Woda leje się na wrocławskim Szczepinie

- Awaria wodociągowa na ulicy Lubińskiej i Czarneckiego we Wrocławiu. Woda wybija przez ulicę i chodniki wszelkimi szczelinami. Zalewa parking pod budynkiem przy ul. Lubińskiej - napisał na Alert24 mieszkaniec osiedla
- Mieszkańcy okolicznych bloków szybko powiadomili pogotowie wodno-kanalizacyjne, jednak przez następne 25 minut nikt nie przyjechał, a woda nadal lała się po chodnikach - relacjonuje Jerzy.

- Pękł rurociąg, który rozdziela wodę do bloków mieszczących się przy ulicy Lubińskiej - mówi Katarzyna Magoń z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodno-Kanalizacyjnego we Wrocławiu. - Bez wody zostali mieszkańcy bloków mieszczących się przy ulicy Lubińskiej od numeru 6 do 16. Wysłaliśmy tam beczkowóz, z którego mieszkańcy będą mogli czerpać wodę pitną. Na miejscu są już nasi pracownicy, którzy próbują usunąć awarię. Nie potrafię powiedzieć jednak, kiedy zostanie ona usunięta. Mamy nadzieję, że uporamy się z tym problemem do godz. 22 - dodaje Magoń.

A co z podziemnym garażem zalewanym wodą z pękniętej rury? - Nie dostaliśmy takiego zgłoszenia. Jeśli jednak taka sytuacja miałaby miejsce, to nasza firma jest ubezpieczona od tego typu zniszczeń - zapewnia rzeczniczka MPWiK.

Chcesz mieć zawsze świeże informacje z Twojego regionu? Ściągnij alertownię na swoją stronę internetową!

Więcej o: