Palikot: "Niech ktoś zginie 13 grudnia, to Kaczyński będzie się cieszył". Olejnik protestuje: "Nie można..."

-Celem prezesa PiS jest podpalenie Polski. Niech ktoś zginie 13 grudnia, to Jarosław Kaczyński będzie się z tego cieszył - mówił w Radiu ZET Janusz Palikot. Jego słowa spotkały się ze stanowczym sprzeciwem Moniki Olejnik.
- Celem Jarosława Kaczyńskiego jest doprowadzenie do anarchii, identycznej jak w 1922 roku, kiedy mieliśmy protesty przez kilka miesięcy, że sfałszowano wybory i w konsekwencji 16 grudnia zabito prezydenta Gabriela Narutowicza - powiedział Janusz Palikot w programie "Gość Radia ZET"
Zdaniem szefa Twojego Ruchu "celem Kaczyńskiego jest podpalenie Polski" i połączenie stanu wojennego z III Rzeczpospolitą. - Niech ktoś zginie 13 grudnia, to Jarosław Kaczyński będzie się z tego cieszył, że ktoś zginął - powiedział.

Na te słowa stanowczo zareagowała Olejnik. - Nie można stawiać takich supozycji! - protestowała. - To po co robi takie awantury? Jeśli ma dowody na fałszowanie wyborów, niech je złoży w sądzie, a nie wyciąga ludzi na ulice pod takimi potwornymi oskarżeniami - odparł Palikot.

SLD brata się z PiS?

Lider Twojego Ruchu krytykował także sojusz lidera SLD Leszka Millera z Jarosławem Kaczyńskim w sprawie fałszerstw w wyborach samorządowych. - Miller to jest taki człowiek, który jak przegrywa, to wywraca stolik. On wpada w jakiś amok. Jak mu się coś nie udaje, gotów jest po prostu powybijać szyby, powywracać meble, poobijać ludzi, nie jest w stanie się pogodzić z porażką - komentował Palikot.

Szef TR dodał, że cieszy się, że Miller wycofuje się z twierdzeń o fałszowaniu wyborów, ale ocenił, że "próbuje on zbudować jakieś pomosty do współpracy z PiS". - Z niepokojem dowiaduję się z "Gazety Wyborczej", że kandydat SLD na prezydenta Gdańska poparł kandydata PiS przeciwko kandydatowi Platformy. Coś z tym knuciem i z tym brataniem się z PiS ma miejsce w SLD. Ledwo się z tego wycofali, pakują się w kolejną kabałę - mówił Palikot. Dodał, że ostatni tydzień pokazuje Millera jako "człowieka skrajnie nieodpowiedzialnego". - To jest przerażające, że ktoś, kto był premierem, kto miał dobrą opinię, sobie tę reputację całkowicie zniszczył - stwierdził.

Decyzja PKW i apel do prezydenta

Palikot zapowiedział także, że na spotkaniu z prezydentem Bronisławem Komorowskim poprosi, aby ten wspierał rozwiązania, które pozwolą na zwiększenie dotacji budżetowej do PKW, ukończenie systemu do przesyłania głosów na "właściwym poziomie" i zbudowanie systemu głosowania przez internet. - Żeby państwo polskie nie było państwem dziadowskim, które się kompromituje, tylko państwem nowoczesnym, naśladowanym przez inne kraje - przekonywał.

Decyzję Państwowej Komisji Wyborczej o nieprowadzeniu ręcznego liczenia głosów w drugiej turze wyborów samorządowych i użyciu systemu do przesyłania liczby głosów, który uległ awarii 16 listopada, Palikot uznał za strzał w stopę. - To naprawdę jest szaleństwo. Jeżeli znów nie wyjdzie? Trzeba być pokerzystą z Monako, żeby podjąć taką decyzję - skomentował.

Kandydaci z przeszłością

Olejnik zapytała także Palikota, co sądzi o tym, że "w Olsztynie prezydentem może być wybrany facet oskarżony o gwałt". - Tych przykładów niestety jest więcej. W moim rodzinnym Biłgoraju do drugiej tury wyborów wszedł pan poseł Szeliga, który nie płacił za usługi w burdelach - odpowiedział szef TR.

Piotra Szeligę Palikot ocenił jako człowieka, który "skompromitował się pod każdym względem". - Wywiesił sto billboardów i poparł go proboszcz miejscowej parafii. Przeszedł do drugiej tury, z człowiekiem "Solidarności" - Januszem Rosłanem, który ma bardzo przyzwoitą kartę, strajkował w 1980 i 1981 roku, zrobił dla Biłgoraja bardzo dużo - tłumaczył. Polityk podkreślił, że Rosłana nie broni jako kolegi, bo "nie jest człowiekiem z jego środowiska". - Jak to mam zrozumieć i pogodzić się z tym w ogóle? Zwłaszcza w przypadku mojego rodzinnego miasta jest to dla mnie prawdziwy szok - dodał.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (22)
Palikot: "Niech ktoś zginie 13 grudnia, to Kaczyński będzie się cieszył". Olejnik protestuje: "Nie można..."
Zaloguj się
 • Oceniono 50 razy 14

  Palikot ma rację, przecież chodzi o kreowanie męczenników. Juz z jednym się udało: porównajcie sondaże Lecha Kaczyńskiego przed- i po- katastrofie

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 44 razy 14

  szkoda że Palikot zaczął rozsądnie gadać dopiero wtedy gdy jego partia ma czysto statystyczne poparcie w sondażach

 • mark6

  Oceniono 48 razy 12

  Najdziwniejsze jest to, że nikt nie może sobie poradzić z tym ewidentnie chorym psychicznie człowiekiem.
  To ŚWIR i jego miejsce w Tworkach / razem z macierewiczem/.
  Czy posłem na Sejm może być "czubek" a może im większy wariat tym większe szanse na posłowanie?
  Poza tym dlaczego Kaczyński ma czekać na śmierć JEDNEGO człowieka kiedy już teraz odpowiada za śmierć 96 osób?

 • jerzysm42

  Oceniono 16 razy 8

  Pan Palikot ma rację.
  Kolejny nieboszczyk bardzo by się przydał Kaczyńskiemu.
  On tak lubi tańczyć na trumnach.

 • pyffello114

  Oceniono 29 razy 7

  Palikot ma dużo racji.
  Miller mówi, że swoim spotkaniem z Kaczyńskim nie chciał "popalać państwa" , ale "państwo ratować".
  Jeśli PiS wygra wybory parlamentarne, Leszek Miller zawrze koalicję z Kaczyńskim, oczywiście znów dla "ratowania państwa".

 • jaroslavhasek

  Oceniono 6 razy 6

  "W moim rodzinnym Biłgoraju do drugiej tury wyborów wszedł pan poseł Szeliga, który nie płacił za usługi w burdelach" - w Biłgoraju stawiają na oszczędnego?

 • demokrex

  Oceniono 12 razy 4

  Wg prezesa: cel uświęca środki (po trupach do celu)

 • led2007

  Oceniono 28 razy 4

  Faszystowskie metody i po trupach do celu, cały prezes...

 • norge

  Oceniono 2 razy 2

  Januszek, nie wydrukowali ci czegoś, że znów ujadasz?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX