Wybory prezydenckie 2015. Magdalena Ogórek w nowym spocie mówi o obronności? Szybka odpowiedź SLD

Magdalena Ogórek w nowym spocie wyborczym mówi o wydatkach na wojsko - pisze SLD. Rzecznik partii uściśla jednak, że nagranie nie jest oficjalnym elementem kampanii. ?To nie jest spot, tylko wideoblog kandydatki. Spot jest jeden? - napisał na Twitterze Tomasz Kalita.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- W ciągu najbliższych siedmiu lat chcemy przeznaczyć 130 miliardów na modernizację techniczną armii. Skoro rząd już podjął taką decyzję, warto podkreślić, że najważniejsze jest, by tych pieniędzy nie zmarnować. Tak duża kwota powinna być wydatkowana według podstawowego kryterium, jakim jest rozwój naszego rodzimego przemysłu zbrojeniowego, a nie kupowanie gotowych produktów od naszych sojuszników - przekonuje Ogórek.

Kandydatka SLD na prezydenta podkreśla, że jeżeli już mamy coś kupować, to technologie, które pozwolą rozwinąć nasz przemysł. - Jeżeli mamy wydać tak dużą kwotę, to tylko na własny przemysł, utworzenie i utrzymanie nowych miejsc pracy oraz polską myśl techniczną, a nie na rozwój przemysłu naszych sojuszników - podkreśla Ogórek.

Nagranie z udziałem kandydatki SLD zostało umieszczone na Facebooku i Twitterze ugrupowania z opisem "nowy spot Magdaleny Ogórek". Później podpis został jednak edytowany, a rzecznik partii uściślił, że chodzi o wideoblog:Magdalena Ogórek jest najmłodszą kandydatką w wyborach prezydenckich

36-letnia Magdalena Ogórek jest najmłodszą osobą i jednocześnie jedyną kobietą ubiegającą się o prezydenturę. W najnowszym sondażu TNS Polska dla "Wiadomości" TVP poparcie dla kandydatki SLD zadeklarowało tylko 3 proc. badanych, co dało jej piąte miejsce. W styczniu poparcie dla Ogórek wynosiło ok. 5 proc., co dawało jej trzecią lokatę w sondażach.

O kandydaturze Magdaleny Ogórek na urząd prezydenta coraz częściej mówi się też, że jest błędem Leszka Millera, a nawet że może pociągnąć SLD na dno. Gdy kilka dni temu zapytano kandydatkę podczas rozmowy w Radiu Gdańsk o to, czy jest wyborcą lewicy, nie chciała odpowiedzieć na pytanie. Powtarzała tylko: "Jestem kandydatką niezależną":

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (239)
Wybory prezydenckie 2015. Magdalena Ogórek w nowym spocie mówi o obronności? Szybka odpowiedź SLD
Zaloguj się
 • krzywelustro

  Oceniono 368 razy 274

  Prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym, jak kończy.
  Niektórzy kończą ogórkiem.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 274 razy 244

  Leszek Miller - człowiek, któremu nawet Ogórek się zbuntował :))

 • biko

  Oceniono 284 razy 152

  Blondynka-stażystka wczuła się w rolę i ze śmiertelnie poważną twarzą poucza nas jak powinniśmy modernizować armię..

  W kwestii obronności i modernizacji armii niech wypowiada się doświadczony oficer, absolwent WAT, który wiele miesięcy spędził na misjach i poligonach i w związku z tym wie, co i gdzie boli armię w warunkach bojowych. Niech wypowie się na temat taktyki i strategii obronnej używanych w polskiej armii i niech do nich dobierany będzie sprzęt i uzbrojenie.

  Madzia Ogórek niech ewentualnie podpowie jakiego koloru garsonki powinny mieć żony generałów na oficjalnych paradach, żeby ładnie było.
  Może też dzieci popilnować.

 • lukamipisze

  Oceniono 152 razy 122

  swietnie teraz SLD torpeduje swoją kandydatkę
  urocze :)

 • Bogusław Dobos

  Oceniono 200 razy 114

  Dr Ogórek dołączyła do chóru idiotów, dla których głównym celem kupowania uzbrojenia dla armii jest zapewnienie rozwoju przemysłu, utrzymanie miejsc pracy, słowem wszystko, poza wyposażeniem żołnierzy w najskuteczniejszą, najbardziej efektywną broń.
  Tym samym wpisała się do grona patriotów-idiotów, wg.których naczelnym zadaniem żołnierza jest zginąć za ojczyznę. Nie pokonać agresora, zabić wroga ale - w tej właśnie kolejności - zapewnić zyski przemysłowi należącemu de facto do zagranicznego kapitału, i polec.
  Bogowie, litości !

 • antirussia81

  Oceniono 189 razy 111

  Czyli pani Madzia narysuje jakiś zgrabny helikopter, a jej przedsiębiorczy małżonek zbuduje w garażu prototyp. O ile uda mu się sprzedać kradzione garnki... O pardon, chciałem powiedzieć: o ile zdoła pozyskać niezbędny kapitał.

 • zbanowany_ponownie

  Oceniono 163 razy 91

  trudno w to uwierzyć ale Ogórkowa jest jeszcze bardziej żałosna niż Leszek Młynarz (Miller)

 • konigin

  Oceniono 95 razy 77

  Towarzyszu Miller, to jest wyjatkowo nieudany eksperyment zrobic z prowincjonalnej blondi o dorobku sekretarki w ministerstwie i u Napieralskiego kandydatke na polityka. Marnie konczycie.

 • kralik111

  Oceniono 131 razy 73

  Biedna blondinka nie rozumie tego, ze wiekszosc zaawansowanych technologii pochodzi z USA, ktore nigdy nie odsprzedaja technoligi, lecz gotowe produkty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX