Alertowicz: "Przed moją kamienicą walają się graty i meble"

Jeden z naszych czytelników napisał do nas, że przed kamienicą przy ul. Zamoyskiego w Warszawie od kilku tygodni leżą odpady. - Meble i inne graty systematycznie lądują przed kamienicą. Tak właśnie ludzie dokonują wyprowadzki, wstyd - burzy się Alertowicz.
Na Alert24 napisał internauta Demmat: - Tak właśnie mieszkańcy komunalnej kamienicy przy ul. Zamoyskiego 45 dokonują wyprowadzki. Niepotrzebne meble i inne graty walają się za ogrodzeniem separującym grożącą zawaleniem kamienicę. Niektóre śmieci leżą kilka tygodni! - oburza się Alertowicz.

Zadzwoniliśmy w tej sprawie do warszawskiego MPO: - Jeśli dostaniemy zlecenie, aby posprzątać odpady, które np. leżą na terenie posesji wtedy je usuniemy. Jednak, taka działalność nie należy do naszych obowiązków. Byłeś świadkiem niecodziennego wydarzenia? Napisz na Alert24, 605 24 24 24, alert24@gazeta.pl

Czasami trzeba poczekać

Skierowano nas do Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami. - Oczywiście może się zdarzyć, że odpady leżą na podwórku przez parę dni. Mamy podpisane umowy z firmami, które zobowiązane są do wywożenia odpadów większych rozmiarów. Jednak czasami trzeba poczekać na to kilka dni. Dodatkowym problemem jest też fakt, że bardzo trudno dociec, kto zanieczyszcza przestrzeń przed lokalami komunalnymi. Jako ZGN, mamy obowiązek utrzymywać porządek, kontrolę nad nim sprawują odpowiedni administratorzy - wyjaśniła nam pracownica z zespołu ds. Lokali Mieszkalnych.

Więcej o: