TNS: PiS goni PO. Różnica 4 punktów. Jest nowy sondaż dot. wyborów parlamentarnych

Gdyby wybory parlamentarne miały się odbyć teraz, wygrałaby je PO. Jej przewaga nad PiS wynosi cztery punkty proc. - wynika z badania przeprowadzonego przez TNS Polska dla Wiadomości TVP. Wynik PiS wzrósł mimo ?afery madryckiej?, która wybuchła w zeszłym tygodniu.
W sondażu przeprowadzonym 12-13 listopada PO zdobyła 32 proc., PiS - 28 proc., SLD - 7 proc., PSL - 5 proc., Kongres Nowej Prawicy - 5 proc., a Twój Ruch - 2 proc. Badanie zostało przeprowadzone przez TNS Polska dla "Wiadomości" TVP na reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych Polaków:W poprzednim badaniu TSN z 7 listopada chęć głosowania na PO wyraziło 32 proc. badanych; 27 proc. respondentów poparło PiS. Poparcie dla SLD zadeklarowało też wtedy 9 proc. badanych, a dla PSL i KNP - 5 proc.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (19)
TNS: PiS goni PO. Różnica 4 punktów. Jest nowy sondaż dot. wyborów parlamentarnych
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 17 razy 7

  A cóż to za sondaż? Chyba wyłącznie dla łosi....

  Przecież to nie są wybory do sejmu, tylko SAMORZĄDOWE, w których głównie głosuje się na konkretnych kandydatów a na partie niejako "przy okazji".

  Sondaż jest brany z czarnej doopy, bo przecież WIELU z tych kandydatów startuje POZA partiami politycznymi w ramach własnych, albo lokalnych, pozapartyjnych komitetów, które w małych wiejskich gminach, stanowią zdecydowaną WIEKSZOŚĆ

 • fakiba

  Oceniono 20 razy 6

  A ja poczekam do niedzielnego wieczora i wtedy złoże kondolencje pisiorkom

 • antikrishti

  Oceniono 8 razy 4

  Po 7 latach rządów PO wciąż na I miejscu?!
  To dowodzi jak miałka i niewiarygodna jest u nas opozycja - od PiS ze swoją skrajną hipokryzją i podporządkowaniem klechom po Mikkego z ofertą dla gimnazjalistów.

 • 1pirat2

  Oceniono 16 razy 4

  Dla PIS-u rośnie, to może przez to, że ich wyborcom imponuje , że w PIS-ie są tacy obrotni posłowie jak ta trójka:).

 • dziadekjam

  Oceniono 14 razy 4

  To było do przewidzenia, że po wywaleniu tych trzech, powszechnie nielubianych PiSdzielców, notowania PiS pójdą w górę.
  Nie bez powodu prezes użył Jackiewicza, wdzięcznego za wystawienie do Parlamentu Europejskirgo, żeby puścić w maliny zarozumiałych i rozwydrzonych bezkarnością dupków. To przecież jego żona wszczęła awanturę w samolocie, żeby "nałośnić podróż PiSdupków, a że Jackiewicz jako jedyny był z żoną na prywatnej wycieczce, więc nie było się o co do niego przyczepić.

 • zocha688

  Oceniono 4 razy 2

  Gdyby z PISU odszedł Kaczyński to ta partia miała by szanse

 • ramzes-ra

  Oceniono 4 razy 2

  Jakby z PIS odeszło jeszcze kilku betonowych członków do by ich notowania jeszcze wzrosty bo prymitywnych moherów by przybyło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX