Zatrzymano 16-latka, który znęcał się nad kotem

Policjanci z Bydgoszczy zatrzymali 16-letniego mieszkańca pow. bydgoskiego, który znęcał się nad kotem. Sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.
Chłopaka, który wrzucał kota do dmuchawy, udało się namierzyć po rejestracji auta, które zostało uwiecznione na filmie, na którym widać, jak 16-latek znęca się nad kotem. Okazało się, że właściciel auta mieszka w jednej wsi niedaleko Koronowa.

- Natychmiast w to miejsce skierowano śledczych, którzy dokonali oględzin i przesłuchali świadków. Z gospodarstwa zabrano dwa kotki, w tym jak wstępnie ustalono również to zwierzę, które sfilmowano. Czworonogi trafiły pod opiekę weterynarza - powiedziała Monika Chlebicz, rzeczniczka bydgoskiej policji.

Chłopak nie potrafił wytłumaczyć policjantom, dlaczego znęcał się nad zwierzęciem. - Materiały w sprawie tego bulwersującego zdarzenia zostaną przekazane do sądu dla nieletnich, który zdecyduje o konsekwencjach jakie poniesie chłopak. Osobie pełnoletniej zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, za znęcanie nad zwierzętami grozi kara do roku więzienia - dodała rzeczniczka.

Policja ustala teraz, kto zrobił nagranie. - Jak dotrzemy do osoby, która kręciła film, na pewno zostanie ona przesłuchana. Na razie sprawa zatrzymała się na osobie, która bezpośrednio znęcała się nad kotem - powiedziała Kamila Ogonowska z zespołu prasowego bydgoskiej policji.

Film poruszył internautów

Sprawa filmu , na którym widać, jak młody człowiek znęca się nad kotem, wypłynęła do sieci dzięki internautom z serwisu Wykop.pl. Na filmie widać, jak chłopak wrzuca kotka do dmuchawy, która wyrzuca go na odległość kilku metrów. Do ogłuszonego kota podbiega pies, który łapie go w pysk i energicznie nim potrząsa. W tle słychać, że chłopcy świetnie się bawią. Internauci jeszcze wczoraj zgłosili sprawę na policję.

Przeczytaj także:

Dla zabawy znęcał się nad kotek [WIDEO]

Autor bestialskiego nagrania poszukiwany

Więcej o: