Artysta wkręca media i gapiów: Zemsta na samochodzie udawana

Młoda kobieta niszczy rodzinne kombi - film na Youtubie i zdjęcie z akcji obiegły media w sobotę. "Zemsta zdradzonej kobiety" to akcja artystyczna Rafała Bujnowskiego.
W sobotę - 13 czerwca - na Alert24 dostaliśmy informacje o wściekłej kobiecie, która zniszczyła samochód swojemu niewiernemu partnerowi. Wszystko wyglądało bardzo realnie. Zdenerwowana kobieta wymalowała samochód swojego partnera białą farbą. Namalowała serca i podziękowała za córkę i zapewniła, że ich związek właśnie się skończył. Ale to nie wystarczyło kobiecie. Postanowiła jeszcze powybijać wszystkie szyby w aucie.Dziś kurator Festiwalu Sztuk Wizualnych w Krakowie przyznała, że jest to część happeningu przygotowanego przez Rafała Bujnowskiego. Marta Raczek: - Nie będziemy jednak dementować tej informacji. Niech ona żyje swoim życiem - mówiła nam.

W poniedziałek okazało się, że tą "wściekłą kobietą" była aktorka dramatyczna z Teatru Starego z Krakowa, która wcieliła się w rolę żony. Było to jedno z trzech przedstawień, które są próbą rekonstrukcji prawdziwego incydentu, do którego doszło w Warszawie dwa lata temu.

Dwa kolejne odbyły się w niedzielę w innych punktach Krakowa, ale "zdradzoną" grały już inne aktorki.