Brak prądu w Szczecinie. Wasze relacje ze sparaliżowanego miasta

- Apokalipsa now! Kończy mi się bateria w laptopie; benzyna i gaz skończyły się w samochodzie; kasa została w ścianie, a ściana nie chce ze mną rozmawiać. Pani w kiosku daje na krechę coca-colę i papierosy. Na ulicy młodzież rozpacza: "dostałem właśnie od roznosiciela gazetę i też nie działa!". Emeryci modlą się na rogach ulic: "olaboga, chyba mieli dziś w Szczecinie legalizować związki homoseksualne"! Apokalipsa! Ale Szczecin wciąż nadaje. Nie damy się! Do końca... Over - napisał na forum szczecińskiej "Gazety Wyborczej" Pismak-logowany.
Zobacz, gdzie w Szczecinie nie ma prądu

Przeczytaj specjalne wydanie Metra dla zasypanego śniegiem Szczecina.

- Emigranci z miasta was wspierają duchowo - dodaje Plazzek.Paraliż miasta

- Tramwaje wcale nie wyjechały z zajezdni z powodu braku prądu w całym Szczecinie. Awaria trwa od godz.3:30. W mieście panuje chaos oraz paraliż komunikacji miejskiej - pisze na Alert24 mieszkaniec Szczecina. Śnieżyca, jaka ostatniej nocy przeszła nad Szczecinem, pozbawiła prądu większość mieszkańców miasta. Część z nich nie ma także wody. Co najmniej do godz. 16 miasto pozostanie bez prądu.

- Na trasie Koszalin - Szczecin już wczoraj po godz. 22 nie było prądu, dokładnie na odcinku od baru "12" aż po stację paliw Orlen, przed zjazdem na Szczecin Dąbie. W nocy w samym Dąbiu także nie było prądu, jednak rano został przywrócony - pisze internautka Karolina.

- Całe miasto jest sparaliżowane awarią zasilania. Nie ma prądu. Nie kursują pociągi ze Szczecina. Dworzec kompletnie pozbawiony obsługi. Nikt nic nie wie - pisze na Alert24.pl Paweł Adamczyk.

- Nie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach, zamknięte są szkoły, markety, stacje benzynowe - mówi Paweł. - Na dworcu PKP panuje chaos. Nikt nic nie wie. Niezależnie, o której godzinie pytałem, kiedy pociągi ruszą, odpowiedź była jedna: "za dwie godziny". Ale te dwie godziny trwają już od wczesnego rana.

- Parkomaty to jedyne dziś działające sprawnie urządzenia - napisał na forum szczecińskiej "Gazety Wyborczej" Mieszkaniec.- Jakoś nikt nie wspomniał o Poczcie Polskiej, która też nie funkcjonuje. Moja mama pracuje w Urzędzie pocztowym przy ul. Szafera, miała na rano tj. godz. 6, gdzie była w domu już o godz. 8.30! Główny Urząd przy ul. Dworcowej nie funkcjonuje, listonosze i wszystkie urzędy w centrum są pozamykane. Co ciekawe, większość hipermarketów jest otwarte, a w każdym tłumy ludzi po brzegi. Z okna widać tłumy ludzi na przystankach autobusowych. Zasięg z godziny na godzinę w telefonie maleje... - napisał na Alert 24 Musso.

Mieszkanka Szczecina poinformowała Alert24, że o 9 dwa składy, które miały wjechać o 7, zostały lokomotywą spalinową przeciągnięte do Stargardu Szczecińskiego. Jeden to Przemyślanin, a drugi to IC. Według relacji szczecinianki, na przeciągnięcie czekają kolejne 4 składy.

Swój dzień bez prądu opisuje karpik, internauta pracujący w Szczecinie:

- Godz. 8 rano. Odcięty od Korporacji siedzę bez pracy od rana...działa tylko telefon. Pocieszające głosy z komórki mówią, że prąd ma przyjść po południu. Godz. 9.00 - dzwonią z Polski i mówią, że nie mam prądu, wody, za chwilę przestanie działać sieć komórkowa i że mnie zasypało. Qurna! WIEM BO W TYM SIEDZĘ PO USZY. 9.30 - wody! - olśnienie - zbiegam do sklepów- zamknięte. W jednym z pobliskich sklepików ostatnie 2 butelki niegazowanej i długa kolejka ludzi za chlebem... 10.00 - powoli "pada" mi komórka - nudy!!! czuję się jak w Matrixie - odcięty od radia, internetu, TV. W garze grzeję wodę na kawę. Dobrze że gaz jest. Godz. 13.00 - w laptopie pozostało kilka minut prądu. Ostatnie @ do Firmy, jakieś wiadomości co w mieście. Pip, pip to laptop do mnie mówi, że się hibernuje. JA chyba też... .

Sytuacja z godziny 13:

- Autobusy zastępcze, które miały jeździć na trasie łączącej prawą stronę Szczecina z lewą, zamiast tramwajów linii 7, 8, 9 w ogóle nie pojawiają się na trasie - pisze na Alert24 Andrzej. - Ulice są nie odśnieżone, to samo dotyczy chodników. Ludzie czekający na przystankach na autobusy zastępcze klną na czym świat stoi. W szkołach wyższych zajęcia także zostały odwołane. Na skrzyżowaniach w centrum miasta stoją policjanci, którzy kierują ruchem. Pomagają im w tym żołnierze. Śnieg leżący na chodnikach powoli topnieje i Szczecin zamienia się w jezioro - dodaje Internauta.

Szczecin późnym wieczorem:

- Paraliż w Szczecinie obserwowałam z 9 piętra swojego mieszkania. Ugrzęzłam w nim na ładnych parę godzin bez prądu i wody z 4-miesięcznymi bliźniakami. Po paru godzinach w mieszkaniu zaczęło być bardzo zimno. Byłam zupełnie odcięta od świata, nie działały telefony. Targanie wiadra z wodą na 9 piętro to była naprawdę niezła gimnastyka. Jest godz. 22:50, prąd jest, woda żółta ale leci i kaloryfery powoli dają ciepło. Nigdy więcej takich dni!!! - pisze na Alert24 internautka K.B.

Prawobrzeżny Szczecin ma prąd

Awaria dotknęła mieszkańców lewobrzeżnej części miasta. Mieszkańcy ul. Beżowej, prawostronnej części miasta, gdyby nie informacje w mediach, nie wiedzieliby o awarii.

Paraliż w Szczecinie obserwowałam z 9 piętra swojego mieszkania gdzie ugrzęzłam w zimnym mieszkaniu, bez prądu, wody z 4-miesięcznymi bliźniakami, odcięta od świata. Telefony nie działały. Targanie wiadra z wodą na 9 piętro to niezła gimnastyka. Jest godz. 22:50, prąd jest, woda żółta, ale leci i kaloryfery powoli dają ciepło. Nigdy więcej takich dni!!!

- Mieszkam w Szczecinie na prawobrzeżu. Mam prąd, wodę, ulice są odśnieżone. Zero chaosu. Gdyby nie telefon mojego ojca ze Słubic i artykuł w Gazeta.pl nie wiedziałbym nic o awarii - pisze na Alert24 internauta Kaczo.

- Słyszałem w telewizji, że w całym Szczecinie nie ma prądu i wody. Na osiedlu Bukowym wszystko jest ok. Awaria nie objęła chyba dokładnie całego miasta - tylko centrum i Pomorzany - pisze Kacper Czapp.

- Mieszkam po prawobrzeżnej części Szczecina, na os. Słoneczne. Mamy prąd, wodę od rana. U nas awarii na całe szczęście nie było. Niestety, tak jak wszyscy, mamy duże, ale to bardzo duże kłopoty z komunikacją telefoniczną. Brak jakichkolwiek informacji ze stron uczelni wyższych na temat dzisiejszych zajęć. Wiemy tylko, że szkoły podstawowe mają odwołane zajęcia, a co z uczelniami? - pyta Piotr Pławski, mieszkaniec Szczecina.

- PARALIŻ SZCZECINA TO BZDURA!!!! Jeżdżę od rana, jest ciężko to fakt, ale mówienie o paraliżu to gruba przesada. Jest spokojniej niż w piątkowe popołudnie. Część miasta ma prąd, a wielu ludzi po prostu nie pojechało do pracy. Miasto daje sobie radę, niech media nie sieją jakiejś chorej paniki - napisał czytelnik Alertu24, Tomasz.

Koszalin pod śniegiem

Wygląda na to, że zimowy krajobraz "uprzyjemni" życie nie tylko Szczecinianom. Z informacji, które dotarły na Alert 24 wynika, że zamieć śnieżna przenosi się w kierunku Gdańska. W jej centrum znalazł się teraz Koszalin.

- W tej chwili Koszalin wygląda jak w czasie zamieci w środku zimy. Płaty śniegu zaczynają mieć wielkość kilku centymetrów. Czy Koszalin czeka to samo co Szczecin? - pyta retorycznie użytkownik Alertu 24 Tomasz Juszkiewicz.Nie możesz dostać się do pracy? Stoisz w korku z powodu wyłączonej sygnalizacji? W biurze z powodu braku prądu nikt nie pracuje? Prześlij relacje, zdjęcia film na Alert24 lub na numer 605 24 24 24 .

Zobacz także
  • Chaos w Szczecinie - miasto bez prądu
  • Awaria prądu na lewobrzeżu usunięta
  • Centrum Szczecina znów ma prąd
Skomentuj:
Brak prądu w Szczecinie. Wasze relacje ze sparaliżowanego miasta
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje