Komentarze (255)
Ten '89 rok... Pamiętacie, co wtedy robiliście? Ostatni moment na wysłanie zdjęć [PRZEŚLIJCIE NAM ZDJĘCIA]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • naz_niepoprawna

  Oceniono 22 razy 14

  Komunizm w PRL-owni...- napisały gimboidy z redakcji, którzy o PRL-owni czytali na łamach Gazeciny, a w kapitalistycznej RP dostają niecałe 2 dolary za godzinę. Ahahahahaha.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 24 razy 14

  Skąd się bierze w tym rozmodlonym skansenie tylu "obalaczy komuny"? Decyzją Gorbaczowa zakończono pewien eksperyment socjalny - ot co!

  Jakimi trzeba być idiotami, żeby po "obaleniu komuny" oddać się dobrowolnie w niewolę pasożytom z Watykanu i oddawać im ponad 8 mld zł rocznie?

 • agis10

  Oceniono 13 razy 13

  25 lat temu, 8 maja 1989 roku powstała Gazeta Wyborcza, godna kontynuatorka chlubnych tradycji Nowego Kuriera Warszawskiego, które to tradycje i standardy dziennikarskie twórczo rozwija, przyczyniając się do godnego pochwały ogłupiania i manipulowania polskiego społeczeństwa...

 • dpalac

  Oceniono 19 razy 13

  ... i co po tym 'niedobrym' socjalizmie powstalo? Niewolnictwo XXI w., nierownosci spoleczne, ci co pracuja pracuja na firmy i korporacje innych panstw, bo polskie zostaly zniszczone przez rowniez polskie super madre wladze, brak perspektyw dla mlodziezy, brak armii (ostatnio nawet zgubili drona, a minister obrony smieje sie z tego przed kamerami. Czy to jest wojsko, ktore jest w stanie bronic panstwa, skoro nie panuje nad wlasnym sprzetem?), staz pracy do emerytury nietkniety - wciaz 25 lat mimo kompletnej zmiany warunkow rynkowych - masa umow smieciowych czyli nieoskladkowanych, a wiec brak emerytur, do wiezien trafiaja teraz ludzie nie zli tylko ci bez pieniedzy, mlode malzenstwa nie planuja dzieci (te rozwazne), bo nie widza zrodel utrzymania mimo pracy, ultradrozyzna wszedzie, przymus emigracji na zachod pod przykrywka mozliwosci (rzady nie potrafily nic wymyslic dla bezrobotnych), praktycznie nieograniczona samowola prawnikow, komornikow (kradna niewlasciwym ludziom oszczednosci, bo Jan Kowalski = Jan Kowalski), coraz nizszy poziom nauczania w szkolach, bo nauczycielom praktycznie odebrano wszystkie prawa. Oby tak dalej to i nazwa panstwa zniknie

 • blue911

  Oceniono 13 razy 13

  Zboczency chca stworzyc galerie o tym,jak upadala Polska. Fajne hobby.

 • akcja-polska

  Oceniono 24 razy 12

  Wtedy każdy miał pracę, mieszanie, opiekę lekarską...
  Wszyscy ludzie byli równi.

  Ludzi było stać na życie!
  To były piękne dobre czasy !

 • aron2004

  Oceniono 28 razy 12

  Przed 1989 mieliśmy polskie zakłady z polskimi nowoczesnymi technologiami np. budowaliśmy polskie samochody, polskie komputery, polskie traktory, a dziś mamy szrot ściągany z zachodu, rozwaloną służbę zdrowia, rozwaloną kolej, korki na ulicach i zanieszczyczenie środowiska. Za taki dobrobyt to ja dziękuję. To już lepiej było w PRL.

 • betik1000

  Oceniono 12 razy 10

  Co ja wtedy robiłam? Hmmm...kończyłam studia i naiwnie myślałam, że świat staje przede mną otworem. Głupia byłam. Upiór zwany reformą Balcerowicza mnie wykończył. I moich rodziców. Zawsze jak myślę o tym roku to go przeklinam. Z całego serca.

 • jiddu

  Oceniono 10 razy 10

  Ciekawsze byłyby fotki domowych spiżarni, nasza nie była wyjątkowa, pół świni w kiełbasie, szynce, słojach itd. mnóstwo alkoholu, czekolady, sporo cukru, katonów fajek, oczywiście różne przetwory warzywne i owocowe, i to nie na jakiś handel, po prostu domowe zapasy. Podobnie było u znajomych, 3 lodówki, 2 pralki? Normalka - kupowało się wszystko, na zapas, bo sklepy puste. Istniał gigantyczny czarny rynek, towary często zamiast do sklepów trafiały wprost do ludzi a chleb i mleko było zawsze. W naszym domu nigdy nie jadało się tak wiele mięsa jak właśnie w tym największym kryzysie i co tu dużo nie mówić 100% mięsa w mięsie. Więc prawda o komunie nie jest do końca taka jak pokazują zdjęcia, chciałeś fajki, alkohol, były miejsca gdzie zawsze się je znalazło. Oczywiście nie tak powinien wyglądać świat, że handel i nie tylko on funkcjonuje w jakimś podziemiu, ale o tym także trzeba wiedzieć a jedno jest pewne, głodu nie było - a parę milionów miało w domach towaru wystarczającego na założenie małego sklepiku.

 • popzpr

  Oceniono 14 razy 10

  Pokażcie też jak po 25 latach niby upadku komunizmu ludzie szukają jedzenia po śmietnikach podajcie statystyki ile polskich dzieci chodzi do szkoły głodnych i bez jedzenia ilu Polaków wyjechało za chlebem z 'zielonej wyspy' do ogarniętych kryzysem krajów zachodniej Europy.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 20 razy 10

  Jeffrey Sachs dyktując tow. Balcerowitz w imieniu MFW warunki jałmużny zrobił "swojakom" spora przysługę - wystarczy tylko spojrzeć na listę najbogatszych w 3RP i wszystko jasne :)

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 14 razy 10

  Akurat konsumpcja czosnku ma się całkiem nie najgorzej w tym skansenie ... aj-waj :)

 • wizytka1

  Oceniono 9 razy 9

  Ja pamiętam doskonale. Pracowałam w Stoczni Szczecińskiej Piątej co do wielkości na świecie. Po wielu latach premier Tusk obiecał mi w TV, że przyjdą Katarczycy i ją uratują. Do teraz mi nie wytłumaczył o jaki katar chodziło.

 • kabull

  Oceniono 9 razy 9

  Czy było warto?

 • aron2004

  Oceniono 21 razy 9

  Polska za Gierka była 10 potęgą gospodarczą świata, więc zachodni imperialiści musieli to rozwalić. Na przykład pożyczano Gierkowi dolary.

 • baca124

  Oceniono 15 razy 9

  Po przystąpieniu do unii zaczął się tworzyć jeszcze większy EUROKOŁCHOZ

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 19 razy 9

  Tiaaa, skończył się komunizm, zwłaszcza, że go nigdy nie było - ogarnijcie się wreszcie, niedouczone koszerne matoły!

 • iremus

  Oceniono 8 razy 8

  Ten '89 rok... Wkrótce mija 25 lat. Pamiętacie, co wtedy robiliście?
  ________________________________________________________________________
  PO prostu każdy coś robił bo miał pracę. Nie wystarczy? Na koniec kwietnia zarejestrowanych było 2 082 000 bezrobotnych. Liczba bezrobotnych niezarejestrowanych jest znacznie większa. Do tego dochodzi ponad 2 miliony młodych emigrantów ale ci nie mają czego wspominać z 1989 roku, bo biegali wtedy za gałą w krótkich spodenkach.
  OTAKE POLSKE walczył największy katolik z ikoną w klapie co to, jak mówią złośliwi, szczał do kropielnicy.

 • Wika Ch

  Oceniono 8 razy 8

  a ja w maju zdałam maturę a od 01 czerwca 1989 pracowałam w PLL LOT przy Branie Wyżynnej w Gdańsku, szkolenia na lotnisku i w Warszawie......... to były czasy, szanowano personel naziemny, a teraz>>>> brak słów

 • na_grobli

  Oceniono 10 razy 8

  "wolnościowa" Gazeta Wyborcza blokuje i usuwa komentarze, które nie są po myśli postkomunistycznych władców Polski. Na kilku stronach próbowałem coś napisać - znika, nie da się napisać odpowiedzi....
  Nie wstyd Wam tak się hańbić?
  To Wy naprawdę jesteście - jak coraz więcej ludzi mówi - sowiecką agenturą na Polskę?

 • aron2004

  Oceniono 18 razy 8

  Za komuny ludzie mieli dobrą opiekę zdrowotną, nie chorowali tak jak teraz, nie było kolejek do lekarzy.

 • lob1

  Oceniono 7 razy 7

  W Polsce nigdy nie było komunizmu.To był Socjalizm.Wyuczyłam się ,miałam dobrą pracę,dobry zarobek,mieszkanie nowe spółdzielcze,samochód,dzieci w przedszkolu i w szkole,wczasy za pół darmo,darmowe kolonie śródroczne.Kolonie zimowe,letnie z pracy i ze szkoły.Czego chcieć jeszcze.Jak ktoś chce pracować i ma porządny zawód to zawsze pracę znajdzie.Ja tam nie narzekałam.Było spokojniej,młodzież inteligentniejsza,dziewczyny nie były tak zdemoralizowane.Nikt nie wyrzucał do śmieci chleba,mebli,dywanów,kołdry,odzież.Teraz na osiedlu po ziemi walają się sterty pieczywa,ubrań.Nie podoba mi się to.

 • kolumb2

  Oceniono 25 razy 7

  Wtedy skończył się socjalizm a na dobre wkroczył komunizm.a Szczepkowska to durna baba i nie wiedziała co plecie.

 • lilla1968

  Oceniono 17 razy 7

  W listopadzie 1989 r. urodziłam syna. Pieluchy i kaftaniki były sprzedawane na kartę ciąży. Przysługiwały trzy koszulki i trzy kaftaniki.

 • kronikastyropianu

  Oceniono 6 razy 6

  W "wolnej Polsce wszystko wolno. Szeregowiec zostaje generałem , a po 13 latach "służby" ma pełna emeryture wojskową ! Trzeba dodać tylko, że nalezy on do klasy panującej i okupujacej Polskę (prez. L. Wałęsa)
  Oceanograf z wykształcenia i podporucznik rezewy zostaje w 2 lata generałem służby czynnej (prez. L. Kaczyński)
  Można też po 11 godz. szkolenia i zaocznym egzaminie zostać oficerem (raczej "oficerem"), jeśli się jest prowatykańskim harcerzykiem z ZHR-u, a organizującym kurs A. Macierewicz

 • kiko_rippo_22

  Oceniono 6 razy 6

  Mam mnóstwo archiwalnych,wspaniałych zdjeć,ale nic nie poślę,albowiem pochodzą z czasów socrealizmu,albowiem nigdy nie słyszałem,choc jestem wiekowy,żeby w Polsce był komunizm /i nie widziałem/.A tak nawiasem,w Europie komunizm jako ideologia zakończył całkowicie żywot w 1975 roku.

 • kaczkazporemwzupie

  Oceniono 6 razy 6

  Pod stołem.Jak to usłyszałem,to spadłem z krzesła i turlałem się ze śmiechu...

 • sila

  Oceniono 5 razy 5

  Nie będę się dzielił zdjęciami. Chcę kasę. Kasa za wszystko. Nawet za dostęp do materiałów w internecie. Wszędzie płać i kasa. Ale samemu dawaj za darmo. - Takie myślenie, to efekt polskiej wersji transformacji.

 • lob1

  Oceniono 5 razy 5

  Dużo się zmieniło.Brak pracy,mieszkań,bieda ,ludzie grzebią w śmietnikach.żebrzą na ulicach,napadają na starych ludzi,zrywają łańcuszki.A wieczorek strach wyjść samemu na miasto.Kto jest cwany temu się fajnie żyje .Uczciwemu nie .

 • lob1

  Oceniono 5 razy 5

  Była praca,mieszkanie spokój.Byłam na tanich wczasach z rodziną w Zakopanem.Teraz już 17 lat nigdzie nie byłam bo nie stać.

 • krystin9

  Oceniono 5 razy 5

  Wbrew temu, co się mówi, "89 rok nie był taki zły.
  Mój ośmioletni syn grał na swoim pierwszym komputerze Commodore, rozmawiał z kolegami przez popularne wtedy krótkofalówki, jeżdził na BMX.
  Pracy wtedy było w bród, co kto lubił, kwitł handel z Zachodem (i przemyt). To czas, gdy na handlu i przemycie ludzie zdobywali fortuny (Elektromis, Solorz)
  Dramat zaczął się od "91 roku: prywatyzacje, reprywatyzacje, likwidacje zakładów, masowe zwolnienia, bezrobocie rosnące w tempie zastraszającym....
  A stopniowy zalew kraju "luksusem", czyli tanią chińszczyzną to całkiem oddzielny temat....

 • ben_k

  Oceniono 7 razy 5

  ja byłem wtedy na wczasach na które zawiózł mnie firmowy autobus i za które w połowie zapłaciła firma, mogłem sobie na nie pozwolić mimo że utrzymywałem z pensji żonę i dwójkę dzieci

 • mario.12

  Oceniono 7 razy 5

  "Czy pamiętam co wtedy robiłem?" Żyłem i byłem człowiekiem, a nie tak jak teraz cyferką w statystykach

 • Ala Ry

  Oceniono 5 razy 5

  Lubię 4 czerwca 1989, bo właśnie wtedy się urodziłam. :)

 • totapis213

  Oceniono 7 razy 5

  Ja spałem w łóżku, a nasz narodowy bohater konus Jaruś leżał ukryty pod nim.

 • swinton

  Oceniono 5 razy 5

  Ja pisałem listy do starszych osób z bliskiej i dalekiej rodziny oszczegając że oszuści zaczną polować na starszych i wciskać im guwno za gróbe pieniądze.
  Patelnie sprzedają nawet 25 lat później.

 • ad2009

  Oceniono 11 razy 5

  Pani Szczepkowska nie miala pojęcia o tym komuniźmie i jak to glupia baba nie wiedziala co mowi...
  Komunizm dopiero nadejdzie...

 • aron2004

  Oceniono 9 razy 5

  Za komuny ludzie na wsi nosili wodę w wiadrze i jeździli furmankami. Dziś kapitalizm zabrał im nadzieję na lepsze jutro.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 19 razy 5

  Wczoraj koszerna wierchuszka Gaziety dała "nagrodę" żydowskiemu złodziejowi - WSTYD !!!

  PS. Podobno gdy Żyd okrada gojów, to nie grzech :)

 • anty77

  Oceniono 15 razy 5

  miałem wszystko w dupie i jakoś mi zostało

 • nessuno

  Oceniono 4 razy 4

  W październiku `89 urodził się mój drugi syn, ja miałem wówczas lat 28. Na koncie już dwa brzdące,żona na macierzyńskim, praca na etacie a przede wszystkim dużo wiary i nadziei,że nadchodzące zmiany przyniosą ulgę i sprawią,że życie będzie łatwiejsze. Lekko nie było ale też nie mogłem specjalnie narzekać, młody byłem,pełen sił i optymizmu.
  I ten optymizm oraz wiarę w lepsze jutro styropianowa hołota każdego roku gasiła. Wówczas chyba mało kto mógłby przypuszczać,że w Polsce nastanie takie sqrwienie i tylko złodziejom, rozkradającym ten kraj będzie dobrze.

 • amenominakanushi-pan-poczatku

  Oceniono 6 razy 4

  Czasy PRL to piękne czasy. Byłem piękny i młody. Nie męczył mnie artretyzm. Miałem kumpli, którzy niestety już nie żyją. Teraz została mi tylko tęsknota.
  Nie za Peerelem ciemniaki, za moją młodością!

 • henio1946

  Oceniono 4 razy 4

  o której wolności piszesz tej do milionów czy do tej co ludzie nie mają za co kupić jedzenia.

 • watyklan

  Oceniono 4 razy 4

  "Wolności"?? Wolność przyjdzie z dniem rozwiązania konkordatu. Od 1989 roku jesteśmy ponownie pod okupacją watykańską.

 • nedlog123

  Oceniono 4 razy 4

  Skończył się najazd czerwonych a zaczął czarnych. Ale po parunastu latach przynajmniej można było z tego zadupia wyjechać.

 • azja.szechter

  Oceniono 4 razy 4

  ja pamietam z tamtych czasow szalejacego niesiolowskiego pod sztandarem ZCHN-u

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX