Wybory 2014. Premier Ewa Kopacz nie pamięta, jak nazywa się kandydat PO w Poznaniu

Kandydat PO Jacek Jaśkowiak jeszcze nie wie, czy to on zmierzy się w II turze wyborów na prezydenta Poznania z Ryszardem Grobelnym, a już na jego konto wędruje kolejna wizerunkowa ?wtopa?. Tym razem na minę wsadziła go premier Ewa Kopacz.
Chodzi o przemówienie Kopacz po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników wyborów. Wynika z nich, że Platforma Obywatelska te wybory w skali ogólnopolskiej przegrała. Uzyskała nieco ponad 27 proc. głosów. A Prawo i Sprawiedliwość - ponad 31 proc.

- Gratuluję wyniku, który mógłby być zawsze gorszy - zaznaczyła Ewa Kopacz w przemówieniu, które za pośrednictwem telewizji widziało zapewne nawet kilka milionów Polaków. - Ale jestem przekonana, że w drugiej turze tak wspaniali ludzie jak Hanna Gronkiewicz-Waltz, Dutkiewicz we Wrocławiu, w Poznaniu... nasz kandydat na prezydenta - będą zwycięzcami - wymieniała Kopacz, ewidentnie nie pamiętając nazwiska Jaśkowiaka.

To wizerunkowy cios dla Jaśkowiaka. Zwłaszcza że w kampanii sam chwalił się spotkaniem z premier Kopacz w Koninie, wrzucał zdjęcia z tego spotkania na Facebooka. A w rozmowie z "Wyborczą" mówił: - Wniosłem do PO świeże spojrzenie. Nie spodziewałem się, że partia postawi w wyborach prezydenckich na osobę o takich poglądach. Do tego exposé premier Ewy Kopacz o tym, że trzeba być bliżej ludzi. Ja jestem tego żywym przykładem. Nie wożę się limuzyną i zawsze byłem blisko ludzi.

Według sondażu Gemini dla telewizji WTK to Jaśkowiak zgarnął w I turze 20,4 proc. głosów i ma największe szanse, żeby zmierzyć się za dwa tygodnie w dogrywce z Grobelnym, który ma 29,8 proc. Nieco inaczej Jaśkowiak wypadł w sondażu dla TVN24 i Polsat News. Tam uzyskał identyczny wynik jak Tadeusz Dziuba z PiS - obaj po 21 proc. Kto znajdzie się w II turze, dowiemy się zapewne rano.

Premier Kopacz zaznaczyła, że teraz "dwa tygodnie ciężkiej pracy, by udowodnić, że w dużych miastach zwycięża Platforma Obywatelska".

Więcej o:
Komentarze (3)
Wybory 2014. Premier Ewa Kopacz nie pamięta, jak nazywa się kandydat PO w Poznaniu
Zaloguj się
 • baby1

  Oceniono 2 razy 0

  Zaangażowanie Kopacz w wybory samorządowe było całkowicie niepotrzebne, a dla niej szkodliwe wizerunkowo. Zamiast zająć się pracą na nowym stanowisku, to bawiła się kampanię wyborczą.

 • dziadekjam

  Oceniono 1 raz -1

  Gratuluję wyniku, który mógłby być zawsze gorszy - zaznaczyła Ewa Kopacz w przemówieniu, które za pośrednictwem telewizji widziało zapewne nawet kilka milionów Polaków.
  ===============================================================
  Gratuluję "przemówienia", pani premier Kopacz. Mam nadzieję, że gorszego już nie wygłosi, a najlepiej jeśli zamilknie.

 • baby1

  Oceniono 1 raz -1

  Zaangażowanie Kopacz w wybory samorządowe było całkowicie niepotrzebne, a dla niej szkodliwe wizerunkowo. Zamiast zająć się pracą na nowym stanowisku, to bawiła się kampanię wyborczą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX