Problemy w mBanku - "Dostałem pensję od Filharmonii Bałtyckiej"

Od południa trwa poważna awaria w mBanku. W przychodzących przelewach podane są inne adresy kont. - Dostałem pensję od Filharmonii Bałtyckiej - pisze jeden z klientów. - Kwoty przelewów są prawidłowe, natomiast zmienione zostały dane odbiorców i nadawców - mówi rzecznik banku. Podobne problemy mają także klienci Multibanku.
Masz problem? Dyskutuj na alertowym forum .

Od południa nasza skrzynka spuchła od zgłoszeń od zdezorientowanych klientów - Dzisiaj dostałem trzy przelewy z Mbanku, które były wysłane na zupełnie inne konta niż moje. Również dane beneficjentów są mi zupełnie obce. mBank w sesji przelewów w południe pomyłkowo porozsyłał pieniądze - informuje Alert24 Łukasz.

mBank potwierdza, że jest problem. Przyznaje jednak, że nie zna jego skali. mBank ma prawie 2,5 miliona klientów.

Na forum banku wrze - Dostałem pensję od Filharmonii Bałtyckiej, a zaiste nie mam z nią nic wspólnego - pisze jeden z klientów banku.

- Po dzisiejszym księgowaniu otrzymałem nie swoje wpłaty na mój rachunek bankowy - informuje Pietras.

Inny dodaje: Dostaliśmy w firmie przelewy, które ewidentnie nie są do nas, jest ich około 30 - informuje Alertowicz MR.

Klienci banku nie wiedzą, kto ma dostęp do ich danych. - To jawne naruszenie bezpieczeństwa danych osobowych. Dane przelewów zostały ujawnione osobom niezainteresowanym. Dowiedziałem się na przykład komu i w jakiej sprawie komornik ściągnął należności - pisze jeden z internautów.

Bank tłumaczy

- Niektórym klientom nie zostały dokładnie zaksięgowane przelewy - mówi Kinga Wojciechowska, zastępca rzecznika mBanku. Jak informuje, kwoty przelewów się nie zmieniły - Klienci otrzymali własne pieniądze, natomiast w systemie figurują błędne dane odbiorców i nadawców przelewów - tłumaczy rzeczniczka.

- Żeby zabezpieczyć te dane, wyłączyliśmy klientom możliwość przeglądania historii przelewów - tłumaczy. Trudno jeszcze mówić o skali i przyczynach awarii, a także tym, kiedy może zostać naprawiona.Podobnie w Multibanku?

O podobnych problemach informowali nas klienci Multibanku, także należącego do grupy finansowej BRE. Na stronie banku widnieje informacja o bardzo podobnych kłopotach.

- Mam konto w Multibanku i też nie mogę sprawdzić swojej historii transakcji - pisze na Alert24 Agnieszka.

Wczoraj oba banki miały wprowadzić ekspresowe przelewy między kontami.

Komentarze (59)
Problemy w mBanku - "Dostałem pensję od Filharmonii Bałtyckiej"
Zaloguj się
 • e-komentarz

  Oceniono 2 razy 2

  Bankowcy, zwalcie to na WikiLeaks, to oni majstrują
  w systemach komputerowych... A co tam...

 • hans_close

  Oceniono 2 razy 2

  Już plus na ich konto, że nie zaciemniają i nie udają, że nie mam problemu... Takie zakłamane instytucje zawsze skreślam od razu.

 • histora

  Oceniono 2 razy 2

  Informujemy, że w dniu dzisiejszym (29 listopada 2010 r.) z przyczyn technicznych nie będzie dostępny podgląd historii operacji na rachunkach Klientów.

  Ponadto informujemy, że część przelewów przychodzących zaksięgowanych w dniu dzisiejszym mogła zawierać nieprawidłowe dane. Kwoty zrealizowanych przelewów były prawidłowe.

  Pracujemy nad przywróceniem pełnej dostępności serwisu transakcyjnego. O zmianach będziemy informować na bieżąco.

  Za utrudnienia przepraszamy.

 • hans_close

  Oceniono 2 razy 2

  Wpadki zdarzają się każdemu, to przykra oczywistość, jednak o klasie świadczy zawsze jak potrafimy wybrnąć z nieoczekiwanej usterki. Zobaczymy jak mBank zachowa się...

  Wiele lak temu miałem dodatkowy telefon w jakiejś sieci na przedpłaty Polkomtela. Zdarzyła się im raz awaria systemu i cała kasa z mojego konta przepadła (miało tak setki ich klientów). Niestety awaria naprawiana była chyba ze dwa tygodnie, informacji prawie nie było o zasięgu awarii dowiedziałem się od innych wściekłych klientów na forum. Gdy usunęli problem dostaliśmy zwrot "zagubionych" pieniędzy to nawet nie usłyszałem "przepraszam"...
  Niby nic wielkiego się nie stało, ale przez to, że nie potrafili uporać się kulturalnie z problemem, straciłem do nich zaufanie i unikam ich jak ognia...

 • zwyklyglupol

  Oceniono 2 razy 2

  Chłopie, to jest dopiero kacvegas-zagrałeś koncert dla filharmonii i nawet tego nie pamiętasz;):):)

 • d4rq00z

  Oceniono 2 razy 2

  Konto po wuju ;-)) buhahahahaha

 • anarchoateo

  Oceniono 2 razy 2

  hehehe.
  Konto po wuju

 • stoova

  Oceniono 2 razy 2

  Gdzie jest, #*&, moje trzysta baniek, słyszysz?!?!

  Jarek Psikuta

 • flamewar

  Oceniono 1 raz 1

  Inny tytuł i nadawca a kwota właściwa, więc nikt nie dostał pensji z żadnej filharmonii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX