Fałszywy alarm bombowy w Kauflandach

Dzisiaj ok. godz. 17 anonimowy rozmówca przekazał wiadomość o bombie podłożonej w sklepie Kaufland. Rozmówca nie określił jednak, w którym sklepie dokładnie bomba została podłożona. Ewakuacje przeprowadzono nie we wszystkich sklepach sieci. Alarm okazał się fałszywy.
Na Alert24 napisał internauta: - Ewakuacja Kauflandu w Poznaniu. Przyjechałem do sklepu ok. godz. 17 zrobić zakupy. Przed wejściem kręciło się kilku policjantów, jednak nic specjalnego się nie działo. Dopiero po paru minutach, będąc już w sklepie usłyszałem komunikat przez megafon o ewakuacji. Wszyscy mieli pozostawić swoje koszyki z zakupami i jak najszybciej udać się w kierunku wyjścia - relacjonuje czytelnik.

Wiadomości o bombie w Kauflandzie dostaliśmy także z Warszawy, Piaseczna, Wrocławia, Krakowa i Grudziądza. Jak się dowiedzieliśmy, z samego krakowskiego Kauflandu przy ul. Bratysławskiej ewakuowano 350 osób.

- Informacja o tym, że w Kauflandzie jest podłożona bomba rzeczywiście do nas dotarła. Wiemy tylko, że anonimowy rozmówca dzwonił z Kalisza. Namierzamy go. W woj. wielkopolskim ewakuowanych zostało już osiem sklepów, ale alarm okazał się fałszywy - powiedział Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy poznańskiej policji.

Jak poinformował nas rzecznik Komendy Głównej Policji, nie wiadomo ile sklepów zostało ewakuowanych. - O tym, czy ewakuować sklep decyduje jego kierownik. Policja nie podejmuje takich decyzji - dodał rzecznik KGP.

- W żadnym z ewakuowanych sklepów nie znaleziono bomby - powiadomiła nas w godzinach wieczornych Grażyna Puchalska z KGP w Warszawie.

Wiesz więcej? Masz zdjęcia? Wyślij je na Alert24, 605 24 24 24, alert24@gazeta.pl

Zobacz także
  • Złapano autora fałszywych alarmów bombowych. To recydywista
  • Zemsta rencisty. Fałszywy alarm bombowy
  • Policja Wrocław: po kolizji Oporów odcięty od miasta
Skomentuj:
Fałszywy alarm bombowy w Kauflandach
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje