"Wprost": Prokuratura bada, czy prezydent Wrocławia przyjmował łapówki. Dutkiewicz: Jestem zdumiony

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach prowadzi śledztwo ws. przyjmowania łapówek przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza - podaje "Wprost". Według informacji tygodnika zawiadomienie w sprawie złożyła wrocławska lekarka. Kwota, którą miał przyjąć prezydent, nie jest jednak wysoka.
Według informacji gazety śledztwo ws. przyjmowania korzyści majątkowych przez wrocławskich prokuratorów i policjantów trwa od końca sierpnia br. Jednym z wątków sprawy jest też przyjęcie korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej przez Dutkiewicza. Doniesienia te w rozmowie z "Wprost" potwierdził rzecznik gliwickiej prokuratury Michał Szułczyński.

Tygodnik dodaje, że zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyła wrocławska lekarka, która na potwierdzenie swoich słów dysponuje kilkunastoma godzinami nagrań. Jej zeznania wskazują, że chodzi nie tylko o pieniądze, ale też dobra materialne. W przypadku Dutkiewicza kwota ta ma nie być jednak wysoka, a prezydent nie został jeszcze przesłuchany.

"Wiadomość o śledztwie jest dla mnie zaskoczeniem"

- Nic o tym nie wiem, wiadomość o śledztwie jest dla mnie zaskoczeniem. Pierwsze o tym słyszę od panów. Jestem zdumiony - cytuje komentarz Dutkiewicza "Wprost".

Rafał Dutkiewicz sprawuje funkcję prezydenta Wrocławia od 12 lat. W niedzielnych wyborach samorządowych ubiega się o reelekcję z ramienia PO - w głosowaniu jest typowany jako faworyt.

Całość czytaj na stronie "Wprost" >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (20)
"Wprost": Prokuratura bada, czy prezydent Wrocławia przyjmował łapówki. Dutkiewicz: Jestem zdumiony
Zaloguj się
 • 7ogamihcra

  Oceniono 21 razy 7

  Zawsze nie zaszkodzi rzucić błotkiem, zawsze brudu coś zostanie, a spróbuj się wytłumaczyć i oczyścić w dwa dni. Nawet w pralni dają dłuższy termin.

 • limes-inferior

  Oceniono 8 razy 6

  fakiba zna wroclawskie klimaty
  niech sie wypowie..

 • chi_neng1

  Oceniono 10 razy 6

  Wina Kopacz !

 • boguslawbch6808

  Oceniono 19 razy 5

  Jestem zdumiony zdumieniem Dutkiewicza.

 • chi_neng1

  Oceniono 7 razy 3

  "Według informacji gazety:

  - śledztwo ws. przyjmowania korzyści majątkowych przez wrocławskich prokuratorów i policjantów trwa od końca sierpnia br.

  - Jednym z wątków sprawy jest też przyjęcie korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej przez Dutkiewicza."

  "...zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyła wrocławska lekarka, która na potwierdzenie swoich słów dysponuje kilkunastoma godzinami nagrań. Jej zeznania wskazują, że chodzi nie tylko o pieniądze, ale też dobra materialne. W przypadku Dutkiewicza kwota ta ma nie być jednak wysoka"

  Zaczyna byc coraz ciekawiej ...

  Czekamy z niecierpliwoscia na dalszy ciag.
  A szczegolnie dlatego, ze to prokuratura ma sie zajac prokuratura i policjantami :)
  Nie mowiac juz o prezydecie miasta ...

 • abc1333

  Oceniono 15 razy 3

  Dudkiewicz to głupi i sprzedajny fircyk. Dziurawe ulice, jeszcze poniemieckie, co drugi sklep to upadłość - pusta witryna a pomiędzy secondhandy i biedronki. Po pięknym rynku szwędają sie znudzeni studenci bez forsy i trochę niemieckich turystów w wieku 70+ lat.
  Zadłużenie miasta i jego spółek osiągnęło poziom Detroit - bankruta. Mamy za to piękny , pusty stadion , centrum muzyki na skalę 30 milionowej metropolii, pełno brązowych krasnali na chodnikach i wiele innego badziewia , którym chwali się Dudkiewicz. Och, mamy też zaplanowane zawody w sportach paraolimpijskich na które wydano już kupę szmalu, ale które się nie odbędą , bo nie ma forsy na zbudowanie obiektów i infrastruktury ( chyba że podatnicy z całej polski sie złożą)
  Mała łapówka to pikuś w porównaniu do innych grzechów tego prezydenta.

 • 31.februarius

  Oceniono 11 razy 3

  Dutkiewicz?
  Łapówki?
  Nagrania?!

  P u t i n !

 • medalik111

  Oceniono 17 razy 3

  ..."Według informacji tygodnika zawiadomienie w sprawie złożyła wrocławska lekarka. Kwota, którą miał przyjąć prezydent, nie jest jednak wysoka."...
  Jeżeli Dutkiewicz faktycznie wziął łapówkę, to chyba nie ma znaczenia ile?
  Powinno być prawo jak w Chinach...wziąłeś w łapę, kula w łeb i to bez względu czy popiera Cię PO, PIS czy inne darmozjady.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX