Komentarze (416)
Czy muszę płacić abonament, jeśli nie mam telewizora? Czy mogę nie wpuścić kontrolera? [7 PYTAŃ]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • garbatonosy

  Oceniono 33 razy 33

  Rzeczniczka pompuje wodę aż leci po plecach. Raz mówi że za posiadanie, a raz za używanie . Polska to jedyny kraj który zmusza obywatela do opłat na rzecz spółki(prywatnej)

  ... a teraz garstka k woli wyjaśnienia

  "Osoby wezwane do zapłaty abonamentu powinny przeczytać Kodeks Spółek Prawa Handlowego który stanowi, że abonament jako forma rozliczenia finansowego jest możliwy jeżeli obie strony umowy cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy. Telewizja Polska SA jedynie na podstawie takiej umowy może wystąpić do drugiej strony o wypełnienie swojego umownego zobowiązania. Stworzona TVP SA - jest innym podmiotem gospodarczym niż PRL-owska TVP i po przekształceniu w spółkę, jako osoba prawna powinna takie umowy z odbiorcami swoich programów zawrzeć, gdyż jako spółka prawa handlowego nie może postąpić inaczej. Żaden posiadacz telewizora w Polsce nigdy nie zawierał umowy ze spółką TVP SA. Ustawa o tzw. abonamencie dotyczyła TVP która była w PRL-u firmą państwową i która działała na zupełnie innych zasadach, w której obowiązywały ograniczenia płacowe. Ale rządzący się chcieli płacić swoim sprzedajnym pupilom krociowe wynagrodzenia to powstała TVP SA jako spółka prawa handlowego mogła już tak działać, biznes - to biznes i co komu do tego, żadne ustawy kominowe już nie obowiązywały. Zapomniano tylko, że ustawa o abonamencie też już ich nie dotyczy i tu popełniono błąd. Reasumując, ci co płacą datki na TVP SA robią to z przyzwyczajenia oraz z braku wiedzy, nie orientują się, że nie muszą tego robić. Wysoko opłacana Rada Nadzorcza TVP Spółka Akcyjna powinna być natychmiast odwołana i postawiona w stan oskarżenia pod zarzutem nienależytego sprawowania swoich funkcji, podobnie jak Zarząd Spółki za bezczynność i świadome generowanie strat. Planowane na ten rok straty TVP SA to ponad 60 mln zł. Pytanie co na to właściciel udziałów - pewnie też liczy na narodową zrzutkę, bo "ciemny" lud jest cyklicznie straszony w mediach komornikami, egzekucjami i firmami windykacyjnymi, a pranie mózgów powoduje, że ludzie coraz mniej kumają i ze strachu lub dla świętego spokoju w zębach kasę przyniosą."

 • sonia-3

  Oceniono 35 razy 33

  A jeśli chodzi o radio w samochodzie, to ciężko będzie kupić nowe auto bez niego, bo to raczej juz standart. To co mam je wyrwać, aby nie płacić haraczu za jego posiadanie ?. No chyba jakiś zart.

 • puuchatek

  Oceniono 35 razy 31

  W Warszawie był taki przypadek: gość miał kablówkę i zażyczył sobie, żeby operator zablokował mu WSZYSTKIE kanały TV publicznej. I powiedział, że nie będzie płacił abonamentu, bo nie korzysta z usług TVP. Poszedł do sądu - i... przegrał oczywiście.

  Ponieważ prawo skonstruowane jest tak, że to co nazywamy "abonamentem" jest de facto podatkiem od posiadania odbiornika. Jeśli masz w domu odbiornik - płacisz. Nawet, jeśli W OGÓLE nie odbierasz telewizji, a telewizor służy ci wyłącznie jako "ekran do DVD". Albo jeśli jest zepsuty i nie działa.

 • gerwaz

  Oceniono 30 razy 30

  doczytałem do żenującego: "odbiornikiem radiofonicznym albo telewizyjnym, w rozumieniu przepisów niniejszej ustawy, jest urządzenie techniczne dostosowane do odbioru programu"

  młodzieży wyjaśnię, że w rozumieniu ustawy KRRIT chce zbierać kasę za każdy nieizolowany kabel zwisający z kaloryfera, cewkę i niepodłączony głośnik bo z tego łatwo można zrobić radio.

 • kemot_73

  Oceniono 29 razy 29

  Reklama = ZERO ABONAMENTU
  Abonament = ZERO REKLAM

 • stary_ubek_z_gazety

  Oceniono 28 razy 28

  Rudy publicznie nawoływał do niepłacenia abonamentu, niech go zajmie komornik.

 • penible4

  Oceniono 27 razy 27

  O ile dobrze wiem, płacić abonament musimy nie na żadne programy misyjne, ale za posiadanie odbiornika!!!!!!

  I ponieważ za posiadanie odbiornika zapłaciłam w sklepie, wszystko burzy sie we mnie, kiedy słyszę dyskusje o abonamentach.

  Proszę jasno sformułować na co ida nasze pieniadze i co kwartał podawać na stronie KRRiTV rozliczenie zebranych środków.

  W obecnej postaci, abonament przypomina mi zrzucanie sie na tacę!

 • nakaro25

  Oceniono 31 razy 27

  Ja mam 2 pytania:
  1. Dlaczego muszę płacić podwójny abonament: jeden Cyfrze, drugi państwu?
  2. Dlaczego muszę płacić abonament instytucji, z którą nie zawierałam żadnej umowy (czyt. państwo), ale której na bieżąco płacę haracz w postaci podatku dochodowego oraz vatu?

 • iydem

  Oceniono 26 razy 26

  Pięknie, dziennikarze zamiast stać po stronie obywateli i dążyć do obalenia bzdurnego prawa, zastraszają czytelników. To już kolejny tego typu tekst o abonamencie - i do tego wprowadzający ludzi w błąd. "Jeśli odmówimy mu otwarcia drzwi, sporządzi na ten temat notatkę i przekaże ją swoim przełożonym. Wówczas prawdopodobnie dostaniemy wezwanie do zapłaty." - dawno większej bzdury nie czytałem.

 • robi_99

  Oceniono 28 razy 26

  Zapłacę jesli choć w części będzie przypominać to BBC. Nigdy na pensje tych Kraśków , Babiarzy !!!

 • emeryt21

  Oceniono 25 razy 25

  Nie rozumiem w jakim celu zastraszacie ludzi w imieniu panstwowego koncernu medialnego.....
  Wymyslony w czsach socjalistycznych abonament to dziwolag prawny nakladajacy na obywateli naszego kraju nielegalny podatek....
  Takie artykuly to swiadome wprowadzanie czytelnikow w blad mogacy spowodowac niewlasciwe rozporzadzenie swoim mieniem a zatem namawianie do przestepstwa.....
  Ja mam telewizje kablowa i nie ogladam sygnalow napowietrznych wiec nie widze powodu do placenia za cos co jest mi niepotrzebne. Z tresci wynika jakobym mial placic podatek od posiadanego telewizora.Takiego podatku jeszcze w Polsce nie wymyslono.....
  Wszelkie kontrole ze strony poczty to bezprawie....a straszenie komornikami bez wyroku sadu to juz przestepstwo.....

 • fctheduck

  Oceniono 25 razy 25

  Tej pani się chyba coś popieprzyło? Jakiś facio będzie mi robił przeszukanie domu w celu odkrycia telewizora? Jak przyjdzie z nakazem rewizji, to niech sobie szuka, ale bez tego może mi naskoczyć i napisać swoją notatkę. Jak na razie to oni muszą mi udowodnić, ze mam telewizor, a nie ja, że nie mam.

 • fagusp

  Oceniono 25 razy 25

  Od siebie dodam jeszcze dwie odpowiedzi na pytania, które dziwnym trafem tutaj nie padły.
  1. Czy jeżeli posiadam odbiornik ale go nie zarejestrowałem to przyjdzie do mnie komornik?
  Nie, komornik może Pana wtedy tylko pocałować w d.
  2. Czy jeżeli posiadam telewizor bez możliwości bezpośredniego odbioru sygnału cyfrowego telewizji (wg standardu nadawanego w RP) podłączonego przez set top box lub tuner telewizji kablowej to czy jestem zobowiązany go zarejestrować?
  Nie. Rejestracji podlegają wyłącznie odbiorniki gotowe do odbioru sygnału bez pośrednictwa urządzeń trzecich.
  PS. Ciekawe dlaczego ww. pytania nie padły. Tekst (ukrycie) sponsorowany przez KRRiT?

 • eurosmapper

  Oceniono 27 razy 25

  PROSTA I SKUTECZNA METODA (sprawdzone w zyciu) :

  Jesli dostaliscie pisemko z wezwaniem do zaplaty, odeslijcie je na poczte pod innym nazwiskiem (jako czlonek rodziny lub nowy najemca lokalu) z adnotacja: ABONENT NIE ZYJE.

  Poczta jest tutaj bezradna, bo nie maja dostepu do takich danych.

 • res_republika

  Oceniono 24 razy 24

  Nie dziwi nic w kraju, gdzie obywatele sa dla politykow. Utrzymujcie nas, bo inaczej wejdziemy wam na pensje. Utrzymujcie kutlure, religie, wladze i bylych komunistow. Utrzymujcie zus i uprzywilejowanych. A jak nie, to pracownik "sporzadzi notatke i przekaze przelozonym". Totalitaryzm w najczystszej postaci.

 • dimo333

  Oceniono 27 razy 23

  pisalem juz wiele razy : i powtorze - jesli dostane od rzadu zasiilek jako bezrobotny taki jaki otrzymuja od sejmu "biedni ksieza " to im zaplace . jesli nie to ode mnie 3 c....e w bok

 • balusz

  Oceniono 25 razy 23

  W Polsacie pracuje 200 osób i robią telewizję, w TVP ponad 2000 tys. W takim razie pozostałe 1800 realizuje misję ?
  Sku...ele
  Nie dla haraczu zwanego abonamentem

 • pawelekok

  Oceniono 22 razy 22

  Jest bardzo proste rozwiązanie tego problemu. TVP zakoduje swoje programy i będzie sprzedawać dekodery z abonamentem. Wtedy nikt nie będzie płakać, że ma telewizor a TVP nie ogląda. Jak nie kupi to faktycznie oglądał nie będzie. Jak będzie oglądał, to będzie płacił. Prawda, że proste i sprawiedliwe?

 • kw_dj

  Oceniono 22 razy 22

  Płacę ten pieprzony abonament, ale za każdym razem, gdy to robię zastanawiam się "po jaką chol...rę?!"

  To są ponoć pieniądze, które mają iść na rozwój mediów. Tymczasem w telewizji i w radiu non stop lecą reklamy przekładane jedynie od czasu do czasu jaką audycją marnej jakości.

  GDZIE SIĘ PODZIAŁY PROGRAMY POPULARNONAUKOWE?
  GDZIE FILMY DOKUMENTALNE?
  DLACZEGO W RADIU W CIĄGU GODZINY LECI 45 MINUT REKLAM, 10 MINUT MUZYKI I 5 MINUT INFORMACJI?

  Za każdym razem, gdy płacę ten abonament mam wrażenie, że wyrzucam pieniądze.
  Podobnie jest z ZUSem. Składki odprowadzam, ale nie mam pojęcia co się z moimi pieniędzmi dzieje.

 • misiekzielinski

  Oceniono 22 razy 22

  Mam pytanie dlaczego beneficjentem tej opłaty jest tvp ???

 • plorg

  Oceniono 24 razy 22

  Nie dość, że w TV syf, pranie mózgów i propaganda to jeszcze trzeba za to g... płacić.

 • icedragon

  Oceniono 21 razy 21

  "- Kontrole obowiązku rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych są przeprowadzane przez upoważnionych pracowników Poczty Polskiej. Zadania tego nie realizują listonosze - wyjaśnia rzecznik Poczty Zbigniew Baranowski. Taki pracownik ma prawo przeprowadzić kontrolę. Jeśli odmówimy mu otwarcia drzwi, sporządzi na ten temat notatkę i przekaże ją swoim przełożonym."

  To jest dobre. Upowaznionych przez kogo? przez poczte ? To poczta ma juz prawo wlazic z buciorami do naszych domow? Chyba p. Baranowski jest niespelna rozumu. Czasy PRL skonczyly sie gdy pocztowcy mieli sie za niewiadomo kogo. Dzis to malo znaczacy pracownik na panstwowym utrzymaniu. Do lokalu moze wejsc tylko policja, komornik i paru upowaznionych przez sad instytucji. Ale na pewno nie pracownik poczty polskiej.

 • kemor234

  Oceniono 21 razy 21

  Jeszcze jeden dowód, że dla władzy obywatel się nie liczy.

 • sowa_46

  Oceniono 21 razy 21

  Co za burdel w tym kraju, obywatel musi płacić takim dziadom co nie potrafią sklecić audycji tylko dlatego, że te dziady nie mogą zarobić w inny sposób, dlaczego więc nie wymusza się na obywatelach zakupu spirytusu bo Polmos jest niewypłacalny i bankrutuje?

 • nextwiedzma

  Oceniono 20 razy 20

  Kto te "prawa" wymyślił? i my się na nie godzimy? kim więc jesteśmy: bandą baranów pod przewodnictwem baranów?

 • dedkaa

  Oceniono 18 razy 18

  porażający tok myślenia, człowiek ma płacić za to, że MA, a nie za to czy korzysta, ale za to, że MAM to chyba płacę w sklepie nabywając telewizor, radio czy co tam innego
  ów kontroler ma prawo być nie wpuszczony do domu
  niedługo pójdziemy w ślad za niemcami i za komputery też trzeba będzie wnieść opłatę, ahh tylko skąd tak duża komercjalizacja TVP skoro to Państwowa stacja, a reklam jest w brud i i tak nie ma w rzeczywistości na co patrzeć?
  Bezgraniczna bezsensowność

 • kemor234

  Oceniono 18 razy 18

  Anachroniczne przepisy, anachroniczna telewizja

 • fakcior

  Oceniono 17 razy 17

  Co ciekawe POCZTA POLSKA wspólnie i w porozumieniu z KRRiTV ściąga zaległy abonament przy pomocy Urzędów Skarbowych od biednych frajerów emerytów, którzy kiedyś np w latach 80 uczciwie zarejestrowali odbiornik i do dzisiaj są na liście do ściągnięcia haraczu. A młodzi właściciele plazm i wielkich ekranów lcd i led nie rejestrują i maja spokój. Jeśli jesteś emerytem i dostałeś wezwanie z poczty - to powiedz, ze odbiornik wyrejestrowałeś np w 91 roku. Niech szukają niech szukają w archiwach...

  Nikt nie lubi podatków - ale większość wie, że trzeba płacić i buntu nie mam. Natomiast abonament to najbardziej znienawidzona powszechnie opłata i politycy jakoś mają gdzieś swoich wyborców.

 • szuszu1983

  Oceniono 17 razy 17

  PANI RZECZNIK SAMA SOBIE PRZECZY...
  Pytanie pierwsze - odpowiedź....
  ... opłaty abonamentowe pobiera się za UŻYWANIE odbiorników radiowych i telewizyjnych...
  Pytanie piąte - odpowiedź
  ... Istotne jest tylko to, CZY MAMY odbiorniki...

  Przecież mogę posiadać tv czy radio a go nie używać... chyba musi Pani jednak trochę "doczytać" jak jest....

 • souriceau

  Oceniono 13 razy 13

  Ja mam w domu ekran tv bo inaczej tego nie mogę nazwać) do którego jest podłączony jedynie PS, drugi ekran, do którego podłączony jest jedynie komputer. I za samo posiadanie tych urządzeń mam płacić abonament? Do żadnego z nich nawet nie jest podłączona antena!
  Chyba naprawdę ktoś powinien zbadać zgodność tych przepisów z prawem. Nie oglądam tv, więc dlaczego mam płacić za samo POSIADANIE???
  I rzeczywiście, nie zamierzam dokładać się do "super" programów typu tańce na lodzie czy telenoweli po 1000 odcinków, utrzymujących od lat rzesze "aktorów".

 • wejsunek47

  Oceniono 13 razy 13

  jaka "opłata".?.najnormalniejsze w świecie podwójne opodatkowanie....relikt komuny i żenada...ale oczywiście....pogodynka w TVP to "misja" a w TVN to komercja....najfajniej byłoby pod tym artykułem zamieścić listę płac pracowników TVP... żeby lud zobaczył .....

 • rucki

  Oceniono 13 razy 13

  ja bym naprawdę chętnie płacił, gdyby tylko media publiczne spełniały swoją rolę, a nie trwoniły tyle kasy na tandetę, celebrytów i pseudodziennikarzy...

 • leoncino

  Oceniono 13 razy 13

  nie istnieje opłata za odbiór programów audiowizualnych ta opłata jest za posiadanie odbiornika radiowego i telewizyjnego, haracz od "luksusu" pobierany przez złodziei rządowych

 • matitalolo

  Oceniono 15 razy 13

  Niektórzy pocztowcy wchodzili do mieszkania zapraszani, (dobrowolnie) a potem dziecko podobne było do listonosza.

 • dejtrejder

  Oceniono 12 razy 12

  Tusku idź dalej! Czemu mamy w sumie nie płacić za posiadanie pralki, lodówki, maszynki do golenia i dwóch par butów a nie tylko radia i telewizora? Chooj wam w doopę urzędasy!

 • no4nwo

  Oceniono 14 razy 12

  tv publiczna to takie samo dno szamba, jak i niepubliczna. Trzeba być upośledzonym intelektualnie i niedorozwiniętym estetycznie, żeby oglądać ten ściek. Cep braun misją nazywa gó wno pt. mjakmiłość, wiadomości konstruowane są pod tępy motłoch, obejrzałem je ostatnio pierwszy raz od kilku lat i przeżyłem szok, jak brukowym, bezwartościowym, dennym, prymitywnym, odpychającym i debilnym, a jednocześnie manipulatorskim może być główny program informacyjny flagowego kanału (nomen omen) telewizji państwowej. socjotechnika leje się z ekranu cuchnącym wartkim potokiem. itd., itd. Takie przykłady dobitnie pokazują, że telewizja publiczna robiona jest dla prymitywnych kałmuków i zamulonej umysłowo tłuszczy, a zapisy prawa o jakiejś misji to brednia obłąkańca. Zakodować ten syf i jak ktoś chce go oglądać, niech sobie wykupi abonament, a z haraczem za posiadanie odbiornika precz, wara od normalnych ludzi, których tvp odrzuca ohydą i prymitywem. Trzy programy radiowe, nafaszerowane reklamami obrażającymi inteligencję przeciętnego człowieka to za mało, by płacić jakikolwiek abonament, a już na pewno ściepę na niczym poza chciwością nieuzasadnione, absurdalne pensje dla wszelkich członków i stołkowiczów oraz tabunu prezenterów, jurorów, celebrytów i zwykłych miernot zatrudnionych jako odgrywacze ról w durnych serialach.

 • korponaracja

  Oceniono 12 razy 12

  abonament za posiadanie odbiornika telewizyjnego i radiowego to jakiś absurd.
  czekam na abonament za posiadanie lodówki i pralki.

 • funkykowa

  Oceniono 12 razy 12

  NIe wpuszczenie kontrolera powoduje to że otrzymujemy wezwanie do zapłaty ja pytam na jakiej podstawie ? I Z jakiego prawa to zostało wzięte

 • kemot_73

  Oceniono 12 razy 12

  Reklamy = ZERO ABONAMENTU
  Abonament = ZERO REKLAM!!

 • damian1988

  Oceniono 12 razy 12

  Żądam by KRRiTV na zasadach wolnorynkowych stworzyła własną sieć telewizyjno-radiową z własnym pakietem programów! I każdy kto będzie zainteresowany podpisze z nimi umowę! Bo inne działanie to zwykły bandytyzm! Ludzie! Kogo wy wybieracie do sprawowania rządów! Ludzi którzy robią ustawy pod siebie, aby jak najwięcej wycisnąć pieniędzy wręcz nielegalne od innych obywateli na zasadach mafijnych! MASZ TO PŁAĆ! Trzeba zlikwidować KRRiTV bo to ludzie pasożyty i nic więcej! Oni i tak dostają pieniądze z rządu na utrzymanie to jakim prawem mamy im płacić jeszcze za abonament! Składałeś podpis pod jakimś papierkiem? NIE?! NIE PŁAĆ! Inne działanie w celu wymuszenia pobrania opłaty to nic innego jak zwykły bandytyzm i prześladowanie! Co powinno być karane więzieniem! Właśnie za takie wymuszenia ludzie więzienia wypełniają! Nie dajmy się tej bandzie złodziei okradać! Ludzie pamiętajcie o tym przy najstępnych wyborach!

 • romantic3

  Oceniono 12 razy 12

  Dopóki ten PODATEK (zatem obowiązek) będzie się nazywał ABONAMENTEM, czyli wykupionym prawem do korzystania z określanego świadczenia to nawet nie zastanawiam się czy go opłacać, jeśli nie zamierzam korzystać z dobrodziejstw mediów państwowych. Podobnie nie kupowałbym abonamentu na transport publiczny, jeśli nie zamierzałbym z niego korzystać. Abonament to abonament!

 • matitalolo

  Oceniono 12 razy 12

  Komuna zajeb........ wiecznie żywa. PRL też.Jakie są zarobki w TVP. Czy przypadkiem mniej od średniej krajowej? Gdzie jest ta misja? Chyba ,że jest to kontynuacja peerelowskiej misji ogłupiania ludzi.Rzecznik jest od okłamywania i gadania bzdur. Za to bierze kasę. To w końcu rzeczniku, czy płaci się podatek tzw.abonament za używanie odbiornika, czy też, za posiadanie odbiornika również niesprawnego albo za posiadanie samego opakowania po odbiorniku.Brednie rzecznika nie wie o czym mówi. Kontrolerów to chyba trzeba psami szczuć i batożyć. Pisma z żądaniem zapłaty wysyłać na adres kancelarii Tuska.

 • pawel.lewski

  Oceniono 12 razy 12

  Ciekawe jak zamierzacie ze mnie ściągnąć opłatę za abonament, nigdy nie rejestrowałem odbiornika bo nie jestem idiotą, nigdy nie płaciłem abonamentu bo nie było za co, pocałujcie wy mnie wszyscy w doopę a temu "mundralowi", któremu uda się mi wlepić jakiś mandat proponuję nagrodę 10 000 PLN.
  Do roboty gamonie, zapie...ć już teraz!!!!!!!!!!
  Udowodnię wam, że macie debili za pracowników.

 • xezaq

  Oceniono 11 razy 11

  Ja mam bardziej szczegółowe pytanie.

  >> z zapisu Art. 2 pkt.7 ustawy o radiofonii i telewizji wynika że "odbiornikiem radiofonicznym albo telewizyjnym, w rozumieniu przepisów niniejszej ustawy, jest urządzenie techniczne dostosowane do odbioru programu" <<

  Jak wiadomo, sygnał analogowy został powszechnie wyłączony, TVP nadaje cyfrowo w MPEG4. Co jeśli mój TV nie pozwala na odbiór cyfrowy lub nie umie dekodować MPEG4? Przecież zgodnie z ustawą NIE JEST odbiornikiem telewizyjnym. Nawet jeśli podepnę go do dekodera kablówki czy SATki (bo wtedy byle monitor komputerowy czy projektor by się łapał). No ale zgodnie z ustawą odbiornik ma umieć ODBIERAĆ a nie tylko wyświetlać.

 • jesus_chytrus

  Oceniono 11 razy 11

  Abonament na reklamy i lokowanie produktów.

 • syf.w.polsce

  Oceniono 11 razy 11

  no to wiemy już wszystko.Kto zapłaci ten jeleń.Tak nas robi nasze państwo .!

 • kemor234

  Oceniono 11 razy 11

  Normalna pańszczyzna.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 11 razy 11

  "To, czy możemy odbierać telewizje, czy też mieszkamy w miejscu, w którym "nie ma zasięgu", nie ma znaczenia."

  Imitacja państwa? Sí Señor! Efectivamente :)

 • dyrdy.mal

  Oceniono 10 razy 10

  Ech... Pomyslec ze w "panstwie prawa" obywatel moze zostac ukarany (poprzez "sciagniecie" z pensji) bez jakiegokolwiek dowodu winy... Panstwo prawa musi najpierw udowodnic ponad wszelka watpliwosc, ze obywatel nie zarejestrowal posiadanego odbiornika. Zeby to zrobic stosowny organ (np. prokurator) musi wydac nakaz przeszukania domu, musi tam wejsc policja i faktycznie dom przeszukac i w koncu ten odbiornik znalezc. Wtedy - i dopiero wtedy - obywatel moze zostac ukarany. Pomijam fakt ze w normalnym kraju trzeba by jeszcze udowodnic, ze odbiornik jest sprawny technicznie i faktycznie sluzy do odbioru TV/radia (a nie do gry na PS albo jako akwarium dla rybek).
  Ale w Polsce ukarac mozna kazdego i za wszystko. I wmowic mu ze do jego domu moze wejsc kazdy - bo w tv/prasie tak powiedzieli. Lata komuny i lata pseudo-demokracji zrobily swoje - stadem baranow latwo sie rzadzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX