Uciekł z Polski, jako Michał O., złapali go jako Michaela

Fot. Marcin Olejniczak / AG

33-letniego obywatela Niemiec zatrzymano w niedzielę na lotnisku w Rębiechowie. Mężczyzna chciał odlecieć do Dortmundu. Funkcjonariusze podejrzewali, że jest to Michał O. poszukiwany za jazdę po pijanemu.
33-letni mieszkaniec gminy Świdnica z woj. zielonogórskiego był poszukiwany dwoma listami gończymi. Michał O. ma na koncie dwa wyroki. Pierwszy za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu za co grozi mu 1,5 roku więzienia, drugi - rok więzienia za zmuszanie przemocą innej osoby do określonego działania.

Michał O. próbował wyjechać do Niemiec. Paszport miał wystawiony na nazwisko Michael O. Jednak funkcjonariusze podejrzewali, że może być to poszukiwany Michał O. Potwierdziło się to, gdy straż graniczna sprawdziła dokumenty. Zgadzała się m.in. data urodzenia. Gdy sprawdzono linie papilarne, funkcjonariusze mieli stuprocentową pewność, że zatrzymali poszukiwanego Michała O.

Michała O. został zatrzymany i przekazany policji.

Zatrzymano jeszcze dwóch

W weekend zatrzymano jeszcze dwóch poszukiwanych Polaków. Także na lotnisku w Rębiechowie.

Pierwszy z zatrzymanych chciał wylecieć z Polski do Cork w Irlandii. To 26-letni Wojciech M., mieszkaniec wsi w powiecie gdańskim. Był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Zambrowie za oszustwo.

Drugi z zatrzymanych przyleciał z Londynu. To 52-letni Andrzej R. z Elbląga. Poszukiwała go tamtejsza Prokuratura Rejonowa w związku z podejrzeniem osiągnięcia korzyści majątkowej, wskutek oszustwa, za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także
  • Potężne oberwanie chmury w Gdańsku i Gdyni
  • Straż Graniczna Pijany kapitan wpłynął na mieliznę
  • Rozkochał w sobie kobietę, a ta oddała mu 30 tys.
Skomentuj:
Uciekł z Polski, jako Michał O., złapali go jako Michaela
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje