Allegro: Sprzedam nerkę i szpik. Kup teraz 40 tys. zł

15.03.2009 00:21
Aukcja na Allegro: sprzedam nerkę i szpik

Aukcja na Allegro: sprzedam nerkę i szpik (Fot. zszokowany)

Ledwo pracownicy serwisu Allegro usunęli aukcję o sprzedaży nerki i szpiku przez mieszkańca Opolszczyzny, a użytkownik Alertu24, Piotr, przysłał nam informacje o kolejnej nerce. Tym razem sprzedający to rumun 79 z Inowrocławia.
Rumun79 oferuje nerkę za 40 tysięcy złotych. Za szpik chce tyle samo. Sprzedaż nerki i szpiku uzasadnia trudna sytuacją. Jest tylko opcja "kup teraz". A właściwie już była bo aukcja miała trwać jeszcze 13 dni, ale niespodziewanie około godziny 17.00 została zakończona. Nie było ofert kupna.

Po 18.00 Rumun79 wystawił drugi raz na aukcji swoja nerkę i szpik - poinformowała Alert24 myszka855. Tym razem aukcja ma trwać tylko sześć dni. Inne warunki się nie zmieniły. Nie minęła godzina i ta aukcja też została zakończona.

Sprzedawca to doświadczony allegrowicz. Dokonał za pośrednictwem serwisu 138 transakcji. Sprzedający nie napisał nic o swoim zdrowiu ani wieku.

Historia pierwszej nerki

Użytkownik Allegro z Opolszczyzny, podpisujący się misiek069 oferuje do sprzedaży nerkę i szpik - napisał na Alert24 zszokowany. Aukcja miała trwać jeszcze 12 dni. Po paru godzinach od opublikowania przez nas tekstu o aukcji pojawił się komunikat, że została ona usunięta przez pracownika portalu.

Cena nerki to 25 tysięcy złotych. Była też cena kup teraz - również 25 tysięcy. Cena za szpik to 20 tysięcy. Sprzedający pisał o sobie, że ma 29 lat, jest zdrowy i nie pije alkoholu. Sprzedaż nerki i szpiku uzasadniał trudną sytuacją materialną. Opcje dostawy - odbiór osobisty.

Nie było ofert kupna. Ogłoszenie było ważne jeszcze 12 dni, czyli zostało wystawione najprawdopodobniej w piątek. W chwili publikowania tego tekstu było aktywne.

W rozmowie z portalem "Gazeta.pl" sprzedający potwierdził, że to poważna oferta. Jak stwierdził nie dowiadywał się czy sprzedaż albo kupno nerki jest zgodne z prawem. Kilka razy powtarzał, że w ten sposób może komuś pomóc.

Co na to prawo

- Sprzedający własne organy nie ponosi odpowiedzialności - powiedziała portalowi "Gazeta.pl" profesor Eleonora Zielińska, specjalizująca się w prawie medycznym i prawie karnym. Natomiast odpowiada karnie ten kto kupi, pośredniczy w sprzedaży lub bierze udział w przeszczepie organów - mówi prof. Zielińska.

- Nie znam sytuacji przeszczepienia w Polsce zakupionego organu - mówi portalowi "Gazeta.pl" prof. dr nauk medycznych Dariusz Patrzałek, który jest wojewódzkim konsultantem do spraw przeszczepów na Dolnym Śląsku. Jednak ogłoszenia o sprzedaży się pojawiają. - Zawiadujący stronami internetowymi powinni zakładać filtry, które by uniemożliwiały dawanie takich ogłoszeń - uważa profesor. Ale organa ścigania nie chcą karać za takie zaniedbania właścicieli stron.

- Sam w 2005 roku zawiadamiałem o popełnieniu takiego przestępstwa - mówi prof. Patrzałek. Wtedy na kilkunastu stronach internetowych stało ogłoszenie o sprzedaży organów. - Złożyłem doniesienie do prokuratury. Zaniosłem im pełną dokumentację i śledztwo po pół roku zostało umorzone z powodu braku cech przestępstwa - mówi profesor. - Próbowałem się odwołać, ale mi odpowiedzieli, że nie jestem stroną, mimo że jestem wojewódzkim konsultantem do spraw transplantologii. I co mogę zrobić? Nic - podsumowuje prof. Patrzałek.

Ustawowe kary

Ustawa o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów stanowi:

Kto rozpowszechnia ogłoszenia o odpłatnym zbyciu, nabyciu lub o pośredniczeniu w odpłatnym zbyciu lub nabyciu komórki, tkanki lub narządu w celu ich przeszczepienia, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub karze pozbawienia wolności do roku.

I dalej

Kto w celu uzyskania korzyści majątkowej nabywa lub zbywa cudzą komórkę, tkankę lub narząd, pośredniczy w ich nabyciu lub zbyciu bądź bierze udział w przeszczepianiu pozyskanych wbrew przepisom ustawy komórek, tkanek lub narządów, pochodzących od żywego dawcy lub ze zwłok ludzkich, podlega karze pozbawienia wolności od lat 3.

Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu, podlega karze pozbawienia wolności od lat 5.

Zobacz także
Komentarze (13)
Allegro: Sprzedam nerkę i szpik. Kup teraz 40 tys. zł
Zaloguj się
 • Oceniono 13 razy 7

  Jak człowiek niema innego wyjścia to dlaczego nie może sprzedać to co jego za życia ale według prawa po śmierci lekarze mogą brać organy za darmo niektórzy tylko się pytają rodzin ale nawet nie muszą bo prawo na to pozwala jak człowiek niema pracy niema co jeść dzięki tzw.Polskiemu prawu i rządowi to co ma zrobić ale dla rządu to mało że przysłużył się do bezrobocia Polaków trzeba ich bardziej zniszczyć jak złodziej zarabia 20000 zł to co go obchodzi zwykły człowiek który dostaje od OPS 300zł a jak ma niepełnosprawność to dostanie 529zl niech taki premier sobie przeżyje miesiąc gdzie czynsz + opłaty wychodzi 1000zł i jak myśli jeden z drugim że nastraszy kogoś karą za to że chce sprzedać nerkę to jest idiotą jak ktoś nie mam za co żyć a jeszcze jak nie ma rodziny to mu to na rękę odsiedzi swoje na koszt podatników lekarza jedzenie ubranie mieszkanie za darmo a po wyjściu i tak może sprzedać

 • Oceniono 7 razy 3

  Pewnie prof.Patrzłek to jakiś pisowiec,peowiec albo inna k... chodzi mu zapewne że nikt nie odprowadzi podatku,albo sam przeszczepiając narządu nic nie zarobi!!! Osobiście rozumiem tych ludzi,to nie chęć zarobku ale desperacja pcha do takiego czynu. W tym popieprzonym państwie tylko nielicznych stać na normalne życie! Sam zastanawiam się nad takim rozwiązaniem gdyż pracując normalnie nie stać mnie na utrzymanie dzieci,człowiek musi cały czas myśleć co odpowiedzieć córce jak prosi o zabawkę!!! A może profesorek i państwo woli jak ludzie popełniają rodzinami samobójstwa wtedy już nie trzeba na nich łożyć i wtedy wszyscy są szczęśliwi!!!!?

 • dr. lara

  0

  Ma to na celu poinformowanie ogółu mężczyzn lub kobiet, które są zdrowe i 100% poważne w sprzedaży LUB kupowanie nerki powinno niezwłocznie skontaktować się z Dr. Mercy lara Hospital e-mail: mercylarahospital@gmail.com , ponieważ mamy wielu pacjentów, którzy są Obecnie potrzebujesz przeszczepu nerki, czy szukasz okazji do sprzedaży swojej nerki ze względu na finansowe finansowanie, a my dostarczymy 800 000 ml dla jego nerki. A także mamy hiv / pomoc lekarstwa, jeśli potrzebujesz lekarstwa także po prostu e-mail nas teraz,
  E-mail: mercylarahospital@gmail.com
  Whats-app numer +2348077368914
    Dziękuję Ci.

 • Rex Kelvin

  0

  Cześć,

  Jesteśmy tu po raz kolejny kupić nerkę dla naszych pacjentów, a oni zgodzili się zapłacić dobrą sumę pieniędzy dla wszystkich, którzy chcą oddać nerkę, aby je zapisać, a więc jeśli jesteś zainteresowany, aby być dawcą lub chcesz uratować życie, jesteś dla napisz do nas na poniższy adres e-mail.

  Jest to okazja, aby być bogaty w porządku, możemy zapewnić Ci gwarancyjny i 100% bezpieczne transakcji z nami, wszystko zostanie wykonane zgodnie z prawem guilding dawców nerek.
  Tak więc nie marnować więcej czasu, prosimy napisać do nas na irruaspecialisthospital20@gmail.com

  Irrua Specjalistyczny Szpital Kliniczny.

 • Wang Harry

  0

  Dzień dobry, Nazywam się dr Harry University of Teaching Benin
  Szpital, jestem specjalistą w chirurgii narządu, i mamy do czynienia z
  kupno narządu od człowieka, który chce sprzedać, i znajdują się w
  Nigeria, USA i Malezji, ale nasza siedziba znajduje się w Nigerii. gdyby
  jesteś zainteresowany sprzedażą swoje nerki, lub sprzedaży jakiejkolwiek części
  narządy ciała proszę skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji. Kontak
  E-mail: harrydoctorxyz@gmail.com lub można również WhatsApp nam +2349074481324
  Nadzieję usłyszeć od ciebie.
  Pozdrowienia,
  DR Harry
  C.E.O
  UNIWERSYTET Beninu NAUCZANIA SZPITALU
  Nadzieję usłyszeć od ciebie.

 • Kate Adams

  0

  Sprzedać nerkę. Uratować życie i zarabiać pieniądze.
  Chce sprzedać swoją nerkę uratować życie?
  Szukasz okazji do sprzedaży swoją nerkę w dobrej cenie?
  Jest to okazja, aby sprzedać za 500.000 funtów.
  zainteresowani dostawcy powinni skontaktować DR. Jeden KATE ADAMS
  Chirurg i konsultant nefrolog
  ST. SZPITAL ADAMS. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się z nami
  e-mail: kateadams946@gmail.com

 • Okigbo Ukamaka Esther

  0

  Czy trzeba sprzedać swoją nerkę, aby zebrać pieniądze na swoje wydatki i zadłużenie? Zapraszamy do Znachor Charlie Clinic. Nasza klinika znajduje się w Indiach, USA i Afryce odpowiednio i specjalizujemy się na operację nerek i innych operacjach chirurgicznych, zajmujemy się zakupem i transplantacji nerek. Dbamy o swoich kosztów podróży i gościnność. zapewniamy będziesz mieć maksymalną satysfakcję trzeba również. Dla zainteresowanych zdrowych dawców, skontaktuj Charlie Clinic na Email: doctorcharlieclinic@gmail.com

 • Veronica Marques

  0

  jeśli jesteś zainteresowany, aby sprzedać lub kupić nerkę prosimy o kontakt Braithwaite pamiątkową specjalistycznego szpitala elektroniczną na braithwaitememorialsh@outlook.com lub za pośrednictwem naszego helpdesku WhatsApp na + 2348087252267, dziękuję.

 • Ehis Loans

  0

  Wiem, że chcesz sprzedać swoją nerkę. Jestem dr badań ankietowych dotyczących zdrowia, chirurga, a także radca badań ankietowych dotyczących zdrowia i Szpitala Specjalistycznego im. chciałbym kupić nerkę od kogoś, kto jest gotów sprzedać. tylko w przypadku jesteś zainteresowany, skontaktuj się ze mną poprzez docspec94@gmail.com

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje