Nagrania, wykluczenia. Zwolennicy Pawła Kukiza już wojują ze sobą

Wyraźny rozdźwięk wśród zwolenników jednomandatowych okręgów wyborczych i Pawła Kukiza w regionie świętokrzyskim. Jeszcze deklarują, że cel mają wspólny, ale zaczynają się już nagrywać i wykluczać dyscyplinarnie.
W czwartek odbywały się w Kielcach dwa spotkania przedstawicieli komitetów powstających przed referendum 6 września , w którym m.in. wypowiemy się na temat wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych. Jedno organizowali działacze nazywający się świętokrzyskim komitetem referendalnym, drugie - zawiązany na początku czerwca w Ostrowcu Ruch Obywatelski na rzecz JOW Województwa Świętokrzyskiego, który teraz dodał sobie jeszcze do nazwy, po myślniku, Ruch Kukiza.

"Legendarny działacz" wyznaczony do wszelkich kontaktów

Ci pierwsi zwołali wcześniej konferencję prasową, podczas której najwięcej do powiedzenia miał Jan Jagielski, prezes Radia Fama. - Jestem legendarnym działaczem na rzecz JOW-ów - mówił o sobie, przypominając o kilkunastoletnim zaangażowaniu w tę ideę. Oświadczył też, że na ubiegłotygodniowym spotkaniu zwolenników JOW i Pawła Kukiza w Lubinie został "wyznaczony do wszelkich kontaktów medialnych i organizacyjnych w województwie".

Na pytanie o działaczy ostrowieckich Jagielski odpowiadał m.in.: - To stowarzyszenie działa już pod innym szyldem. My nie tworzymy list kandydatów do Sejmu. Nie identyfikujemy się z tymi, którzy to robią.

Dalej poszedł towarzyszący Jagielskiemu Marcin Molenda, który w czerwcu był jeszcze "zastępcą koordynatora wojewódzkiego" w ruchu z Ostrowca. - Takie stowarzyszenie nie istnieje. Dokumenty zostały wycofane z KRS, a ja wycofałem siedzibę, bo u mnie była. Nie ma takiego stowarzyszenia w Ostrowcu - zapewniał. Dodał jeszcze, że wycofanie dokumentów nastąpiło po spotkaniu w Lubinie "zgodnie z ideologią JOW i ruchu Pawła Kukiza".

"Nieistniejące stowarzyszenie" wszystkiemu zaprzecza

Działacze tego "nieistniejącego stowarzyszenia" kilka godzin później wszystkiemu zaprzeczali. - Z wielką przykrością muszę powiedzieć, że Marcin Molenda został wykluczony dyscyplinarnie za przekazywanie informacji poufnych - mówił jego lider Robert Kasprzyk. - Złapano go na bezprawnym nagrywaniu posiedzeń zarządu, które - jak oznajmił - przekazał osobom zwalczającym nasze stowarzyszenie - dodał.

Ani Kasprzyk, ani towarzyszący mu działacze nie chcieli komentować tego, co robi i mówi Jagielski. - Martwimy się tym. Janek nadużywa sytuacji, nie powinien tak eksponować siebie. Działa na szkodę - uważa natomiast Janusz Sanocki z centrum logistycznego Ruchu Kukiza, jeden z najbliższych współpracowników niedawnego kandydata na prezydenta RP. I zapewnia, że nie wyznaczał on żadnej osoby do kontaktów w województwie. - Może Stowarzyszenie JOW go wyznaczyło - przypuszcza.

Opowiada, że spotkał się w Lubinie z Jagielskim i Kasprzykiem. - Wydawało się, że się dogadali. Niestety, taki rozdźwięk nastąpił - przyznaje Sanocki.

Jest i bohater afery starachowickiej

Uczestnicy drugiego czwartkowego spotkania w Kielcach wybierali kolegium wojewódzkie. - Zgodnie z wytycznymi ze sztabu Pawła Kukiza - zapewniał w ich imieniu Grzegorz Stawiarski. Do kolegium wejdzie po jednym przedstawicielu z powiatu, nie będzie miało szefa. Na razie znaleźli się w nim: Łukasz Szumilas (powiat buski), Robert Kasprzyk (ostrowiecki), Zbigniew Rusak (sandomierski), Ewelina Pałecka (skarżyski), Krystian Sadza (starachowicki) i Andrzej Kruzel (staszowski). Ten ostatni jest najbardziej znany z działalności politycznej, w poprzedniej kadencji był starostą staszowskim, a wcześniej m.in. przewodniczącym Unii Wolności w regionie. Przystąpienie do nowego ruchu uzasadniał "pasją zmieniania rzeczywistości".

W drugim spotkaniu brał udział także były poseł SLD Andrzej Jagiełło, skazany w pierwszej aferze starachowickiej. - Był zaproszony z uwagi na fakt, że zarejestrował komitet referendalny. Każdy ma prawo działać na rzecz JOW-ów, ale członkiem naszego stowarzyszenia nie jest - poinformował Robert Kasprzyk.

Nasze artykuły, zdjęcia i filmy znajdziesz też na Twitterze

Jesteśmy również na Facebooku. Dołącz do nas, dyskutuj i dziel się opiniami.

Więcej o:
Komentarze (198)
Nagrania, wykluczenia. Zwolennicy Pawła Kukiza już wojują ze sobą
Zaloguj się
 • selena-0

  Oceniono 509 razy 431

  śmieszno i strasznie, ale tak działa Kukiz. Zawsze był skonfliktowany ze zespołem z którym grał, i nikt nie chciał z nim współpracowac i grac, a w dodatku zawsze był zalany w trupa na scenie, wie=ęc była i agresja. To co teraz wyprawia Kukiz, jak władca i król, mianuje, zwalnia, wyrzuca- to jest tak chore, ze jezeli ktos na tego faceta chce zagłosowac to tez jest chory. ....

 • salsolo.4

  Oceniono 259 razy 243

  "Jestem legendarnym działaczem na rzecz JOW-ów" hi hi hi hue hue hue. Brzuch mnie rozbolał... od śmiechu.

 • sarna291

  Oceniono 227 razy 203

  jedyny program Kukiza to rewolucja i wojenka . Powiedział w wywiadzie Pani Olejnik " Chcę zmienić ten system sierpem, młotem, broną i kilofem" A więc rozróba, niszczenie, burzenie i krew. A na ostatnim kongresie pokazał gest podrzynania gardła wszystkim złodziejom, oponentom. Opowiadanie czegos takiego świadczy, ze Kukiz ma przepity mózg i sam nie rozumie co głosi.... bo jeżeli pomimo tych strasznych słów ktoś chce na niego głosować to czarno to widzę. Kibolstwo i nic więcej.

 • pokapipe

  Oceniono 230 razy 198

  Chcesz śmierci pluralizmu, dwóch partii w parlamencie, absolutnej większości dla zwycięzcy? Głosuj za JOW -ami. Jest to naprawdę cudowne jak łatwo dać ludziom rozwiązanie, wystarczy proste hasło, którego sam postulujący nie rozumie i ludzie już wierzą. Tak było z Hitlerem też dał proste rozwiązanie i ludzie poparli. Tu nie JOW-ów trzeba, a edukacji i samodzielnego myślenia.

 • kaliber43

  Oceniono 168 razy 146

  Ludzie owładnięci nienawiścią do wszystkiego i wszystkich, z pianą na pyskach są zdolni tylko do niszczenia - nigdy do budowania. Lubię Kukiza jako muzyka i jako aktora ale z jego zaciętym wyrazem twarzy człowieka wku.....nego na wszystko nie wyobrażam sobie jego działań w sejmie lub senacie. Będzie kopał i gryzł.

 • fakiba

  Oceniono 154 razy 128

  Jeszcze nic nie stworzyli , a już zaczynają rozwalać , zgodnie z hasłem przewodnim grajka Kukiza

 • dziadekjam

  Oceniono 135 razy 117

  Ta cała "antysystemowość" zwolenników(?) Pawła Kukiza, to nic innego jak ciągota do żłoba i chęć zastąpienia obecnych biesiadników, a nie jakaś chęć pozytywnych zmian. Do tego nawet program im nie jest potrzebny z czym wcale się nie kryją.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX