Allegro: Sprzedam nerkę i szpik. Kup teraz 40 tys. zł

15.03.2009 00:21
Aukcja na Allegro: sprzedam nerkę i szpik

Aukcja na Allegro: sprzedam nerkę i szpik (Fot. zszokowany)

Ledwo pracownicy serwisu Allegro usunęli aukcję o sprzedaży nerki i szpiku przez mieszkańca Opolszczyzny, a użytkownik Alertu24, Piotr, przysłał nam informacje o kolejnej nerce. Tym razem sprzedający to rumun 79 z Inowrocławia.
Rumun79 oferuje nerkę za 40 tysięcy złotych. Za szpik chce tyle samo. Sprzedaż nerki i szpiku uzasadnia trudna sytuacją. Jest tylko opcja "kup teraz". A właściwie już była bo aukcja miała trwać jeszcze 13 dni, ale niespodziewanie około godziny 17.00 została zakończona. Nie było ofert kupna.

Po 18.00 Rumun79 wystawił drugi raz na aukcji swoja nerkę i szpik - poinformowała Alert24 myszka855. Tym razem aukcja ma trwać tylko sześć dni. Inne warunki się nie zmieniły. Nie minęła godzina i ta aukcja też została zakończona.

Sprzedawca to doświadczony allegrowicz. Dokonał za pośrednictwem serwisu 138 transakcji. Sprzedający nie napisał nic o swoim zdrowiu ani wieku.

Historia pierwszej nerki

Użytkownik Allegro z Opolszczyzny, podpisujący się misiek069 oferuje do sprzedaży nerkę i szpik - napisał na Alert24 zszokowany. Aukcja miała trwać jeszcze 12 dni. Po paru godzinach od opublikowania przez nas tekstu o aukcji pojawił się komunikat, że została ona usunięta przez pracownika portalu.

Cena nerki to 25 tysięcy złotych. Była też cena kup teraz - również 25 tysięcy. Cena za szpik to 20 tysięcy. Sprzedający pisał o sobie, że ma 29 lat, jest zdrowy i nie pije alkoholu. Sprzedaż nerki i szpiku uzasadniał trudną sytuacją materialną. Opcje dostawy - odbiór osobisty.

Nie było ofert kupna. Ogłoszenie było ważne jeszcze 12 dni, czyli zostało wystawione najprawdopodobniej w piątek. W chwili publikowania tego tekstu było aktywne.

W rozmowie z portalem "Gazeta.pl" sprzedający potwierdził, że to poważna oferta. Jak stwierdził nie dowiadywał się czy sprzedaż albo kupno nerki jest zgodne z prawem. Kilka razy powtarzał, że w ten sposób może komuś pomóc.

Co na to prawo

- Sprzedający własne organy nie ponosi odpowiedzialności - powiedziała portalowi "Gazeta.pl" profesor Eleonora Zielińska, specjalizująca się w prawie medycznym i prawie karnym. Natomiast odpowiada karnie ten kto kupi, pośredniczy w sprzedaży lub bierze udział w przeszczepie organów - mówi prof. Zielińska.

- Nie znam sytuacji przeszczepienia w Polsce zakupionego organu - mówi portalowi "Gazeta.pl" prof. dr nauk medycznych Dariusz Patrzałek, który jest wojewódzkim konsultantem do spraw przeszczepów na Dolnym Śląsku. Jednak ogłoszenia o sprzedaży się pojawiają. - Zawiadujący stronami internetowymi powinni zakładać filtry, które by uniemożliwiały dawanie takich ogłoszeń - uważa profesor. Ale organa ścigania nie chcą karać za takie zaniedbania właścicieli stron.

- Sam w 2005 roku zawiadamiałem o popełnieniu takiego przestępstwa - mówi prof. Patrzałek. Wtedy na kilkunastu stronach internetowych stało ogłoszenie o sprzedaży organów. - Złożyłem doniesienie do prokuratury. Zaniosłem im pełną dokumentację i śledztwo po pół roku zostało umorzone z powodu braku cech przestępstwa - mówi profesor. - Próbowałem się odwołać, ale mi odpowiedzieli, że nie jestem stroną, mimo że jestem wojewódzkim konsultantem do spraw transplantologii. I co mogę zrobić? Nic - podsumowuje prof. Patrzałek.

Ustawowe kary

Ustawa o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów stanowi:

Kto rozpowszechnia ogłoszenia o odpłatnym zbyciu, nabyciu lub o pośredniczeniu w odpłatnym zbyciu lub nabyciu komórki, tkanki lub narządu w celu ich przeszczepienia, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub karze pozbawienia wolności do roku.

I dalej

Kto w celu uzyskania korzyści majątkowej nabywa lub zbywa cudzą komórkę, tkankę lub narząd, pośredniczy w ich nabyciu lub zbyciu bądź bierze udział w przeszczepianiu pozyskanych wbrew przepisom ustawy komórek, tkanek lub narządów, pochodzących od żywego dawcy lub ze zwłok ludzkich, podlega karze pozbawienia wolności od lat 3.

Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu, podlega karze pozbawienia wolności od lat 5.

Zobacz także
 • Sprzedam nerkę i szpik. Allegro nie usunęło aukcji
 • Allegro chce ode mnie zmiany hasła. Dlaczego?
 • Usługa antykoncepcyjna dla mężczyzn nadal dostępna na Allegro
Komentarze (20)
Allegro: Sprzedam nerkę i szpik. Kup teraz 40 tys. zł
Zaloguj się
 • Oceniono 13 razy 7

  Jak człowiek niema innego wyjścia to dlaczego nie może sprzedać to co jego za życia ale według prawa po śmierci lekarze mogą brać organy za darmo niektórzy tylko się pytają rodzin ale nawet nie muszą bo prawo na to pozwala jak człowiek niema pracy niema co jeść dzięki tzw.Polskiemu prawu i rządowi to co ma zrobić ale dla rządu to mało że przysłużył się do bezrobocia Polaków trzeba ich bardziej zniszczyć jak złodziej zarabia 20000 zł to co go obchodzi zwykły człowiek który dostaje od OPS 300zł a jak ma niepełnosprawność to dostanie 529zl niech taki premier sobie przeżyje miesiąc gdzie czynsz + opłaty wychodzi 1000zł i jak myśli jeden z drugim że nastraszy kogoś karą za to że chce sprzedać nerkę to jest idiotą jak ktoś nie mam za co żyć a jeszcze jak nie ma rodziny to mu to na rękę odsiedzi swoje na koszt podatników lekarza jedzenie ubranie mieszkanie za darmo a po wyjściu i tak może sprzedać

 • Oceniono 7 razy 3

  Pewnie prof.Patrzłek to jakiś pisowiec,peowiec albo inna k... chodzi mu zapewne że nikt nie odprowadzi podatku,albo sam przeszczepiając narządu nic nie zarobi!!! Osobiście rozumiem tych ludzi,to nie chęć zarobku ale desperacja pcha do takiego czynu. W tym popieprzonym państwie tylko nielicznych stać na normalne życie! Sam zastanawiam się nad takim rozwiązaniem gdyż pracując normalnie nie stać mnie na utrzymanie dzieci,człowiek musi cały czas myśleć co odpowiedzieć córce jak prosi o zabawkę!!! A może profesorek i państwo woli jak ludzie popełniają rodzinami samobójstwa wtedy już nie trzeba na nich łożyć i wtedy wszyscy są szczęśliwi!!!!?

 • Doctor collins

  0

  Cześć wszystkim

  Ma to na celu poinformowanie ogółu mężczyzn lub kobiet, które są zdrowe, a 100% poważne w sprzedaży swojej nerki powinny natychmiast skontaktować się z adresem e-mail Dr.Collins Hospital: doctorcollins3@gmail.com |, ponieważ obecnie mamy wielu pacjentów, Potrzeba przeszczepu nerki, czy szukasz okazji do sprzedaży swojej nerki ze względu na finansowe finansowanie, a my dostarczymy $ 800,000 USD za jego nerki. A także mamy lekarstwa hiv / pomoc, jeśli potrzebujesz lekarstwa także po prostu napisz do nas teraz, EMAIL: doctorcollins3@gmail.com .. dziękuję.

 • Sujeet Jha

  0

  Pozdrowienie od szpitala MAX pilnie kontakt DR.march baida MAX szpitala. Jak mamy dużo pacjentów, którzy są tu na przeszczep nerki, starają się sprzedać nerkę za pieniądze z powodu przerwy finansowego w dół i będziemy oferować Ci 150 €, 000USD do nerki. Nazywam się DR.march baida, jestem Nefrologii w Indiach MAX szpitala. Nasz szpital specjalizuje się w chirurgii nerkę i inne leczenie narządów, zajmujemy się również z konieczności zakupu i transplantacji nerek z życia i zdrowego dawcy. Znajdujemy się w Indiach. Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą nerki nie wahaj się skontaktować się z nami za pośrednictwem
  Email:sujeetjha558@gmail.com

 • Rex Kelvin

  0

  Cześć,

  Jesteśmy tu po raz kolejny, aby kupić nerki dla naszych pacjentów i zgodzili się zapłacić dobrą sumę pieniędzy wszystkim, którzy chcą ofiarować nerki, aby je uratować i tak Jeśli jesteś zainteresowany byciem dawcą lub chcesz uratować życie, Musisz napisz do nas e-mail poniżej.

  Jest to okazja, aby być bogatym w porządku, zapewniamy i gwarantujemy 100% bezpieczną transakcję z nami, wszystko odbywa się zgodnie z prawem prowadzącym dawców nerki.
  Więc marnuj więcej czasu, uprzejmie napisz do nas na irruaspecialisthospital20@gmail.com

  Szpital Specjalistyczny Irrua.

 • Doctor collins

  0

  cześć

  Chcę podziękować wspaniałemu lekarzowi w osobie Dr Collinsa Raphaela, który sprawił, że byłem moją rodziną, a ja z dumą z ufnością i pilnością kupiłam jedną z moich nerek dla swojego pacjenta z niesamowitą ilością pieniędzy w dolarach, natrafiłem na jego Adres e-mail w internecie jako doctorcollins3@gmail.com opublikowany przez jednego Michela i Lopeza, dziękując mu i opowiadając światu, jak doszedł do ich ratownictwa finansowo w wyniku zakupu nerek bez stresu, szybko złożyłem wniosek za pośrednictwem poczty elektronicznej i byłem Biorąc pod uwagę wszystkie zainteresowania, których potrzebowałam doktora w mniej niż tydzień, spełniłem wszystkie wymagania, a moje pół pieniądza było jak sen, gdy przyszło na moje konto bankowe przed przeszczepem, zachęcam cię do skontaktowania się z Dr.Collins za pośrednictwem; Doctorcollins3@gmail.com za finansowe awesomeness, które miną kilka miesięcy temu. Obiecałem to zrobić, kiedy ostatecznie przebiję.
  Doctorcollins3@gmail.com
  Jestem chanchai Chakrii.
  Z polskiego bbdn

 • Doctor collins

  0

  cześć

  Chcę podziękować wspaniałemu lekarzowi w osobie Dr Collinsa Raphaela, który sprawił, że byłem moją rodziną, a ja z dumą z ufnością i pilnością kupiłam jedną z moich nerek dla swojego pacjenta z niesamowitą ilością pieniędzy w dolarach, natrafiłem na jego Adres e-mail w internecie jako doctorcollins3@gmail.com opublikowany przez jednego Michela i Lopeza, dziękując mu i opowiadając światu, jak doszedł do ich ratownictwa finansowo w wyniku zakupu nerek bez stresu, szybko złożyłem wniosek za pośrednictwem poczty elektronicznej i byłem Biorąc pod uwagę wszystkie zainteresowania, których potrzebowałam doktora w mniej niż tydzień, spełniłem wszystkie wymagania, a moje pół pieniądza było jak sen, gdy przyszło na moje konto bankowe przed przeszczepem, zachęcam cię do skontaktowania się z Dr.Collins za pośrednictwem; Doctorcollins3@gmail.com za finansowe awesomeness, które miną kilka miesięcy temu. Obiecałem to zrobić, kiedy ostatecznie przebiję.
  Doctorcollins3@gmail.com
  Jestem chanchai Chakrii.
  Z polskiego

 • Alice Walton

  0

  Ma to na celu poinformowanie ogółu osób, które są zdrowe i 100% poważne w zakupie lub sprzedaży nerek powinny natychmiast skontaktować się z specjalnym ośrodkiem pielęgnacyjnym NEFORROLOGISTA. Ponieważ mamy wielu pacjentów, którzy są tutaj na przeszczep nerki, Czy szukasz szansy sprzedać nerki ze względu na finansowe straty, a my zaoferujemy 500 000,00 USD USD za nerkę. Nazywam się Doktor Donald biały I, jestem Szpitalem Chirurgicznym Nefrologii. Nasz szpital specjalizuje się w chirurgii nerek / przeszczepach i innych narządach, zajmujemy się także kupnem i przeszczepem nerek do żywego i zdrowego dawcy. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem lub sprzedażą nerek, skontaktuj się z nami poprzez: Email, ubth.co@hotmail.com Uwaga: Internet jest wiele osób o różnym motywie, więc bądź szczery i prawdomówny Nie dzieciak, chodzi o ratowanie życia innych.Fraududent nie jest akceptowane proszę. Z poważaniem.

 • Clifford Zuroske Leslie

  0

  Pozdrowienia
  Potrzebny Pilny Nerek
  Czy jesteś w długu? Czy potrzebujesz pieniędzy na wydatki na opiekę zdrowotną lub
  Spłat długów lub w stanie załamania finansowego? Czekać! Rozważać
  Sprzedawać nerki jako opcję. Jeśli chcesz sprzedać swoją nerkę
  dzisiaj. Skieruj nas natychmiast. Nabyta jest nerka w maksymalnej ilości
  W wysokości 300 000 dolarów USD. Fundusze krajowe obecnie kupują
  Zdrowe nerki. Mam na imię dr Cassano Giovanni, jestem nefrologiem w
  Nerki National Hospital.Our Hospital specjalizuje się w chirurgii nerek
  A także zajmujemy się kupnem i przeszczepem nerek
  Żyjącemu odpowiadającym dawcy. Znajdujemy się we Włoszech, Indiach, Kanadzie, Wielkiej Brytanii,
  Turcja, USA, Malezja, Południowa Afryka itd. Jeśli jesteś zainteresowany
  Sprzedaży lub zakupu nerek prosimy o kontakt z nami za pośrednictwem
  E-mail: dr.giovanni@doctor.com
  Potrzebuj oryginalnych dawców
  Czekam na twoje odpowiedzi ....
  Z poważaniem….
  Dr Cassano Giovanni
  Telefon: +39 351 155 1643

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje