Wybory prezydenckie 2015. Nowy spot Komorowskiego o prawie podatkowym. Odpowiedź na postulat Ogórek?

Najnowszy spot wyborczy prezydenta Bronisława Komorowskiego wydaje się nawiązywać do głównego postulatu kandydatki SLD na prezydenta Magdaleny Ogórek: zmiany prawa podatkowego. "Zrobimy to" - mówi prezydent. "Razem" - dodaje.

Polub i bądź na bieżąco!"Przygotowałem ustawę o ulgach podatkowych dla innowacyjnych firm. Zmieniam prawo podatkowe tak, by wątpliwości były rozstrzygane na korzyść podatnika, a nie urzędnika" - mówi Komorowski. "Zrobimy to. Razem" - dodaje.

Spot zatytułowany jest "Nowoczesna gospodarka", trwa zaledwie 30 sekund. Prezydent przekonuje, że "największym bogactwem Polski jesteśmy my sami". "Jesteśmy narodem kreatywnych, otwartych i pracowitych ludzi, musimy to wykorzystać do budowy nowoczesnej gospodarki" - podkreśla.Właściwie od początku kampanii wyborczej o zmianie prawa podatkowego mówi Magdalena Ogórek. Prezydent zaś, korzystając ze swojej przewagi, proponuje wyborcom gotowy już projekt ustawy. Czy to odpowiedź na pomysł kandydatki SLD?

Prawo podatkowe od nowa? To postulat Ogórek

W spocie opublikowanym na początku kwietnia Ogórek mówi o tym dość wyczerpująco, posługując się podobnymi argumentami:

"Prawo musi być proste, prawo musi być dla obywatela. Za najbardziej hamujące rozwój naszego państwa uważam prawa gospodarcze, w szczególności prawo podatkowe (...). Dzisiaj prawo podatkowe interpretuje się indywidualnie. W zależności od miejsca zamieszkania te interpretacje są inne, w różnych wręcz miastach sprzeczne".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (77)
Wybory prezydenckie 2015. Nowy spot Komorowskiego o prawie podatkowym. Odpowiedź na postulat Ogórek?
Zaloguj się
 • ankecenamon

  Oceniono 169 razy 137

  Miał Pan na zrobienie tego 5 lat Panie Prezydencie.Trzeba było ten czas wykorzystać .Teraz już Panu nie wierzę.

 • myslo.zbrodnia

  Oceniono 119 razy 97

  Komorowski podpisał wszystkie ustawy podnoszące podatki i obciążenia publicznoprawne - kamieniem milowym były reforma VAT23%, reforma 67 i reforma OFE, ale i reforma sześciolatkowa to też pieniądze, podwyżka ZUS, fotoradary opłata audiowizualna. reformy prywatyzacja Lasów Państwowych nie udało się wprowadzić, ale po wyborach

 • ohayoo

  Oceniono 105 razy 79

  kłamie Tusk, kłamie Kopacz, kłamie Komorowski - kłamstwo to dla nich narzędzie pracy, tak skuteczne było dotychczas, ale ludzi można okłamywać tylko część i tylko do czasu.

  Donald I Kłamliwy zapewniał, że będzie obniżał podatki, i osobiści wywali z rządu każdego kto zgłosi pomysł podniesienia podatków. gdy dorwali się do władzy POmuniści podnieśli podatki tak jak nikt wcześniej, to samo w samorządach.

  Partia Oszustów

 • whole_train

  Oceniono 79 razy 65

  Kolejny farmazon. Przez pięć lat Komorowski podpisał wszystkie podwyżki podatków zaproponowane przez rząd, więc teraz niech nie kłamie, że będzie je upraszczał. Kto wierzy Platformie, ten sam sobie szkodzi.

 • kikut5

  Oceniono 75 razy 57

  Obudził się po 5 latach. Platforma jest tak samo obywatelska jak milicja.

 • abstracto

  Oceniono 69 razy 55

  Tak jest panie Komorowski. I dzięki panu i panu podobnym, którzy od 20 lat rządzą tym krajem, ten nasz kapitał spieprza stąd gdzie pieprz rośnie. A ten który tu pozostaje zagospodarowywany jest przez zachodnie korporacje, które dzięki temu tylko umacniają swoją przewagę nad nami. Tyle, jeśli chodzi o kolejną porcję frazesów.

 • frank.west

  Oceniono 48 razy 40

  No to może jakąś anegdotkę

 • bilu46

  Oceniono 53 razy 39

  Panie Bulba Szczynukowycz! Miałeś parę lat aby to zrobić, a ty jeździłeś szukać POklasku wśród banderowców. No pasaran!

 • rufus-1

  Oceniono 43 razy 37

  Dlaczego mamy tak żałosnego prezydenta? Obudził się??? a przez 5 lat nawet ręka mu nie drgnęła gdy podpisywał ustawy . Teraz przypomniał sobie o obywatelach?
  BRakuje tylko na końcu spotu pewnego znanego nam wszystkim pytania : "To jak" Pomożecie?"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX