Komentarze (675)
Komornik przy asyście policji zabrała ogórki kiszone i grzyby. Krajowa Rada Komornicza: Pierwszy raz się z czymś takim spotykamy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • krzysztof_ptk

  Oceniono 95 razy 93

  Wystawienie tych słoików na licytacji kosztuje więcej, niż warte są te przetwory. Odliczając cenę słoika, czas pracy komornika i policjanta za całą akcję płaci podatnik. Mnożąc to przez setki podobnych przypadków, powstał całkiem lukratywny dział gospodarczy, opłacany przez pensję pozostałych jeszcze w kraju niedobitków.

 • iremus

  Oceniono 93 razy 89

  Kolejny raz powtórzę: TEN WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI TRZEBA PRZEGONIĆ W PISDU! TO NIE JEST SĄDOWNOCTWO!

 • winniepooh

  Oceniono 87 razy 83

  "Komornik nie ma prawa badać własności, tylko fakt władania taką rzeczą."

  czysty bandytyzm

 • fru.katarina

  Oceniono 83 razy 81

  Piszcie do tej kanalii. Widzialam na jej stronie, ze licytuje nawet stare zabawki dzieciece czy rowerki, prawie nic nie warte, a jednak dla dziecka majace wartosc duza. Czy dziecko moze miec dlug?

 • js53

  Oceniono 85 razy 81

  Kibolowi by się nie odważyła zarekwirować ! Jest jedno rozwiązanie które komornicy zapamiętają na zawsze........do nich trzeba strzelać !!!

 • abarski

  Oceniono 80 razy 78

  Bez bardzo głębokiej rewolucji w wymiarze sprawiedliwości nic się nie zmieni, instytucje państwowe są praktycznie poza kontrolą i odpowiedzialnością. Urzędnik bezprawnie zajmuje cudze mienie, świadczy nieprawde o napaści na jego osobę i gdyby nie media nie miałby się czego obawiać. Wszyscy się śmieją z tych słoików, które najprawdopodobniej zostaną zniszczone przez złe przechowywanie i wycenione poniżej ich wartości, a mamy do czynienia z ewidentnym łamaniem prawa.

 • ergosumek

  Oceniono 79 razy 77

  Piękna, gospodarna dziewczyna całe lato robiła przetwory dla chorego dziecka, narobiła grubo ponad 100 słoików, i co?
  I ch....
  Przyszedł urzędnik państwowy i wszystko zabrał.
  W jakim my kraju bezprawia żyjemy?
  A kartofle i wungiel zostawił?

 • iremus

  Oceniono 78 razy 76

  .....I dlaczego zajęto rzeczy, pomimo okazania dokumentu rozdzielności majątkowej? - Komornik nie ma prawa badać własności, tylko fakt władania taką rzeczą. W tym wypadku stwierdził, że dłużnik taką rzeczą może władać. Ale rzeczywiście niedogodność wynika z tego, że się mieszka pod jednym dachem z dłużnikiem.
  Damski dodaje, że rada będzie całą sprawę jeszcze wyjaśniać.....
  ____________________________________________________________________
  Czy ta mafia została pozbawiona aparatu myślenia??? Qrwa to się w pale nie mieści. Wchodzi włamywaczka do cudzego mieszkania i pomimo obecności właścicielki zachowuje się jak we własnym. Nawet policjanci dokonują przeszukania pomieszczeń z głową bo będą mieć wszczęte postępowanie dyscyplinarne.
  Tylko patrzeć jak komornicy czy skarbówka zaczną wchodzić do cudzych mieszkań razem z futrynami.
  A pierd.olili demagodzy styropianowi że w PRLu władza łamała prawo. Jeszcze nie raz ludzie powiedzą KOMUNO WRÓĆ !

 • bart5554

  Oceniono 72 razy 72

  Skrajna niekompetencja, głupota i brak odpowiedzialności na każdym kroku! Nic dziwnego, że ludzie nadal uciekają z Polski. Rządzą nami debile.

 • marko_uk

  Oceniono 72 razy 70

  Nie wierzę...

 • gogul.2

  Oceniono 75 razy 69

  Polska dziki kraj. ZADUPIE Europy.

 • groobas

  Oceniono 68 razy 68

  to jest bardzo proste: komornik położył łapę na przetworach bo WŁADZA w TYM KRAJU MOŻE WSZYSTKO. i "nie mamy pańskiego płaszcza. i co nam pan zrobi?"

 • marekmarek44

  Oceniono 67 razy 67

  A tak poważnie dość okradania uczciwych ludzi przez aparat państwa!

 • orinus

  Oceniono 67 razy 65

  Ciekaw, co będzie jeśli sąd nakaże zwrócić przetwory. Wówczas okaże się, że pani komornik skonsumowała je w ramach swojego wynagrodzenia.

 • archeus_pl

  Oceniono 65 razy 63

  Niewiarygodne, kompletne średniowiecze. Może potrzebujemy jakiegoś Robin Hooda co by nam państwo oddał z rąk męt sądowniczo -komorniczo -prokuratorskich. Nie mamy już kraju, tylko zlepek miejsc do łupienia przez szeryfów, klechy i masę innych debili. Barbarzyństwo w czystej postaci.

 • xsawer

  Oceniono 62 razy 62

  Już kilka razy pisałem na tym foru,. że komornik to charakter.
  Są potrzebni, ale jakieś granice człowieczeństwa też muszą obowiązywać.

 • al-bundy

  Oceniono 65 razy 61

  Zastanawiam się, co trzeba mieć w głowie, żeby uprawiać zawód komornika. Chyba wolałbym zamiatać ulice albo wozić szambo.

 • mikelondon

  Oceniono 60 razy 60

  Jeszcze trochę i obywatele w ramach walki z bandyckim państwem i jego "funkcjonariuszami" zaczną strzelać do komorników. Wtedy dopiero okaże się, czyj dziadek był zapobiegliwy i zakopał mauzera pod stodółką :)))))) Zastrzelić taką ścierwę - będzie spokój. To co wyrabiają komornicy to już kpina.

 • kgbltd

  Oceniono 59 razy 59

  Moze pani komornik jest uzależniona od narkotyków i pierwsze o czym pomyślała to zajęcie grzybków ?

  Czy Krajowa Rada do spraw przetworów nie powinna sprawdzać narkotestem swoich pracowników?

 • jasej13

  Oceniono 57 razy 57

  Rozdzielność o czegoś zobowiązuje. Dlaczego jak komornik zbiera moje rzeczy to ja mam udowadniać że to są moje i je niesłusznie zabrał. Biegam po Sądach piszę pisma itd?????? dlaczego to ja mam biegać???? To Komornika robota.

 • tutkarz

  Oceniono 57 razy 53

  To ja tez się pochwale, mojej matce komornik wsiadl na rente za jakis tam stary kredycik maly odziedziczony po mezu, i komornik przez pol roku wszystko to co pobieral z jej pieniedzy przeznaczal na swoje wynagrodzenie i słownie zero na spłate wierzytelności bankowi.

 • fakiba

  Oceniono 53 razy 53

  Święta idą i ogórki a tym bardziej grzyby się komornikowi przydadzą , co w tym dziwnego

 • ewa5.0

  Oceniono 51 razy 51

  Kiedy w końcu ,skończy się bezprawie tej komorniczej bandy?!

 • robkita

  Oceniono 50 razy 48

  Zupelnie nie pojmuje tlumaczenia :

  "I dlaczego zajęto rzeczy, pomimo okazania dokumentu rozdzielności majątkowej? - Komornik nie ma prawa badać własności, tylko fakt władania taką rzeczą. W tym wypadku stwierdził, że dłużnik taką rzeczą może władać."

  Gdyby dluznik jechal samochodem wypozyczonym z wypozyczalni samochodow to tez mogli by go skonfiskowac ? Bo akurat wtedy wladal samochodem ? Albo jakby byl u sasiada na telewizji to mogliby zabarac sasiadowi telewizor ? Jak to nie ma prawa badac wlasnosc ? Fakt wladania czyms jest wedlug mnie ustanawiany poprzez wlasne widzimisie komornika. To nie jest prawo ktore ma chronic obywateli.

 • jasej13

  Oceniono 48 razy 46

  Ale chamstwo. Komornik wpada zabiera towoje rzeczy i teraz ty musisz udowodnić i walczyć aby je tobie zwrócili. Oczywiście Pani może składać czynny żal na komornika. Ale Panie rzeczniku zwykli obywatele nie mają pojęcia że mogą coś takiego robić. Zerujecie na nieświadomych ludziach, chociaż moim zdaniem powinniście im pomagać. Większość Komorników jest wykształconych za nasze podatki.
  Znając życie Komornik wpadł powiedział że zabiera i ma takie prawo!!! Nie powiedział że może składać czynny żal.

 • tbernard

  Oceniono 47 razy 45

  W państwie prawa powinno być dozwolone odstrzelenie takiej gnidy która pcha się na cudzą posesję w celach rabunkowych. A to był zwyczajny rabunek skoro nie dłużnikowi odbierano. Policjant i prawnik komornik okazali się zbójami.

 • kniazwitold

  Oceniono 42 razy 42

  Ktoś płakał kilka artykułów dalej, że polacy wyjeżdzają z tego zdziczałego kołchozu.

  Od 30 lat nikt nie potrafi posadzić na dupie urzędników państwowych, wprowadzić osobistej odpowiedzialności finansowej zaswoje własne decyzje.

 • natural23

  Oceniono 45 razy 41

  Pani komornik będzie miała zapasy na zimę

 • drzejms-buond

  Oceniono 33 razy 33

  Jak nisko może upaść Polak, któremu damy władzę?

  Wypowiadanie się przez panią komornik w swojej sprawie należy uznać ze nieetyczne
  ale zabieranie ludziom jedzenia już jest etyczne !?

 • goethek

  Oceniono 30 razy 30

  Komornicy powinni odpowiadać swoim majątkiem a w wyraźnym niedopełnieniu obowiązków wolnością.
  Tak bardzo delikatna funkcja nie może być w rękach ludzi nieodpowiedzialnych, niedouczonych i bez wyobraźni.
  Niedawno (z półtora miesiąca temu) mojemu ojcu niesłusznie siadł komornik na jego emeryturę, oczywiście nie sprawdził, że to co zrobił nie ma podstaw prawnych, pieniądze zniknęły z konta w moment...po przedstawieniu wszystkich dokumentów świadczących o niesłusznym zajęciu majątku ( udowadnianie że nie jest się wielbłądem...), komornik jakoś się nie kwapi ze zwrotem zajętych środków i trwa to już miesiąc - to jest skandaliczne zachowanie i aż człowieka nosi by się zaczaić na niego i przejść do rękoczynów. Dodam, że wspomniany komornik ma na biurku dyplom "Najbardziej wyluzowanego pracownika" na co już nóż w kieszeni się otwiera...
  ...niech nie odda jeszcze przez kilka dni i pie... drogę oficjalną - jadę z tematem osobiście.

 • prokurator39

  Oceniono 29 razy 27

  Przyznam szczerze , że o czymś takim jeszcze w swojej karierze zawodowej nie słyszałem. Ogarnia mnie potężna dawka śmiechu. Szanowna Pani Komornik prawo trzeba umieć stosować , a zatem przy stosowaniu prawa należy koniecznie myśleć.

 • czarnousov1944

  Oceniono 33 razy 27

  ...nasłuchała się od ministra hrabiego Bronko o nieoddaniu słoikom Warszawy i jako przykładna urzędniczka postanowiła rozpocząć działania prewencyjne...

 • brajanu

  Oceniono 28 razy 26

  "Pyta mnie pan w charakterze organu egzekucyjnego, który prowadzi egzekucję, czy w charakterze rzecznika? - usłyszeliśmy. Okazało się, że Katarzyna Chudy jest też rzecznikiem Rady Komorniczej w Szczecinie. Nie chciała jednak rozmawiać, ani jako komornik, ani jako rzecznik. - Niestety, nie mogę udzielić informacji jako komornik. Muszę pana odesłać do rzecznika. Natomiast z racji nałożenia się tych obowiązków muszę odesłać do rzecznika Krajowej Rady Komorniczej. W swojej sprawie nie mogę się wypowiadać, byłoby to nieetyczne - dodała."

  mistrzostwo świata. z racji przepisów, regulaminów, nałozonych obowiązków nikt nic nie wie, nikt nic nie może powiedzieć, może tylko odesłać. a w ogóle pytanie o te słoiki jest jakies takie NIEETYCZNE.

  potem pani ma sie odwoływac, biegać po sądach z dzieckiem, składac pisma, zażalenia, wyjasnienia, znów natłok procedur, regulaminów, przepisów. potemo każe się, ze zabrakło podpisu, pieczątki. wreszcie pani przyszła za późno, bo osoba za biurkiem kończy pracę o pełnej godzinie a juz kwadrans wczesniej jest ubrana i gotowa do wyjscia.

 • bulorz

  Oceniono 24 razy 24

  Zaraz.. a czy przypadkiem żywność nie jest tym, co nie podlega egzekucji przy dowolnym długu? (Oczywiście jeśli nie jest się sklepem spożywczym czy magazynem żywności - komercyjnym).

 • uzdek98

  Oceniono 24 razy 22

  szkoda, ze kobieta nie miala psa ... sadze, ze bylby najlepszy do prowadzenia negocjacji ze zlodziejka na panstwowym stolku ....

 • obywatel_nienumerowanej_rp

  Oceniono 23 razy 21

  Pani Katarzyna powinna wytoczyć tej komorniczej qrwie proces cywilny i zażądać skutecznej wysokości odszkodowania, takiej, aby komornik sama podległa pod zajęcie komornicze.
  Niedługo te wszy będą ludziom rozruszniki serca i tytanowe protezy wyjmować.

  Dlatego należy postarać się o pozwolenie na broń.

 • mariuszpalka

  Oceniono 24 razy 20

  Przeżyłem podobny przypadek na własnej skórze . Mam rozdzielność majątkową z żoną od 10 lat . Gdy wpadłem długi moją żonę odwiedził komornik w asyście policji i zajął meble i samochody mojej żony , która nie posiadała żadnych długów. W wyżej wymienionym przypadku opisanym w Gazecie dokonano zajęcia przetworów domowych i to jest oczywiście rzecz kuriozalna . Ale jak wytłumaczyć zajęcie samochodów , które posiadają swoje indywidualne dowody rejestracyjne z których wynika ,że właścicielem nie jest dłużnik a osoba trzecia. Przecież to tak łatwo sprawdzić . Jednak komornik Łukasz Polimirski z Wągrowca postanowił inaczej w majestacie prawa próbował "okraść " moją Bogu Ducha winną żonę . Oczywiście żona zgłosiła to zdarzenie do Rady Komorniczej , która nie zrobiła nic , aby zdyscyplinować komornika-nieudacznika. Więc jak czytam ,że Rada komornicza nie słyszała o podobnym przypadku to mnie śmiech bierze jak ta korporacja broni swoich żołnierzy . To podłe kłamstwo Rady Komorniczej pewnie odnosi się do słoika malin ale podobnych kuriozalnych przypadku jest mnóstwo a Rada i tak nie reaguje chroniąc komorników "wampirów" pokroju Polimirski . Co gorsza prokurator też nie podjął decyzji o wszczęciu postępowania karnego mimo że sędzia Śądu Karnego w Wągrowcu o/Chodzież nakazał to zrobić.
  Po wielu perturbacjach udało się komornikowi udowodnić jedynie złamanie procedur gdyż zgodnie z prawem musi powiadomić policję dwa dni przed wejściem do dłużnika . Ciekawy jestem czy Rada Komornicza lub Sędzia sądu przy którym działa komornik ukażą komornika za złamanie procedur . Mam wątpliwości . Jeszcze jedno drobna rada dla wszystkich w podobnej sytuacji . Gdy dochodzi do podobnej sytuacji należy składać pozew przeciw egzekucyjny do wierzyciela a nie zażalenie na komornika . Tzn można złożyć oba wnioski ale aby odzyskać słoik malin czy samochód osoby trzeciej należy złożyć pozew przeciw egzekucyjny ponieważ po miesiącu komornik ma prawo sprzedać rzecz osoby trzeciej . Wszystkich zachęcam do składania pozwów do prokuratury , składać zarzuty do Krajowej Rady Komorniczej , Do prezesa Sądu okręgowego jako wyższej instancji nadzorującej pracę komorników , Piszcie do gazet demaskujcie komorników-idiotów ,działajcie tak aby komornik musiał się wszystkim tłumaczyć . I ostatnie słowo . Komornik zarabia 15% od kwoty odzyskanej . Czy za tak dużą stawkę nie powinien dokładnie sprawdzić do kogo należy dobro które zajmuje . Pan komornik Polimirski wybudował sobie dom warty na oko za ponad milion PLN . Jak wielu ludzi nieuczciwe "okradzionych" finansuje jego dobrobyt . Wszyscy pokrzywdzeni powinni się zebrać i postulować obniżenie stawki komorników do 7% .

 • cookies9

  Oceniono 22 razy 20

  Wygląda na to,że ten komornik ,to niezły swir:-)

 • jkredman

  Oceniono 21 razy 19

  jakby żurnalia częściej pytała Tuska co myśli o pracy pani / pana komornika [oczywiście o podobne wykwity inteligencji innych funkcjonariuszy państwa], zamiast o jakieś pierduty typu co myśli o wypowiedzi swojego konkurenta politycznego - to może jego przydupasy szybciej wprowadziły zapisy prawne o odpowiedzialności urzędniczej

 • evergreen111

  Oceniono 19 razy 19

  Czytając liczne doniesienia odnoszę nieodparte wrażenie, że zbyt wielu prokuratorów, sędziów i komorników to zwykłe debile, nadające sie jedynie do kopania rowów. Niestety, na przeszkodzie stoi paranoicznie pojmowana solidarność zawodowa: "To fakt: on/ona to kretyn jak mało kto. Ale to NASZ kretyn. I dlatego go/ją bronimy tak samo, jak PZPR broniła socjalizmu".

 • dejtrejder

  Oceniono 19 razy 19

  Tym krajem rządzi mafia sądowniczo-urzędniczo-kościelna. Te trzy pomioty są wrzodem na dupie społeczeństwa.

 • kopalnia3

  Oceniono 19 razy 19

  Co za pop.....ony kraj !!! Byle nieuk może ci wejść do domu i zabrać co mu się żywnie podoba. Ale to po części nasza wina - siedzimy na tyłkach zamiast rozpędzić tych nierobów.

 • johanek4e

  Oceniono 18 razy 18

  Ta Pani komornik ma po prostu dwie lewe ręce - nawet przetworów na zimę nie potrafi sobie zrobić ,musiały wyglądać tak ładnie,że się baba POŁASIŁA...

 • 5rolnikzwilkowiecka

  Oceniono 30 razy 18

  "Zostałam okradziona". Z wyliczeń pani Katarzyny wynika, że komornik zarekwirowała 58 słoików syropu malinowego, 22 z przecierem pomidorowym, 27 z ogórkami kiszonymi, 6 z miodem i 13 z grzybami marynowanymi."

  O kurde !!!
  Szykuje sie niezło popijawa !!!
  Gdzie to jest, bo jo bym se tam pojechoł !!!
  (Jestem już po żniwach i wykopkach i mom czas !!!)

 • man_sapiens

  Oceniono 19 razy 17

  To, że idiotka dostała się na studia prawnicze - zdarza się.
  To, że mogła takie studia skończyć - dziwne.
  To, że mogła zostać komornikiem - niepojęte.
  To, że komornicy zrobili idiotkę swoim rzecznikiem - to był po prostu kawał, nikt tego nie zrozumiał właściwie.

 • benben75

  Oceniono 19 razy 17

  zaszłyszałem onegdaj taką oto mądrość ludową: "Dziw..a to zawód a ku..wa to charakter" moim zdaniem nic dodać nic ująć. Zdrowia Pani komornik życzę i jej dzieciom.

 • krzywelustro

  Oceniono 19 razy 17

  Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że pani komornik ma całą piwnicę takich starannie wyselekcjonowanych przetworów domowej roboty najwyższej jakości. Trzeba tylko wcześniej rozpytać w okolicy (zwłaszcza na wsi) o paru dłużników z listy - ludzie wiedzą, kto robi dobre przetwory. A potem wystarczy już jedynie wysłać na licytację jakąś pyskatą bratanicę, a potem odpalić jej dolę w postaci kilku słoiczków.

  Że nieetyczne? Ten argument zdaje się nie mieć żadnego znaczenia dla tej pani.

 • gazeta_mi_placi

  Oceniono 17 razy 17

  W dzisiejszych czasach gdzie chemia jest na każdym kroku prawdziwie domowe przetwory są na wagę złota.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX