Allegro: Sprzedam nerkę i szpik. Kup teraz 40 tys. zł

Aukcja na Allegro: sprzedam nerkę i szpik

Aukcja na Allegro: sprzedam nerkę i szpik (Fot. zszokowany)

Ledwo pracownicy serwisu Allegro usunęli aukcję o sprzedaży nerki i szpiku przez mieszkańca Opolszczyzny, a użytkownik Alertu24, Piotr, przysłał nam informacje o kolejnej nerce. Tym razem sprzedający to rumun 79 z Inowrocławia.
Rumun79 oferuje nerkę za 40 tysięcy złotych. Za szpik chce tyle samo. Sprzedaż nerki i szpiku uzasadnia trudna sytuacją. Jest tylko opcja "kup teraz". A właściwie już była bo aukcja miała trwać jeszcze 13 dni, ale niespodziewanie około godziny 17.00 została zakończona. Nie było ofert kupna.

Po 18.00 Rumun79 wystawił drugi raz na aukcji swoja nerkę i szpik - poinformowała Alert24 myszka855. Tym razem aukcja ma trwać tylko sześć dni. Inne warunki się nie zmieniły. Nie minęła godzina i ta aukcja też została zakończona.

Sprzedawca to doświadczony allegrowicz. Dokonał za pośrednictwem serwisu 138 transakcji. Sprzedający nie napisał nic o swoim zdrowiu ani wieku.

Historia pierwszej nerki

Użytkownik Allegro z Opolszczyzny, podpisujący się misiek069 oferuje do sprzedaży nerkę i szpik - napisał na Alert24 zszokowany. Aukcja miała trwać jeszcze 12 dni. Po paru godzinach od opublikowania przez nas tekstu o aukcji pojawił się komunikat, że została ona usunięta przez pracownika portalu.

Cena nerki to 25 tysięcy złotych. Była też cena kup teraz - również 25 tysięcy. Cena za szpik to 20 tysięcy. Sprzedający pisał o sobie, że ma 29 lat, jest zdrowy i nie pije alkoholu. Sprzedaż nerki i szpiku uzasadniał trudną sytuacją materialną. Opcje dostawy - odbiór osobisty.

Nie było ofert kupna. Ogłoszenie było ważne jeszcze 12 dni, czyli zostało wystawione najprawdopodobniej w piątek. W chwili publikowania tego tekstu było aktywne.

W rozmowie z portalem "Gazeta.pl" sprzedający potwierdził, że to poważna oferta. Jak stwierdził nie dowiadywał się czy sprzedaż albo kupno nerki jest zgodne z prawem. Kilka razy powtarzał, że w ten sposób może komuś pomóc.

Co na to prawo

- Sprzedający własne organy nie ponosi odpowiedzialności - powiedziała portalowi "Gazeta.pl" profesor Eleonora Zielińska, specjalizująca się w prawie medycznym i prawie karnym. Natomiast odpowiada karnie ten kto kupi, pośredniczy w sprzedaży lub bierze udział w przeszczepie organów - mówi prof. Zielińska.

- Nie znam sytuacji przeszczepienia w Polsce zakupionego organu - mówi portalowi "Gazeta.pl" prof. dr nauk medycznych Dariusz Patrzałek, który jest wojewódzkim konsultantem do spraw przeszczepów na Dolnym Śląsku. Jednak ogłoszenia o sprzedaży się pojawiają. - Zawiadujący stronami internetowymi powinni zakładać filtry, które by uniemożliwiały dawanie takich ogłoszeń - uważa profesor. Ale organa ścigania nie chcą karać za takie zaniedbania właścicieli stron.

- Sam w 2005 roku zawiadamiałem o popełnieniu takiego przestępstwa - mówi prof. Patrzałek. Wtedy na kilkunastu stronach internetowych stało ogłoszenie o sprzedaży organów. - Złożyłem doniesienie do prokuratury. Zaniosłem im pełną dokumentację i śledztwo po pół roku zostało umorzone z powodu braku cech przestępstwa - mówi profesor. - Próbowałem się odwołać, ale mi odpowiedzieli, że nie jestem stroną, mimo że jestem wojewódzkim konsultantem do spraw transplantologii. I co mogę zrobić? Nic - podsumowuje prof. Patrzałek.

Ustawowe kary

Ustawa o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów stanowi:

Kto rozpowszechnia ogłoszenia o odpłatnym zbyciu, nabyciu lub o pośredniczeniu w odpłatnym zbyciu lub nabyciu komórki, tkanki lub narządu w celu ich przeszczepienia, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub karze pozbawienia wolności do roku.

I dalej

Kto w celu uzyskania korzyści majątkowej nabywa lub zbywa cudzą komórkę, tkankę lub narząd, pośredniczy w ich nabyciu lub zbyciu bądź bierze udział w przeszczepianiu pozyskanych wbrew przepisom ustawy komórek, tkanek lub narządów, pochodzących od żywego dawcy lub ze zwłok ludzkich, podlega karze pozbawienia wolności od lat 3.

Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu, podlega karze pozbawienia wolności od lat 5.

Zobacz także
 • Sprzedam nerkę i szpik. Allegro nie usunęło aukcji
 • Allegro chce ode mnie zmiany hasła. Dlaczego?
 • Usługa antykoncepcyjna dla mężczyzn nadal dostępna na Allegro
Komentarze (36)
Allegro: Sprzedam nerkę i szpik. Kup teraz 40 tys. zł
Zaloguj się
 • Oceniono 13 razy 7

  Jak człowiek niema innego wyjścia to dlaczego nie może sprzedać to co jego za życia ale według prawa po śmierci lekarze mogą brać organy za darmo niektórzy tylko się pytają rodzin ale nawet nie muszą bo prawo na to pozwala jak człowiek niema pracy niema co jeść dzięki tzw.Polskiemu prawu i rządowi to co ma zrobić ale dla rządu to mało że przysłużył się do bezrobocia Polaków trzeba ich bardziej zniszczyć jak złodziej zarabia 20000 zł to co go obchodzi zwykły człowiek który dostaje od OPS 300zł a jak ma niepełnosprawność to dostanie 529zl niech taki premier sobie przeżyje miesiąc gdzie czynsz + opłaty wychodzi 1000zł i jak myśli jeden z drugim że nastraszy kogoś karą za to że chce sprzedać nerkę to jest idiotą jak ktoś nie mam za co żyć a jeszcze jak nie ma rodziny to mu to na rękę odsiedzi swoje na koszt podatników lekarza jedzenie ubranie mieszkanie za darmo a po wyjściu i tak może sprzedać

 • Oceniono 7 razy 3

  Pewnie prof.Patrzłek to jakiś pisowiec,peowiec albo inna k... chodzi mu zapewne że nikt nie odprowadzi podatku,albo sam przeszczepiając narządu nic nie zarobi!!! Osobiście rozumiem tych ludzi,to nie chęć zarobku ale desperacja pcha do takiego czynu. W tym popieprzonym państwie tylko nielicznych stać na normalne życie! Sam zastanawiam się nad takim rozwiązaniem gdyż pracując normalnie nie stać mnie na utrzymanie dzieci,człowiek musi cały czas myśleć co odpowiedzieć córce jak prosi o zabawkę!!! A może profesorek i państwo woli jak ludzie popełniają rodzinami samobójstwa wtedy już nie trzeba na nich łożyć i wtedy wszyscy są szczęśliwi!!!!?

 • Robson Caroline

  0

  Cześć, jeśli wiesz, że jesteś gotowy, aby zostać dawcą nerki dzisiaj (450 000 USD za wszystkie wydatki związane z podróżą), sprzedaj nerkę mojemu szpitalowi jako pilnemu, ponieważ pilnie potrzebujemy tylko 19 osób dawcy nerki.
  tylko zdrowe osoby w 100% dopasowane Tylko.
  Napisz swoją prośbę do lekarza: carolbobrekhastanesi@gmail.com skontaktujemy się natychmiast
  uwaga: musisz być przygotowany na podróż do operacji i tylko zdrowe osoby

  Dr Robson.
  carolbobrekhastanesi@gmail.com

 • Patryk Sobota

  0

  POLSKIE PRAWO JEST POPIE...NE JAK KTOS JEST W TRUDNEJ SYTUACJI TO MOZE ZE SWOIM CIALEM I NARZADAMI ROBIC TO CO MU SIE PODOBA . POLICJA NIE MA PRAWA ZA TO KARAC . TAKIE JEST MOJE ZDANIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • albert wilson

  0

  Witamy w ALBERTWILSONGENERALHOSPITAL, jeśli jesteś
  zainteresowany sprzedażą twojej nerki, aby przezwyciężyć wszystkie twoje
  Problemy finansowe nie oferujemy za darmo, obowiązek
  pomoc międzynarodowym pacjentom w poszukiwaniu leczenia
  światowej klasy lekarz. Czy chcesz kupić nerkę lub chcesz
  sprzedać nerkę? Znajdź okazję, by sprzedać swoją nerkę
  duże pieniądze z powodu załamania finansowego i nie wiem
  co robić, skontaktuj się z nami dzisiaj, a my to zrobimy
  oferujemy dobrą kwotę pieniędzy dla twojej nerki my
  Specjalizujemy się w leczeniu pierwszej klasy jako
  kardiochirurgia, chirurgia kręgosłupa, rękaw mastektomii
  Chirurgia i inne duże operacje. Pomóż swojemu samochodowi i skontaktuj się z nim
  nas teraz przez telefon: + 2349024008683.or
  WhatsApp nas. E-mail: albertwilson260@gmail.com
  Czekamy na twoją pilną odpowiedź Powodzenia

 • Louis Philipsonn

  0

  Czy chcesz sprzedać swoją nerkę? Czy szukasz możliwości sprzedaży swojej nerki za pieniądze z powodu załamania finansowego i nie wiesz, co zrobić, a następnie skontaktuj się z nami dzisiaj przez dr.louisclinic@gmail.com, a my zaoferujemy ci dobrą kwotę za twoją nerkę, ponieważ pilnie potrzebujemy nerki w naszej klinice lub zadzwoń pod numer +918704214690 lub dr.louisclinic@gmail.com
  Cena: $450,000 USD

 • Alex Rodriguez

  0

  Dzień dobry wszystkim,
  Sprzedaj nerkę. Uratuj życie i zarabiaj pieniądze, Jestem doktor Alex, specjalista od
  zakup nerki Czy chcesz sprzedać nerkę, aby uratować życie?
  szukam okazji do sprzedania nerki za dobrą cenę, tak abyś ty
  możesz spłacić swój dług? Jest to okazja, aby sprzedać swoją nerkę
  500 000,00 $ i więcej. Wszyscy zainteresowani darczyńcy powinni skontaktować się z naszym zespołem
  więcej informacji za pośrednictwem poczty e-mail: dralexspeciallist@gmail.com Lub jaka jest aplikacja
  +2348162029187 Upewnij się, że nie wahaj się z nami skontaktować, ponieważ będziemy
  na pewno upewnij się, że pracujemy z tobą, a także zapewniamy, że ty
  ciesz się z nami robić interesy.

  Email: dralexspeciallist@gmail.com

  pozdrowienia

 • Jose Luis Gonzalez Rengel

  0

  Witamy w Toronto General Hospital, specjalistycznym szpitalu, który kupuje nerkę (570 000,00 USD), czy chcesz sprzedać nerkę w zamian za pieniądze? Jeśli tak, to skontaktuj się dzisiaj z doktorem Anthonym Craigiem, aby uzyskać wiarygodną i dobrą transakcję za dobre pieniądze i lepszą operację, skontaktuj się z nami Via: torontogeneralhospital@aol.com

  Czekam na twoje odpowiedzi ... ..
  Z poważaniem….
  Dr Anthony Craig

 • Allianz Worldwid

  0

  Hello My Name to Doctor RODNEY GIPSON

  doctorallianz@gmail.com
  Szanowni Państwo, Czy chcesz sprzedać swoją nerkę? Czy szukasz
  możliwość sprzedania twojej nerki za pieniądze z powodu załamania finansowego i nie wiesz, co zrobić, skontaktuj się z nami dzisiaj, a zaoferujemy ci odpowiednią kwotę za twoją nerkę. Skontaktuj się z nami E-mail: doctorallianz@gmail.com

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje