Pogrzeb Jana Kulczyka. Msza żałobna odbędzie się w kościele Karmelitów

Znamy szczegóły pogrzebu Jana Kulczyka. Podczas mszy żałobnej, która odbędzie się w najbliższą środę, Wzgórze św. Wojciecha będzie zamknięte dla aut, a do kościoła wejdą tylko rodzina zmarłego biznesmena i zaproszeni goście.
Takie informacje zamieścił zakon karmelitów w Poznaniu na swojej stronie internetowej. To właśnie w kościele pod wezwaniem św. Józefa, należącym do zakonu, w środę 5 sierpnia o godz. 11.30 odbędzie się msza pogrzebowa Jana Kulczyka. Odprawi ją ojciec Ryszard.

Do kościoła na mszę będą mogli wejść tylko członkowie rodziny Jana Kulczyka oraz zaproszeni goście. Dla pozostałych uczestników pogrzebu będą przygotowane dodatkowe miejsca pod kościołem.

Jan Kulczyk spocznie w grobie rodzinnym obok swojego ojca

Po mszy uczestnicy uroczystości pogrzebowej przejadą na Jeżyce, gdzie Jan Kulczyk spocznie na cmentarzu przy ul. Nowina. Jednak kościół na Wzgórzu św. Wojciecha "ze względów bezpieczeństwa" będzie zamknięty aż do godz. 13.30. Karmelici poinformowali też, że "tego dnia całe wzgórze będzie zamknięte dla ruchu kołowego".

Zobacz też: Pogrzeb Jana Kulczyka. Urzędnicy i policja nic nie wiedzą

Jan Kulczyk zmarł w minionym tygodniu wskutek powikłań po zabiegu chirurgicznym. Jego śmierć odbiła się szerokim echem nie tylko w Poznaniu, ale w całej Polsce. Kulczyk pochodził z Bydgoszczy, ale to w Poznaniu kończył studia i rozkręcał swoje pierwsze biznesy, od wielu lat otwierał listę najbogatszych Polaków.

Kim był Jan Kulczyk? Przeczytaj sylwetkę najbogatszego Polaka

.



Więcej o:
Komentarze (123)
Pogrzeb Jana Kulczyka. Msza żałobna odbędzie się w kościele Karmelitów
Zaloguj się
 • antypopis2

  Oceniono 289 razy 185

  Życiorys najbogatszego Polaka.
  Ojciec - biznesmen "polonijny". Handlował na wielką skalę w RFN w czasach, gdy wolno to było robić wyłącznie towarzyszom z komunistycznej bezpieki.
  Synek - pierwszą kaskę (ot 150 mil) zarobił, gdy Wałęsa postanowił kupić auta dla policji właśnie od Kulczyka. Bez przetargu i tym podobnych bzdur. Przysługa za przysługę. Jaką przysługę zrobił Kulczyk Wałęsie? Możemy się domyślać. Może była to jakaś ładna teczka, np. z napisem "Bolek"?
  Kolejna kasa była robiona przez Kulczyka zawsze w ten sam sposób. Kulczyk niczego nie produkował, niczego nie unowocześniał, nic nowego nie wymyślał. Nie musiał. Do robienia pieniędzy wystarczała mu kartka papieru i długopis. I podpis przyjaznego ministra. Np. jakiś minister sprzedał Kulczykowi akcje TP za 16 milionów, a akcje okazały się być warte 800 milionów.
  Ktoś się jeszcze dziwi, że na Powązkach buczą a pani premierowej nikt nie chce podać ręki?

 • szlomo123

  Oceniono 154 razy 138

  Może będzie jak w "Ziemi obiecanej"-jak się dowiedzą że ceny bawełny skoczyły to zaczną zawracać dorożki z konduktu żałobnego :)

 • obywatel_piszczyk

  Oceniono 144 razy 108

  Beatyfikować!

 • zalep

  Oceniono 132 razy 90

  Jak to jest że do kościoła nie może wejść szary zwykły sponiewierany katolik? Bramy kościoła są zamknięte przed wiernymi? Kościół tylko dla wybranych? Dom Boży dla nielicznych. Faktycznie - ksiądz modli się za pieniądze. Wstyd mi za takie decyzje.

 • Doraso23

  Oceniono 107 razy 79

  Beda go wspolnie przepychac przez ucho igielne jak tego przyslowiowego wielblada. Płaczki zamówione?

 • Imię Nazwisko

  Oceniono 94 razy 58

  SANTO SUBITO!

  Do tego jakieś muzeum albo pomnik. Warto też pomyśleć o rondzie albo przynajmniej skwerze. No i obowiązkowo przynajmniej raz w miesiącu dla uczczenia "godziny K" cała Warszawa - ba, cała Polska! - staje.

  Syreny, pokazy lotnicze, uroczystości z udziałem najwyższych władz państwowych. Powstanie to był mały pikuś w porównaniu z cieniem, jaki rzucił się na ludzkość po odejściu tego Geniusza Wszechczasów.

 • zuuuraw

  Oceniono 69 razy 53

  Myślę, że w kontekście jego zeznań przed komisją orlenowską, Wiedeń był nieprzypadkowym miejscem jego śmierci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX