalnego do absurdalnych granic które mało kto dożywa, jeżeli żąda się dymisji ministrów żrących i pijących po knajpach za nasze podatki itp.. itd.. to tak !!!! też jestem anty systemowy a mam lat 64 i pracuję już 45 lat !! i zmusza się mnie pod groźbą nie wypłacania emerytury abym tyrał na tych złodziei i drani do prawie 67 to tak jestem anty systemowy żądam głów tych polityków !!! głosuję na Kukiza !!!

 • gwsol

  Oceniono 10 razy 8

  Dajcie sobie siana z tymi sondażami z księżyca.

 • remul

  Oceniono 10 razy 8

  ~Remul : "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego" - Wojciecha Sumlińskiego już w księgarniach! Niestety telewizja, radio, prasa nie mówią o książce, a to, co tam jest stawia włosy na głowie. W normalnym kraju pan Bronek, po takiej publikacji nawet by nie marzył o preydenturze.

 • sylwekc

  Oceniono 20 razy 8

  Paweł Kukiz ma szansę nawet na II rundę. Tylko nie przegapmy tej okazji, żeby przywalić tym mendom partyjnym.

 • Michal Xinski

  Oceniono 10 razy 8

  "Naród ofiar musiał uznać tę niełatwą prawdę, że bywał także sprawcą."

  "Pamiętamy i mamy w zasadzie jasny plan działania związanego z potrzebą odbudowy, w narodowym wymiarze, pamięci o ofiarach czasów stalinowskich, o ofiarach, które były ofiarami właśnie tych Żołnierzy Wyklętych."

  "Nie będę przecież wysyłał dywizji"

  "Należy podjąć wysiłek i działania na rzecz skonkretyzowania mechanizmów działań, które by wprowadziły zintensyfikowanie działań."

  Jak taki zacny człowiek może tracić poparcie tego niewdzięcznego społeczeństwa.

 • karamurek

  Oceniono 7 razy 7

  I kto to mówi:
  prawy.pl/z-zagranicy2/8861-bedziecie-zaskoczeni-troska-o-rodziny-w-rosji-i-na-bialorusi
  Porównaj to np. z RP

 • tommen

  Oceniono 7 razy 7

  Czas przewietrzyć pokoje

 • 104i9

  Oceniono 9 razy 7

  Czy Bronisław Komorowski oszukuje wyborców?
  <iframe width="640" height="360" src="www.youtube.com/embed/Fe016rSsrhU?feature=player_detailpage" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

 • enedue3

  Oceniono 9 razy 7

  Gdyby Duda wypowiedział "airbus" a nie "airbas" to śmiech lemingów i rechot "szkła kontaktowego" trwałby miesiąc. Miłościwie nam panującemu uszło to płazem, z pełnym zrozumienie :))

 • wiktormarzena

  Oceniono 9 razy 7

  ....spokojnie, to musi byc prowokacja. Wujek Bronek pojedzie rywali (bez podtekstow, prosze) juz przed pierwsza tura. Duza Anka nawet nie spakowala ponczoch, bo wie, ze nigdzie sie nie wyprowadzaja.

 • lluscinia71

  Oceniono 6 razy 6

  Bronisław w Kościerzynie-Koźlu ;)
  Facet-Obciach
  wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/489197,wpadka-prezydenta-w-kedzierzynie-kozlu-komorowski-nie-wiedzial-gdzie-byl.html

 • antyoportunista

  Oceniono 8 razy 6

  24 kwietnia 2015 r. W związku z trwającą kampanią wyborczą do Kielc przyjeżdża Bronisław Komorowski. Będąca na miejscu dziennikarka TVN pyta: – Panie prezydencie, czy powiedział pan kiedyś Donaldowi Tuskowi, że popełniliśmy błąd, rozwiązując WSI?
  W tym momencie mikrofon zasłania kobieta z otoczenia prezydenta. Gdy dziennikarka ponawia pytanie, zostaje przez „nieznane osoby” wyciągnięta z tłumu otaczającego Bronisława Komorowskiego. Całą sytuację pokazały lokalne portale, ale nie macierzysta stacja, czyli TVN, która w swoim materiale w "Faktach" pominęła ten incydent.

 • gerwaz

  Oceniono 6 razy 6

  nie dziwi mnie, że bredzisław traci
  dziwi mnie dlaczego Kukiz ma takie małe poparcie (w mediach tylko po, pis i ogrek)

  np do poczytania:
  www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/msz-rosji-wszyscy-znajacy-historie-wiedza-ze-bandy-upa-rznely-polakow-dziesiatkami-tysiecy

 • darekfordon

  Oceniono 8 razy 6

  komorowski to szkodnik

 • hermenegilde

  Oceniono 8 razy 6

  Przykładem na to jakie jest faktycznie poparcie dla kandydatury Komorowskiego jest fakt, że "tłumy" cisnące się jakoby do niego, są dowożone autobusami. Jak w PRL-owskiej komedii.

  Ludzie są dowożeni na spotkania wyborcze i marsze pana Komorowskiego. Dużego zainteresowania nie ma, chyba, że się zapłaci 400 zł na głowę. Ludzie są sprowadzani - mówi autor nagrania jakie pojawiło się w Internecie. Na amatorskim filmie widać jak na parking w Gdyni podjeżdżają dwa autokary, służby prowadzą ludzi na spotkanie z kandydatem Platformy w wyborach prezydenckich.

  Bronisław Komorowski prowadząc kampanię w Gdynii, był tam, w jak sam mówi "formacie prezydenckim", nie jako kandydat. Prezydent wziął udział w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej nadanie gdyńskiemu Śródmieściu tytułu Pomnika Historii i spotkał się z prezydentem miasta, Wojciechem Szczurkiem.

  Wizycie Komorowskiego w Gdyni jak zwykle towarzyszyły protesty, ale też oprócz funkcjonariuszy BOR pojawili się i zwolennicy kandydata PO. Skąd się wziął "spontaniczny" tłum na spotkaniu z Bronisławem Komorowskim? Dowieziony został autobusami.

  Sama praktyka może wydawać się ciekawa, nie tylko ze względu na skojarzenia z filmami komediowymi z czasów PRL. Również intrygujący wydaje się fakt, że w Trójmieście, uznawanym za matecznik PO - teoretycznie nie powinno być problemów ze znalezieniem zwolenników polityka tej partii .

 • w_v_w

  Oceniono 8 razy 6

  zyrandol moze sie na pusty leb spier...lic :D

 • pascvale

  Oceniono 8 razy 6

  Żyrandolowy coś nazbyt spokojny, czyżby głosy już "policzono" i zostało tylko ogłosić zwycięstwo?

 • kuk-tusk-klan

  Oceniono 10 razy 6

  zanim nieopatrznie oddasz glos na komorowskiego, obejrzyj to:

  www.dailymotion.com/video/x2du4mv_dr-zbigniew-kekus-oredzie-noworoczne_news
  ijak w bajce... po okruszkach dojdzcie do prawdy, chocby po historii pana wyglaszajacego powyzsze oredzie.

 • kierovvca.bombovvca

  Oceniono 6 razy 6

  Kwota wolna od podatku dla posłów to 27 360 zł! Kwota wolna dla reszty społeczeństwa to 3 091 zł... Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że diety polskich posłów są wolne od podatku dochodowego do wysokości 27 360 zł w skali roku! Reszta społeczeństwa musi się zadowolić kwotą wolną od PIT, która jest blisko 9-razy niższa i wynosi zaledwie 3 091 zł. Niestety także i ta sytuacja jest zasługą Platformy Obywatelskiej i PSL-u, które posiadając od niemal 8 lat parlamentarną większość, cały czas blokują inicjatywy zmierzające do podwyższenia Polakom kuriozalnie niskiej kwoty wolnej. By żyło się lepiej...? Polska kwota wolna od podatku PIT jest jedną z najniższych na świecie i wynosi obecnie 3091 zł. Stan ten trwa nieprzerwanie od czasu przejęcia władzy przez ekipę Platformy i PSL-u. W efekcie Polacy muszą płacić podatek od dochodów, które w teorii mają im zapewnić biologiczną egzystencję. Wyjątkiem są... polscy parlamentarzyści. Okazuje się bowiem, że zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora, tzw. dieta parlamentarna (która wraz z parlamentarnym uposażeniem jest wypłacana posłom i senatorom co miesiąc i aktualnie wynosi 2 473,08 zł brutto) jest zwolniona z podatku PIT do wysokości 2 280,00 zł miesięcznie, co w skali roku daje nam kwotę w wysokości 27 360 zł! W kontekście powyższego watro przypomnieć utrzymywanie przez ekipę Platformy i PSL tak niskiej kwoty wolnej od PIT nie podoba się Rzecznikowi Praw Obywatelskich, który pod koniec ubiegłego roku skierował sprawę do Trybunału Konstytucyjnego twierdząc, że działania władzy są niekonstytucyjne i antyobywatelskie. Jego zdaniem norma, która nakazuje osobom uzyskującym dochód niepozwalający na zaspokojenie niezbędnych potrzeb życiowych, dzielić się tym dochodem z resztą społeczeństwa poprzez płacenie podatku, jest niekonstytucyjna. W piśmie kierowanym do Trybunału słusznie zauważył, że roczny dochód odpowiadający takiemu zwolnieniu (3091 zł) nie pozwala na zapewnienie elementarnych potrzeb życiowych. Zdaniem Rzecznika kwota wolna od podatku powinna odpowiadać progowi ubóstwa, to jest kwocie 542 zł miesięcznie, co w skali roku przekłada się na limit w wysokości 6504 zł. Co ciekawe - nie tak dawno posłowie opozycji sami wnieśli do Sejmu projekt ustawy zwiększającej kwotę wolną od podatku do wysokości postulowanej przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Niestety chorzy na fiskalizm politycy PO-PSL byli innego zdania i na początku lutego bieżącego roku projekt ten uwalili już na pierwszym czytaniu (za podniesieniem kwoty wolnej od podatku głosowało 200 posłów PiS, SLD, KPSP i TR. Przeciwko temu pomysłowi było 232 posłów Platformy z PSL-em). Należy podkreślić, że odrzucenie przez ekipę Kopacz i Komorowskiego pomysłu podniesienia kwoty wolnej od podatku najmocniej uderza w grupę około 3 milionów najbiedniejszych, którzy na co dzień zmagają się z ubóstwem i nędzą. Dla nich niezwykle istotne jest to czy kwota od której nie muszą płacić podatku wyniesie 3091 zł czy 6500 zł. Niestety, tak jak syty głodnego nie zrozumie, tak i chorzy na fiskalizm politycy PO-PSL także nie są w stanie pojąć, że utrzymując podatki dla najbiedniejszych na tak wysokim poziomie mogą doprowadzić do wielu życiowych dramatów. Źródło informacji: Uposażenie poselskie i dieta parlamentarna (Sejm.gov.pl) Czytaj także: Kwota wolna od podatku: Tanzania - 4236 zł, Mauretania - 3204 zł, Polska - 3091 zł. Dlaczego PO skazuje nas na bycie krajem "trzeciego świata"? (Niewygodne.info.pl) § wpis z dnia 13/04/2015.

 • cholonek

  Oceniono 8 razy 6

  Największą niespodzianką jest to, że tak duży odsetek ludzi zamierza oddać głos na tego supergamonia niemotę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX