Spłonął zabytkowy spichlerz w Tarnobrzegu

Spłonął zabytkowy spichlerz w Tarnobrzegu. Przyczyną było najprawdopodobniej podpalenie. Według nieoficjalnych informacji zabytkowy, nieużywany od lat budynek podpaliły dzieci, już schwytane przez policjantów.
- Tuż przed godziną 19-tą rozgorzał pożar zabytkowego, XIX-wiecznego spichlerza w Tarnobrzegu - osiedle Wielowieś. Zabytek jest wpisany do krajowego rejestru zabytków, był pozostałością po dawnym folwarku Tarnowskich z Dzikowa. Po godzinie nie było na co patrzeć, pożarowi przyglądali się gapie i strażacy, którym zabrakło wody i zapału do akcji. Cysterna PSP z Tarnobrzega stała na ulicy, ale nie podawała wody. Przykro było patrzeć - napisał na Alert24 internauta Witek B.

- Sytuacja jest opanowana. Trwa dogaszanie. Musimy sprowadzić podnośnik z Sandomierza. Nie możemy z zewnątrz dostać się do ognia. Dach budynku już się zapadł - tłumaczył nam dyżurny straży pożarnej z Tarnobrzega. Dodaje, że spichlerz był podpalony. Strażacy jeszcze nie wiedzą, kto jest właścicielem i jaka jest wartość budynku.

W sprawie podpalenia postępowanie prowadzi komenda miejska policji. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, policjanci podejrzewają, że budynek podpaliły w trakcie zabawy dzieci. Pierwszych podejrzanych o podpalenie policjanci już schwytali.

Więcej o: