PKW: System działa "w zasadzie sprawnie". Komisje zastosują go do liczenia głosów w II turze wyborów

- Testy systemu informatycznego pokazały, że w zasadzie działa on sprawnie - powiedział dziennikarzom przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Stefan Jaworski. - Są pewne drobne mankamenty, które mogą podlegać usunięciu - powiedział.
- Komisja podjęła decyzję o zastosowaniu systemu informatycznego w II turze wyborów z pewnymi zabezpieczeniami. Gdyby ten system nie zadziałał, to wówczas po konsultacji z informatykiem komisji gminnej należy wprowadzić system ręcznego liczenia głosów - podkreślił Jaworski.

Jeszcze przed krótką konferencją Jaworskiego do prasy rozesłano treść uchwały PKW, która głosi: "W przypadku problemów z systemem informatycznym komisje podczas II tury wyborów samorządowych mają niezwłocznie przystąpić do ręcznego sporządzania protokołu". Uchwała zawiera wytyczne dla komisarzy wyborczych oraz komisji obwodowych i terytorialnych. II tura wyborów wójta, burmistrza i prezydenta miasta odbędzie się 30 listopada.

II tura za pasem, a w systemie jeden błąd. Czytaj >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (23)
PKW: System działa "w zasadzie sprawnie". Komisje zastosują go do liczenia głosów w II turze wyborów
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 13 razy 11

  W zasadzie to najlepszym wyjściem będzie kajecik , długopis i kalkulator

 • vomitorium1

  Oceniono 12 razy 10

  panie jaworski
  a wsiadłby pan do windy
  która "w zasadzie działa on sprawnie" (?)

 • e-komentarz

  Oceniono 8 razy 6

  " W zasadzie sprawnie" - Czy pojechałaby szanowna komisja samochodem w którym hamulce działają 'w zasadzie sprawnie'? Czy wsiadłaby do windy która jest 'w zasadzie sprawna'? Jeśli są 'mankamenty, które mogą podlegać usunięciu' to czas na ich usunięcie i próby jest w okresie między wyborami, nie teraz, na trzy dni przed wyborami które wciąż trwają a już zdobyły sobie tak złą sławę. No, ale cóż ma komisja do stracenia? Nic. Próbuje ratować opinię o sobie ryzykując pogłębienie awantury wyborczej destabilizującej państwo.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 8 razy 6

  "W zasadzie sprawnie"...czyli chyba na pewno sprawnie...czyli tak w zasadzie na prawdę do dupy. Proponuję policzyć po prostu na dwa sposoby.
  Jak mówi jedna moja studentka "Uda są dwa...albo się uda, albo się nie uda".

 • baby1

  Oceniono 5 razy 5

  Przy wyborach wójtów i prezydentów miast "system" jest do niczego niepotrzebny, bo to jest jedna kartka i dwa nazwiska. Co tu jest do liczenia? Więc gadanie o "wielkim systemie" świadczy o kompletnej indolencji.

 • dziadekjam

  Oceniono 9 razy 5

  - Komisja podjęła decyzję o zastosowaniu systemu informatycznego w II turze wyborów z pewnymi zabezpieczeniami. Gdyby ten system nie zadziałał, to wówczas po konsultacji z informatykiem komisji gminnej, należy wprowadzić system ręcznego liczenia głosów - podkreślił Jaworski.
  =============================================================
  "Gdyby ten system nie zadziałał, to wówczas po konsultacji z informatykiem komisji gminnej, należy wprowadzić system ręcznego liczenia głosów."
  Ale jaja! To teraz będzie decydował "informatyk komisji gminnej"?

 • chi_neng1

  Oceniono 6 razy 4

  No wiec, zdecydujcie sie w koncu:

  Funkcjonuje, czy nie ?

  Dlaczego zaogniacie sytuacje ?

  Czy nie BARDZIEJ KOREKT WOBEC WYBORCOW byloby od razu liczyc RECZNIE?

  Do tego systemu WYBORCY, NIE TYLKO KACZYNSKI, NIE MAJA JUZ ZAUFANIA !

 • tolek398

  Oceniono 3 razy 3

  KPIN z ludzi ciąg dalszy....
  No w zasadzie działa, ale.... :)
  Podając takie info sami się kompromitują i tracą wiarygodność, media to rozdmuchują, a później dziwko, że taki, czy inny mówi, że wybory są fałszowane.
  I skowyt: "zamach na demokrację, podpalanie Polski, terroryzm" itd. Hahaha

 • 31.februarius

  Oceniono 5 razy 3

  Wszystkie Stefki to - w zasadzie - fajne chłopaki!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX