Michael Moore broni Wikileaks filmem - każdy może wziąć udział

Na stronie nagrodzonego Oscarem dokumentalisty pojawił się bezprecedensowy projekt nagrania przez ?setki ludzi na całym świecie? apelu, który ma wesprzeć Juliana Assange'a - twórcę Wikileaks. Materiał, składający się z nagrań ludzi czytających list otwarty do prezydenta Obamy i kongresu, ma zostać wyemitowany 7 lub 8 lutego, w dniu przesłuchania Assange'a.
- Obecnie na pokładzie mamy stu ludzi z 30 krajów - piszą autorzy projektu. Twórcy listu otwartego, adresowanego do prezydenta Obamy, kongresu, prokuratora generalnego USA i "wszystkich innych związanych z próbą skazania Juliana Assange'a", stwierdzają, że twierdzenia rządu USA, że Wikilieaks zagraża narodowemu bezpieczeństwu są bezpodstawne.

- Ta opinia została unieważniona przez słowa Sekretarza Obrony Stanów Zjednoczonych, Roberta Gatesa, który powiedział - "Czy to upokarzające? Tak. Czy to niezręczne? Tak. Konsekwencje dla polityki zagranicznej? Sądzę, że są dość niewielkie" - możemy przeczytać w liście umieszczonym na stronie filmowca.

Autorzy listu powołują się także na słowa niemieckiego ministra spraw wewnętrznych, który stwierdził, że "Wikileaks jest irytujące, ale nie stanowi zagrożenia" i na BBC, które uznało, że wycieki z WikiLeaks nie wpłynęły na sojuszników USA.

- Ameryka nie może promować demokracji poza swoimi granicami, jeśli ogranicza ją wewnątrz - takie twierdzenie pada w treści listu.

Każdy może wziąć udział w materiale. Wystarczy przesłać pomysłodawcom nagranie - instrukcje znajdują się na stronie MichaelMoore.com.

Michael Moore, nagrodzony w 2002 r. Oscarem za najlepszy film dokumentalny za film "Zabawy z Bronią", wpłacił z własnej kieszeni 20 tys. dolarów na kaucję dla Juliana Assange.

Więcej o:
Komentarze (16)
Michael Moore broni Wikileaks filmem - każdy może wziąć udział
Zaloguj się
 • ulanzalasem

  Oceniono 9 razy 3

  Gdyby ujawnił wpadki i oszustwa państw, które USA uważa za wrogie jak Rosja (nieoficjalnie), Korei, Chin - to pewnie dostałby pokojową nagrodę Nobla a tak...

 • tec1

  Oceniono 4 razy 2

  @gary84
  "prosze tu obecnych popierających Assanga - podajcie dane osobowe swojej rodziny/ dziewczyny / swój adres ...... są to dane JAWNE i skoro popieracie wolność słowa - powinny być powszechnie dostępne..... skoro USA ma podawać swoje dane - to wy też .....
  to jak będzie ?"

  Do Ciebie i podobnych Tobie idiotów: rozróżnij osoby publiczne (z potencjałem finansowym) , z władzą, zdolne do wpływania na media od zwykłych Kowalskich"
  Gdy będę prezydentem USA - osobiście podam do internetu swoje dane osobowe. Obiecuję.

 • comandante_che

  Oceniono 6 razy 2

  "Ameryka nie może promować demokracji poza swoimi granicami, jeśli ogranicza ją wewnątrz"
  .........
  hehe... Ameryka może wszystko, szczególnie w Polsce
  ........
  www.continuum24.wordpress.com

 • jot-tka

  Oceniono 10 razy 2

  Wikileaks to coś podobnego do tytułu "Zabawy z bronią".
  pomysł wsparcia Juliana Assange przez MichaelMoore.com mi się spodobał.

 • drakaina

  Oceniono 8 razy 2

  Moore to jeden z największych manipulatorów w dziejach kina.

 • leonleonidas

  Oceniono 7 razy 1

  Ten Michael Moore robi kupe we wlasne gniazdo, a to nieladnie.
  Powinien zrobic patriotyczny fim w ktorym przez 90min bedziemy patrzec z podziwem na dumna flage USA. Ewentualnie ale to w ostatecznosci przerwa 5-cio minutowa na scenke w ktorej GIs rozdaja placzacym dzieciom (Irak, Afganistan niedlugo Iran) cukierki (tym przynajmnie ktorych rodzice zgineli w akcji krzewienia demokracji, lub tym ktorych rodzice sa wiezieni bo najwyrazniej chca u siebie w domu inaczej).

  PS Szczesliwi niewolnicy sa najwiekszym zagrozeniem wolnosci, zwlaszcza mojej wolnosci

 • asmall4

  Oceniono 7 razy 1

  Powstanie kolejny "niezależny" , postępowy , bełkotliwy , lewicowy "dokument":)

 • equus_caballus

  Oceniono 2 razy 0

  A może to prowokacja? Assange jest zmanipulowany? Skąd bierze pieniądze na zakup tych materiałów które publikuje?

 • sztucznamgla

  Oceniono 4 razy 0

  dziwi mnie zamiłowanie do zamordyzmu u wielu forumowiczów, widać sporo u nas materiału na faszyzm i stalinizm (stad tak wysokie notowania PIS)

  jak mozna mieć pretensje do wikileaks o to, ze jakis bencwał nie wykonał swojej dobrze płatnej pracy - czyli strzeżenia tajnych dokumentów?

  dla idiotów, którzy uwazaja że to jakis przyczólek ChRL, iranu czy Korei Plnocnej - publikuje się to do czego ma sie dostep, a widać w tych reżimach odpowiedzialni za tajemnice państwową sa prawdziwymi profesjonalistami, czego o Amerykanach powiedzieć nie można

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX