Kaczyński: Nie dajcie się nabrać na propagandę pewnej partii. Chcą, żeby nasi zwolennicy nie poszli do wyborów

- Niektórzy pytają, jak można kwestionować wynik pierwszej tury wyborów i jednocześnie zachęcać do udziału w drugiej. Otóż nie dajcie się na to nabrać - to propaganda pewnej partii politycznej - stwierdził Jarosław Kaczyński podczas konwencji wyborczej w Gnieźnie.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński uczestniczył w konwencji wyborczej partii w Gnieźnie. O fotel prezydenta miasta w drugiej turze kandydat PiS Krzysztof Ostrowski powalczy tam z Tomaszem Budaszem z PO. W pierwszej turze zdobyli odpowiednio 35,9 i 32,32 proc.

"Tu zaczęła się Polska"

Kaczyński w Gnieźnie, dawnej stolicy Polski, dużo mówił o narodzie i wspólnocie. - Wspólnota to jest grupa, gdzie obowiązuje pewna zasada - zasada, którą ujmujemy jednym słowem, które w polskiej historii uzyskało szczególne znaczenie. To jest solidarność - powiedział. - To jest solidarna wspólnota. Ta solidarność nie może się przejawiać tylko w deklaracjach - dodał.

Były premier wspomniał o lokalnych sprawach Gniezna, między innymi o komunikacji miejskiej. Wiele razy mówił też o tradycji. - Trzeba pamiętać, że tu zaczęła się Polska i że to miasto zasługuje na wiele - na bardzo wiele - powiedział słuchaczom.

Lekarz to dobry polityk?

Jednym z argumentów, które miały przekonać mieszkańców Gniezna do głosowania na kandydata PiS, był zawód, jaki wykonuje Ostrowski.

- Trzeba ułatwiać [ludziom] życie - trzeba pokazywać, że oni są w centrum uwagi - tłumaczył. - Na to, żeby tak było, trzeba mieć w sobie wiele tego uczucia, które jest nazywane empatią - umiejętnością wczuwania się w sytuację innych. Jest taki zawód, który, jeśli jest dobrze wykonywany, musi być związany z empatią szczególnie. To jest zawód lekarza. Nasz kandydat jest lekarzem - zaznaczył Kaczyński.

- To jest człowiek, który będzie w stanie działać ponad podziałami i zjednoczyć wszystkich, którzy po prostu chcą, żeby w tym mieście mieszkańcom żyło się dobrze - stwierdził.

"Propaganda pewnej partii"

Kaczyński odniósł się też do faktu, że wcześniej podawał w wątpliwość rzetelność wyniku wyborów samorządowych. - Niektórzy pytają, jak można kwestionować wynik pierwszej tury wyborów i jednocześnie zachęcać do udziału w drugiej. Otóż nie dajcie się na to nabrać - to propaganda pewnej partii politycznej, która tutaj rządzi w Polsce od siedmiu lat - tłumaczył. - Chcą, żeby nasi zwolennicy nie poszli do wyborów - skwitował prezes PiS.

Druga tura wyborów na prezydentów, wójtów i burmistrzów miast odbędzie się 30 listopada.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (209)
Kaczyński: Nie dajcie się nabrać na propagandę pewnej partii. Chcą, żeby nasi zwolennicy nie poszli do wyborów
Zaloguj się
 • e-komentarz

  Oceniono 569 razy 439

  "Nie dajcie się nabrać na propagandę pewnej partii politycznej"
  - - -
  Nie dajemy się nabrać, prezesie, w życiu wam nie uwierzymy...

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 325 razy 283

  Nasz kandydat jest lekarzem ;-)
  ---------
  a na panią premier Kopacz powiedział że jest o 3 poziomy niżej i że właściwie to taki Urban w spódnicy???

 • jasmin.11

  Oceniono 335 razy 269

  Cham Kaczyński, kłamie w żywe oczy , wypowiadając się o wypowiedzi prezydenta Komorowskiego, jakoby ten odradzał Polakom pójścia na wybory..
  Miliony Polaków słyszało na żywo wypowiedź prezydenta, i wiedzą że było wręcz odwrotnie. Prezydent Komorowski kilkakrotnie powtórzył o konieczności udziału w wyborach !!!
  Cham Kaczyński kłamie, pomawia, łże, bo ma taką łajdacką antypolską naturę !

 • fakiba

  Oceniono 267 razy 197

  Kaczor mówi że tu zaczęła się Polska , ale jak mieszkańcy zaryzykują i wybiorą pisiora to zacznie się ich koniec

 • chi_neng1

  Oceniono 239 razy 171

  "Kaczyński: Nie dajcie się nabrać na propagandę pewnej partii politycznej"

  NO WLASNIE !!!

  A zeby nie zrozumiano mnie zle (Kaczynski...), to chodzi o moja wlasna partie, czyli PiS !

  POWTARZAM:

  NIE DAJCIE SIE NABRAC NA PROPAGANDE PIS!!!

  Podpisano

  KACZYNSKI

 • ga.1.2

  Oceniono 187 razy 159

  Nie dajcie sie nabrac propagandzie pewnej parti politycznej wola Prezes.Ostrzega nas przed PiS

 • dziadekjam

  Oceniono 182 razy 146

  Jednym z argumentów, które miały przekonać mieszkańców Gniezna do głosowania na kandydata PiS, był zawód, jaki wykonuje Ostrowski.
  Jest taki zawód, który, jeśli jest dobrze wykonywany, musi być związany z empatią szczególnie. To jest zawód lekarza. Nasz kandydat jest lekarzem - zaznaczył Kaczyński.
  ====================================================================
  Teraz wg Kaczora zawód lekarza jest atutem, a nie tak dawno o premier Kopacz mówił "prowincjonalna lekarka".

 • chi_neng1

  Oceniono 144 razy 106

  Z tego co widze, to ta "utajona, wlasciwie swiadomie polityka blokowana chroniczna trauma" prezesa, zaczyna wylewac sie jak lawa...

  Skutki tego "wyplywu" moga byc oplakane dla Polski, ale beda dla niego samego, niebawem, najgorsze.

  "Boze! Chron Polske przed moimi synami! " - powiedzial Rajmund Kaczynski (podobno...).

 • jankbh

  Oceniono 118 razy 98

  Cwana logika - to tak, jakby wziąć pieniądze z ubezpieczenia za wypadek komunikacyjny, a cały czas opowiadać o zorganizowanym zamachu. Ani odrobiny godności.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX