Kukiz dał się nabrać. I napisał do prezydenta list otwarty

Paweł Kukiz napisał do prezydenta Bronisława Komorowskiego list otwarty. Muzyk odnosi się w nim do sprawy, której... nie ma.
RMF FM alarmowało, że przeprowadzenie referendum ws. JOW-ów 6 września będzie niemożliwe, jeżeli prezydent nie opublikuje dziś postanowienia w tej sprawie. To jednak błędna interpretacja przepisów zawartych w ustawie o referendum. W opinii Biura Legislacyjnego Senatu znajduje się informacja, według której to właśnie 8 czerwca jest pierwszym dniem, w którym postanowienie może zostać ogłoszone.

Paweł Kukiz - prawdopodobnie w reakcji na doniesienia RMF - opublikował dzisiaj na swoim profilu na Facebooku list otwarty do prezydenta Komorowskiego. I komentuje sprawę, która... nie istnieje.Panie Prezydencie! Przed drugą turą wyborów skierował Pan w trybie pilnym wniosek o przeprowadzenie ogólnonarodowego referendum w sprawie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych a Senat Pański wniosek uchwalił.

W tym czasie - padały pod Pańskim adresem zarzuty, że jest to działanie koniunkturalne i że tak na prawdę zarówno Pan jak i Platforma Obywatelska jesteście wrogami JOW. Zarzucano też, że wniosek o referendum wypływał z chęci pozyskania tych osób, które głosowały na mnie popierając zmianę ordynacji wyborczej i postulat wprowadzenia JOW w wyborach do Sejmu. Tłumaczył Pan wówczas, że to nieprawda i że referendum inicjuje Pan z własnej woli jako zwolennik zmiany ordynacji.

Pozwalam sobie - Panie Prezydencie - zwrócić uwagę, iż jutro upływa termin, w którym ma Pan zatwierdzić uchwałę Senatu podjętą na Pański wniosek. Mam nadzieję, że nie zapomni Pan tego uczynić i pozostawi Pan po sobie jednak pamięć tego prezydenta, który w tej ważnej sprawie umożliwił Narodowi wypowiedzenie się. W przeciwnym razie byłby Pan zapewne pierwszym prezydentem, który wetuje uchwałę podjętą na własny wniosek.

Chcę wierzyć, że nie tylko zdobędzie się Pan na konsekwencję, ale i zechce odejść w sposób pozwalający zachować o sobie dobre zdanie i referendum przez Pana zainicjowane dojdzie do skutku.


***

Komitet wyborczy Pawła Kukiza zgromadził ponad 500 tys. zł przed I turą wyborów, ale w rejestrze wpłat figuruje tylko 12 osób. Kto za to zapłacił? [CZYTAJ WIĘCEJ]

Kukiz szykuje ofensywę. Znamy wstępny program wyborczy [CZYTAJ WIĘCEJ]

Więcej o:
Komentarze (397)
Kukiz dał się nabrać. I napisał do prezydenta list otwarty
Zaloguj się
 • yennefer125

  Oceniono 1213 razy 965

  skoro Kukiz nie ma programu, nie ma pomysłu na partię to nie ma też think-tanku który by go powstrzymywał przed pisaniem głupot... Sam jak widać nie ogarnia, skoro głownym źródłem informacji jest RMF... co nastepne - wikipedia?

 • ttako

  Oceniono 1041 razy 817

  No mądry nigdy nie był, a teraz do tego uwierzył, że mózg mu się odrodzil.. Oj, rodacy...Aleście sobie wybrali idola...Aż żal dudę ściska.

 • david_37

  Oceniono 820 razy 648

  I taki średnio rozgarnięty marny muzyk będzie kompromitował Polaków na arenie międzynarodowej. Polityk z niego marny, muzyk wyblakły, ale grunt że antysystemowy ;-)

 • marcinkowicz

  Oceniono 653 razy 521

  Kukizowi wóda i dragi już dawno wypaliły mózg. Nie będzie to pierwszy bezmózgi poseł w polskim parlamencie i nie ostatni zapewne.

 • ful7

  Oceniono 463 razy 363

  Kukiz:
  - wyrobienie polityczne
  - program
  - zaplecze

  ZERO

  Kogo on chce wprowadzić do sejmu ?

 • susenka

  Oceniono 415 razy 325

  To są skutki zbyt szybkiego odłączenia się od flaszki. I on chce zmieniać Polskę, kiedy nie potrafi czytać ze zrozumieniem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX