Bashobora znów uzdrawia na Stadionie Narodowym

- Wstań z wózka i idź w imieniu Jezusa! Porzućcie kule! Bóg was uzdrowił! - nawoływał przed dwoma laty ojciec John Baptist Bashobora. W sobotę znów pojawi się w Warszawie i przemówi do wiernych na Stadionie Narodowym. Sprzedano już 40 tys. biletów.
Bilety na występ kaznodziei kosztują 50 zł. Od poprzedniej wizyty ojca Johna Baptista Bashobory w Warszawie podrożały o 10 zł. Charyzmatyczny ksiądz z Ugandy, chwalący się uzdrowieniami i wskrzeszeniami, który - jak sam twierdzi - przywrócił życie 27 osobom, po raz pierwszy przemówił do wiernych na Stadionie Narodowym w 2013 r.- Pan uzdrawia tych, którzy zgrzytają zębami podczas snu. Niektórzy widzą obrazy. Nie lękajcie się ich. To Jezus przez nie przemawia - mówił wtedy do wiernych. Było ich na stadionie blisko 58 tys., w tym kilkuset kapłanów i egzorcystów. Co chwila wybuchały spazmatyczne krzyki, podnoszono ręce, powtarzano chórem: "Duchu Święty, ja wierzę, że jesteś we mnie".

Tegoroczne rekolekcje "Jezus na Stadionie" rozpoczną się o godz. 9 i potrwają do godz. 22. Będzie czas na różaniec, Eucharystię, adorację Najświętszego Sakramentu i wykłady ojca Bashobory.

- Zainteresowanie jest duże. Sprzedaliśmy już 40 tys. biletów, choć mamy nadzieję, że stadion się zapełni - mówi Irmina Czajka, rzeczniczka wydarzenia. Informuje, że wejściówki będzie można kupić w dniu imprezy przy bramie stadionu nr 1. Tegoroczne spotkanie z ojcem Bashoborą na Narodowym pomaga zorganizować diecezja warszawsko-praska. Jej rzecznik Mateusz Dzieduszycki powiedział, że w poprzednie rekolekcje dokonał się "cud uzdrowienia duchowego". Polegał on na tym, że utworzyła się wtedy wielosetosobowa kolejka do konfesjonałów.

W związku z wydarzeniem zmienią się trasy komunikacji miejskiej. ZTM uprzedza, że linie 125 i 135 zamiast koło stacji metra pojadą prosto ul. Targową, linia 202 - na Dworzec Wschodni, a linie 502 i 514 - przez most Świętokrzyski na Mariensztat. W godz. 6-10 zostanie zamknięty wjazd na Saską Kępę, dostaną się tu tylko kierowcy z identyfikatorami, a autobusy 117 i 146 zamiast przez Francuską pojadą przez ul. Zwycięzców, Saską i al. Waszyngtona.

Wszystkie nasze artykuły znajdziesz na Twitterze
Jesteśmy też na Facebooku. Dołącz do nas i dziel się opiniami.Więcej o:
Komentarze (404)
Bashobora znów uzdrawia na Stadionie Narodowym
Zaloguj się
 • zen0biusz

  Oceniono 468 razy 430

  Uzdrawia? Dwa lata temu wskrzeszał. Podobno ze stadionu wyszło więcej ludzi niż na niego weszło.

 • amorvertical

  Oceniono 328 razy 308

  Może ten szubrawiec Hoser poprosi Baszoborę żeby wskrzesił ten 1 milion wyrżniętych w Rwandzie?

 • banan125

  Oceniono 289 razy 273

  Polska była przedmurzem chrześcijaństwa w średniowieczu,
  a teraz jest WIELKIM zaduupiem Europy
  - to gorzej niż średniowieczu .....

 • zbycho52

  Oceniono 204 razy 198

  Chetnie przyjezdza do Polski,bo tylko tutaj moze zainkasowac wielka kase.Babcie oddadza ostatni swoj grosz,zeby tylko spotkac sie z "uzdrowicielem".Ciemnota ludu nie zna granic.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX