Nad Polską szaleją gwałtowne burze

Nadesłał Dariusz Wierzbicki (Polscy Łowcy Burz)
11.06.2008 16:22
Chmury burzowe zbliżają się do Polski

Chmury burzowe zbliżają się do Polski (Mateusz Rac, Jarosław Turała /Polscy Łowcy Burz/)

Polscy Łowcy Burz ostrzegają przed gwałtownymi burzami, które aktualnie występują w województwach: lubelskim, świętokrzyskim, małopolskim, opolskim i śląskim. W niektórych miejscach kraju opady deszczu mogą przekroczą 30mm/h.
Silnych opadów deszczu można spodziewać się szczególnie na południu Lubelszczyzny, na północy woj. podkarpackiego oraz w woj. śląskim. Opadom deszczu będzie dodatkowo towarzyszył silny, porywisty wiatr.

W ciągu najbliższych kilku godzin burze będą jeszcze zwiększać swoją siłę, równocześnie poruszając się w kierunku północno-wschodnim. Nad ten rejon kraju dotrze multikomórka burzowa, która jest w tej chwili nad Słowacja Spowoduje ona bardzo gwałtowne opady deszczu w rejonie Tatr i Beskidów, co może spowodować lokalne podtopienia, wezbrania rzek i potoków górskich. Gwałtowne opady deszczu w tym rejonie mogą utrzymać się do godz. 23.

W razie zaobserwowania zbliżającej się groźnie wyglądającej chmury burzowej, należy schronić się w bezpiecznym miejscu, zabezpieczyć przedmioty które mógłby porwać wiatr i wyłączyć z sieci urządzenia elektryczne.

Burze powinny zacząć słabnąć we wczesnych godzinach nocnych.

Prognozę pogody przygotowali Polscy Łowcy Burz.

Uchwyciłeś na filmie lub fotografii, jak nad Twoim miastem szaleje burza? Prześlij relacje, zdjęcia lub film na Alert24 lub na numer 605 24 24 24Tagi:

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX