Sztormowy wiatr w Wlk. Brytanii. Odwołano część lotów i połączenia kolejowe. Co najmniej 1 ofiara

23.12.2013 18:17
Wichury w Wielkiej Brytanii paraliżują transport

Wichury w Wielkiej Brytanii paraliżują transport (Fot. OLIVIA HARRIS REUTERS)

Na Wyspach wieje huraganowy wiatr. Odwoływane są pociągi i samoloty. Na stacjach ludzie czekają na opóźnione połączenia. Wiadomo już, że jest co najmniej jedna ofiara sztormowej pogody.
- Samolot z Wrocławia, którym leciała siostra, miał wylądować w East Midlands, ale został przekierowany do Manchesteru - mówi nasz czytelnik pan Grzegorz. - Pogoda jest fatalna, wieje bardzo mocno - dodaje. Po pasażerów mają zostać podstawione autobusy.

Na londyńskim lotnisku Heathrow odwołano 30 lotów. Zakłócone zostały też loty z Bristolu i Southampton. Inne lotniska ostrzegają przed opóźnieniami i zalecają pasażerom, by przed wyjazdem z domu sprawdzili, czy ich lot nie został odwołany.

Sztormowa pogoda przeszkadza tez pociągom

Agencja Reutera informuje, że problemy mają także pasażerowie korzystający z kolei. Na stacjach tłumy ludzi czekają na opóźnione pociągi. Z powodu odwołania części kursów pociągów na największych dworcach kolejowych w Londynie zapanował niebywały ścisk. Niektóre pociągi, zwłaszcza na zachodnim wybrzeżu, jadą bardzo wolno. Zawieszono wszystkie połączenia promowe z wyjątkiem Hull-Rotterdam. Informację o utrudnieniach dostaliśmy na Alert24.

Załamanie pogody na Wyspach. Jest pierwsza ofiara

To kolejne w ostatnim czasie załamanie pogody w Wielkiej Brytanii. W Anglii, Walii oraz Szkocji wydane zostały 24 ostrzeżenia powodziowe. Synoptycy ostrzegają, że wiatr może się jeszcze nasilić. Spodziewane są ulewne deszcze i opady śniegu.

Sztormowę pogodę wywołały układy niskiego ciśnienia nad Atlantykiem. które nadciągnęły nad Wielką Brytanię i Irlandię. W Kumbrii w rzece Rothay utonął mężczyzna. Niepotwierdzone doniesienia mówią o dwóch dalszych ofiarach śmiertelnych. Siła wiatru sięga 120 km na godzinę na lądzie i 130 km na odsłoniętych częściach zachodniego wybrzeża. W Szkocji przekracza 135 km na godzinę.

W Anglii, Walii i Szkocji wydano 24 ostrzeżenia przed groźbą podtopień. Kilka tysięcy domów w południowo-zachodniej Anglii i hrabstwie Berkshire jest odciętych od prądu. W Irlandii trudne warunki pogodowe panują w hrabstwach Wexford, Donegal, Galway, Leitrim, Mayo, Sligo, Clare, Cork, Kerry oraz Waterford. Zawieszono połączenia promowe między Dublinem a Holyhead na wyspie Anglesey w płn. Walii. Trudne warunki atmosferyczne mają się utrzymać także we wtorek.

Jesteś świadkiem podobnych wydarzeń? Prześlij nam zdjęcia lub informacje! >>
Kliknij, by przeczytać artykuł

Zobacz także
Komentarze (22)
Sztormowy wiatr w Wlk. Brytanii. Odwołano część lotów i połączenia kolejowe. Co najmniej 1 ofiara
Zaloguj się
 • dublet

  Oceniono 36 razy 20

  Państwo Wielka(?) Brytania nie działa! Nie jest w stanie obronić własnych obywateli przed wiatrem!
  Dlatego prezes kaczyński wyznaczy im technicznego premiera Glińskiego z tabletu.

 • nazwa_niepoprawna

  Oceniono 24 razy 6

  Myślę sobie, że Polacy chcący przylecieć do Polski na święta czekali z utęsknieniem, by z warunkami pogodowymi i opóźnieniami zapoznać się dzięki portalowi Gazeta.pl i ludziom-kretynom, którzy wysyłają pierdoły na Alert24 lub inny kontakt w tefałenie.

  "Samolot z Wrocławia, którym leciała siostra, miał wylądować w East Midlands, ale został przekierowany do Manchesteru - mówi nasz czytelnik pan Grzegorz. - Pogoda jest fatalna, wieje bardzo mocno - dodaje." - uważam, że pan Grzegorz powinien zostać specjalnym pogodynkiem portalu Gazeta.pl.

 • fastwinter.5

  Oceniono 2 razy 2

  ktoś może wie,czy czasem to nie idzie ku nam..??

 • e.goszczynska

  Oceniono 3 razy 1

  W Edynburgu nie wieje.

 • matitalolo

  Oceniono 4 razy 0

  Wietrzna pogoda na wyspach. Ludzie gadają głupoty a zwłaszcza premier.

 • repart

  Oceniono 2 razy 0

  Zgadza sie, wieje az mi ostatnie wlosy wywialo :-) chyba to faktycznie kara za pierdzielenie Camerona o blednej decyzji w sprawie emigrantow z Polski. Niech jemu dmucha, a nie nam :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje