"Sprzedam konia na mięso. 6 zł za kilogram"

Aukcję o takiej treści jeszcze dwa dni temu można było znaleźć w popularnym serwisie aukcyjnym Allegro. - Wiem, że konie są sprzedawane na mięso, ale czy trzeba tak oficjalnie o tym pisać? To skandal - oburza się internautka. - Nie złamano prawa - tłumaczy Allegro.
Nasza czytelniczka przeglądała na Allegro aukcje dotyczące sprzedaży koni. Jedna szczególnie przykuła jej uwagę. - Przeglądając oferty na Allegro, pierwszy raz natknęłam się na taką aukcje i po prostu mnie zamurowało. Ktoś sprzedawał schorowanego konia na mięso. Tytuł aukcji brzmiał "Koń na mięso. 6 zł kg". Zastanawiam się czy takie ogłoszenia powinny w ogóle się pojawiać? Wszyscy wiemy, że konie są sprzedawane na mięso, ale czy trzeba o tym tak oficjalnie pisać? To skandal! - oburza się internautka.

Sprzedawca nie złamał prawa

Aukcja pojawiła się w serwisie Allegro 17 października. Usunięta została dopiero 26 października, ponieważ jak tłumaczył nam rzecznik Allegro, aukcja nie łamała prawa.

- Powodem usunięcia aukcji było zgłoszenie od jednego z użytkowników. Sprawa nie została skierowana do organów ścigania, ponieważ handel końmi jest w Polsce legalny. Legalny jest także handel z tego typu przeznaczeniem. W wielu sklepach można kupić wyroby z koniny - tłumaczy Patryk Tryzubiak, rzecznik Allegro. Dodał, że tego typu aukcja w serwisie pojawiła się po raz pierwszy.

Koniem zajęła się fundacja Centaurus

Aukcję na Allegro znaleźli także przedstawiciele Fundacji Centaurus, która zajmuje się ratowaniem koni. - Koń sprzedawany na Allegro to potężny ogier z licencją na krycie. Wygląda na zdrowe zwierzę, dlatego zdziwiliśmy się, że koń ma być sprzedany na mięso - czytamy na stronie Fundacji .

Przedstawiciele fundacji zadzwonili do właściciela konia: - Okazało się, że koń ma grudę (poważną infekcję skóry spowodowaną przetrzymywaniem zwierzęcia na mokrym i błotnistym terenie). Właściciel konia rozpoczął leczenie, jednak kuracja nie przyniosła rezultatów, a kosztowała krocie. Właściciel konia pokrył już swoje klacze, dlatego nie chce dłużej konia trzymać, ani leczyć - czytamy na stronie.

Fundacja postanowiła odkupić konia i spróbować go wyleczyć. Potrzeba na to jednak sporych środków pieniężnych. Podpisano już wstępną umowę kupna i wpłacono zaliczkę - 500 zł. - Jednak pieniędzy potrzeba znacznie więcej. Gruda jest bardzo zaawansowana, i Słonik - tak go nazwaliśmy bo waży tonę - musi zacząć być jak najszybciej leczony. Potrzeba nam jeszcze 4,5 tys. zł, żeby odkupić konia od właściciela. Pieniądze musimy zdobyć do 5 listopada - tłumaczy Fundacja.

Chcesz pomóc Słonikowi? Możesz wpłacić pieniądze na konto: Fundacja Centaurus, PKO BP 151020 5226 0000 6002 0220 0350 z dopiskiem "Słonik"

Więcej o:
Komentarze (1)
"Sprzedam konia na mięso. 6 zł za kilogram"
Zaloguj się
  • merenven19

    Oceniono 1 raz 1

    'czy trzeba o tym tak oficjalnie pisać?' - gdyby nie napisali tak oficjalnie, to ten koń prawdopodobnie byłby już zjedzony. drugi plus tego, że napisali tak oficjalnie, to to, że może ktoś przypadkiem uświadomił sobie, że mięso nie pochodzi ze sklepów :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX