Zabójstwo w Rakowiskach. Zuzanna M. zdrowa, ale z "cechami narcystycznymi"

Zabójstwo w Rakowiskach. 18-letnia Zuzanna M., podejrzana o udział w brutalnym morderstwie rodziców swojego przyjaciela Kamila N., nie jest obecnie chora psychicznie, podczas zabójstwa wiedziała, co robi. Może więc odpowiadać przez sądem. Grozi jej dożywotnie więzienie. Biegli uznali, że ma skłonność do przemocy i agresji, cechuje ją emocjonalny chłód.
18-letni Kamil N. był na obserwacji psychiatrycznej od 11 lutego do 7 kwietnia. Jego partnerka w zbrodni i rówieśniczka Zuzanna M. - od 16 lutego od 16 marca. Przebywali w różnych zakładach zamkniętych. Obecnie wrócili do cel aresztu śledczego przy ul. Południowej w Lublinie.

Zuzanna M.: skłonność do przemocy

Początkowo planowano, że badania psychiatrów i psychologów potrwają cztery tygodnie. Specjaliści mieli orzec, czy nastolatkowie byli poczytalni w chwili morderstwa. Tylko zdrowi psychicznie mogą bowiem odpowiadać przed sądem za swoje czyny. Grozi im dożywocie.

Zespół biegłych psychiatrów i psychologów "ze względu na trudności natury diagnostycznej" poprosił o wydłużenie czasu obserwacji Kamila N. i sąd się na to zgodził. Równolegle też przedłużył obojgu podejrzanym areszty do 13 czerwca.

W piątek rano prokuratura poinformowała, że ekspertyza wobec 18-latka nie jest jeszcze gotowa. Będzie w pierwszej połowie maja. Lekarze i psychologowie (z Oddziału Psychiatrii Sądowej Zakładu Karnego nr 2 w Łodzi) przygotowali za to opinię dotyczącą jego rówieśniczki.

- Według nich u Zuzanny M. nie stwierdzono objawów choroby psychicznej ani cech upośledzenia umysłowego. Natomiast ma nieprawidłowo kształtującą się osobowość z wyraźnymi cechami narcystycznymi oraz dyssocjalnymi [agresywność, skłonność do przemocy, chłód emocjonalny - red.] - relacjonuje Beata Syk-Jankowska, rzeczniczka lubelskiej prokuratury okręgowej. Gotowe są już też wyniki ekspertyz traseologicznych (odcisków butów i stóp) i daktyloskopijnych (odcisków palców) z miejsca zbrodni.

Poetka na wieczorze autorskim

W nocy z 12 na 13 grudnia Zuzanna M. i Kamil N. w Rakowiskach pod Białą Podlaską zadali kilkanaście ciosów nożem rodzicom nastolatka: 48-letniemu Jerzemu N., pułkownikowi Komendy Głównej Straży Granicznej, i jego żonie Agnieszce, nauczycielce języka rosyjskiego w bialskim liceum. Do wszystkiego się przyznali. Sucho opisali to, co zrobili. Nie byli pijani. Twierdzą, że inspirowały ich pełne przemocy filmy. Po morderstwie pojechali do Krakowa na wieczór autorski Zuzanny M., dobrze zapowiadającej się poetki.

Czy pozbawią Kamila N. spadku?

Śledczy zamierzają pozbawić Kamila N. prawa do spadku po rodzicach. - Zebraliśmy już dowody, przede wszystkim odnośnie do stanu majątku państwa N. jak i zeznania ich rodziny. Ze względów procesowych wniosek o pozbawienia prawa do dziedziczenia Kamila N. wniesiemy do sądu, dopiero po skierowaniu aktu oskarżenia - zaznacza prokurator Syk-Jankowska.

Niedawno prokurator prowadzący śledztwo ponownie przesłuchiwał nastolatków. Są konsekwentni. Dalej do wszystkiego się przyznają, ale nie powiedzieli nic więcej, czego nie ujawniali zaraz po zatrzymaniu.

u.

Więcej o:
Komentarze (147)
Zabójstwo w Rakowiskach. Zuzanna M. zdrowa, ale z "cechami narcystycznymi"
Zaloguj się
 • alexx42

  Oceniono 364 razy 330

  "pojechali do Krakowa na wieczór autorski Zuzanny M., dobrze zapowiadającej się poetki" DOBRZE ZAPOWIADAJĄCEJ SiĘ POETKI??? Odpie...ło wam czy co???

 • zocha688

  Oceniono 220 razy 200

  bardzo dobrze, bedzie sadzona jako osoba zdrowa. jezeli jest zdrowa po wyroku moze isc do pracy np, w kamieniolomach zamiast zyc na krzywy ryj kosztem podatnikow

 • bawa100

  Oceniono 187 razy 161

  Na czyn tego chłopaka nie ma po prostu słów, bezmiar podłości, żeby swoją matkę zamordować i to w taki okrutny sposób. Bo jeżeli chodzi o dziewczynę, to ona jest psychopatką, po trupach do celu, nienawidziła rodziców chłopaka, bo jej nie akceptowali, więc postanowiła się ich pozbyć. Ale on zabił swoją mamę, najbliższą mu osobę, która go urodziła i kochała. Oby on nigdy nie zaznał szczęścia, ani spokoju sumienia, żeby go to zżerało dzień po dniu, aż do śmierci. Za taką podłość.

 • bawa100

  Oceniono 152 razy 136

  To się im trafił \synuś...Kobieta, jakby wiedziała, że powije swojego mordercę, pewno dwa razy by się zastanowiła, czy go urodzić..Nawet nie potrafię sobie wyobrazić, co czuli ci ludzie, w momencie kiedy uświadomili sobie, że to ich ukochane dziecko jest ich oprawcą, pewno ta świadomość bardziej bolała niż te ciosy nożem

 • cezar85

  Oceniono 148 razy 132

  "... nie jest obecnie chora psychicznie"

  rodzice ciągle zbierają pieniążki?

 • niegrzecznymisiek

  Oceniono 125 razy 103

  cechy narcystyczne?
  - ściąć narcyza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX