Wjechał do jeziora, bo tak go nakierował GPS

Kierowca wjechał do jeziora pod Głubczycami, bo tak nakierowała go nawigacja w samochodzie. Jego GPS informował go, że jest w tym miejscu droga.

Byłeś świadkiem wypadku, pożaru, innego nietypowego zdarzenia? Prześlij swoją relację, zdjęcie, film na Alert24 lub na numer 605 24 24 24 i podziel się z innymi, tym co widziałeś. Czekają nagrody!Dramatyczne zgłoszenie otrzymał dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach w czwartek tuż przed godz. 6 rano - poinformował Alert24 Marcin Guzenda. - Z telefonu komórkowego dzwonił mężczyzna wzywając rozpaczliwie pomocy. Zdążył jedynie powiedzieć, że właśnie wjechał samochodem do jeziora i tonie. Nie może wydostać się z samochodu, są z nim jeszcze dwie osoby i ... połączenie zostało zerwane - pisze Guzenda.

Według jego relacji po chwili ponownie nawiązano łączność. Dyżurny policji ustalił, że do zdarzenia doszło na nowo wybudowanym zbiorniku wodnym pomiędzy miejscowościami Włodzienin i Lewice. W przeszłości przebiegała tędy droga skracająca dojazd z Branic do Głubczyc. Droga ta jest już od ponad roku zamknięta. Dyżurny skierował na miejsce policjantów. Powiadomiono także straż pożarną i pogotowie.

Alertowicz napisał, że policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że kierowca samochodu marki Mercedes Sprinter jechał z Branic w kierunku Głubczyc. Przewoził dwóch pasażerów. W miejscowości Lewice zlekceważył trzy znaki drogowe które mówiły, że odcinek drogi na który wjechał jest zamknięty. Kierowca nie zważając na znaki drogowe wjechał wprost do sztucznego jeziora. Gdy zaczął tonąć wezwał pomoc.

Na szczęście kierowcy i pasażerom udało się opuścić pojazd i wspiąć się na dach samochodu, z którego zabrali ich strażacy. Wyziębionych i przemoczonych pogotowie przewiozło do szpitala, gdzie pozostali na obserwacji. Strażacy przy pomocy płetwonurków wydobyli wrak pojazdu z wody.

Policjanci teraz ustalą co było przyczyną, że kierowca pomimo znaków ostrzegawczych wjechał do wody. Kierowca był trzeźwy i prawdopodobnie wjechał do wody, gdyż zawierzył nawigacji, na której w tym miejscu przebiegała droga.

Byłeś świadkiem wypadku? Prześlij relacje, zdjęcie, film na Alert24 lub na numer 605 24 24 24Chcesz mieć zawsze świeże informacje z Twojego regionu? Ściągnij alertownię na swoją stronę internetowąZobacz także
  • Samochód z pasażerami spadł z promu do Dunajca
  • Zima zaskoczyła drogowców. Tym razem w ... Londynie
  • Poznań: pożar w kamienicy przy ul. Matejki
Skomentuj:
Wjechał do jeziora, bo tak go nakierował GPS
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje