Wichury i gradobicia szaleją nad Pomorzem

Od kilku dni w Polsce mamy do czynienia z załamaniem pogody. Po dniach upałów nad Polskę nadciągnął chłodny front atmosferyczny, który przyniósł ze sobą chłodne powietrze oraz silne opady deszczu oraz gradu.
Pierwsze sygnały o załamaniu pogody na Pomorzu dostaliśmy ok. godz. 12.

Internauci powiadomili nas o nagłym oberwaniu chmury, które miało miejsce w Gdańsku.

- W ułamku sekundy na ul. Piastowskiej zrobiło się czarno, a z nieba lały się litry wody - pisze jeden z internautów.

Po godzinie dotarł do nas kolejny sygnał. Burza dotarła do Gdyni.

- Ok. godz.13 z nieba niespodziewanie spadł grad. Czarna gradowa chmura szła od Pucka do Gdyni - pisze kosztka maszła.

Po godz. 13 otrzymaliśmy ostrzeżenie od Polskich Łowców Burz, że nad północną Polską wystąpi silne załamanie pogody.

- Ostrzeżenie 1. stopnia przed gwałtownymi burzami, które przejdą nad woj. pomorskim, warmińsko-mazurskim oraz podlaskim - piszą Łowcy Burz. - Spodziewane są silne burze, połączone z opadami deszczu o wydajności lokalnie do 25mm i wiatrem w porywach do 70km/h. Lokalnie mogą wystąpić także opady gradu o średnicy do 1cm. W czasie burz może dojść do połamania drzew, a nawet wyrwania ich z korzeniami. Mogą zostać uszkodzone budynki. Sieci energetyczne mogą zostać zerwane lub uszkodzone, zniszczone mogą zostać także uprawy rolne, a drogi mogą być czasowo nieprzejezdne. Lokalnie mogą wystąpić także podtopienia - ostrzegają Polscy Łowcy Burz.

Ostrzeżenie przed silnymi burzami i opadami deszczu w razie potrzeby będzie aktualizowane

O tym, że dojdzie do załamania pogody na Pomorzu, już we wtorek informowało Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie.

- Mogą wystąpić burze, porywy wiatru mogą dojść do 60 km na godz., miejscami mogą wystąpić opady deszczu - ostrzega lokalne Biuro Prognozy Meteorologicznych w Szczecinie.

W Twoim mieście także doszło do załamania pogody? Daj nam o tym znać i prześlij zdjęcia lub film na Alert24 lub na numer 605 24 24 24Skomentuj:
Wichury i gradobicia szaleją nad Pomorzem
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje