Ustawa śmieciowa wchodzi za 5 dni. "Polacy wyrzucają co popadnie"

- Na pięć dni przed wejściem ustawy śmieciowej Polaków ogarnęła panika? Wzięli się za porządki, czy wykorzystują zamieszanie z ustawą śmieciową? Śmietniki wyglądają okropnie - piszą czytelnicy serwisu Alert24. U was jest podobnie?
Na Alert24 dostajemy zdjęcia pełnych śmietników zawalonych wielkogabarytowymi odpadami. Czy to dezinformacja i organizacyjny chaos towarzyszące wprowadzeniu ustawy śmieciowej sprawiają, że na kilka dni przed wejściem w życie nowych przepisów zaczęło się wielkie sprzątanie mieszkań, piwnic i garaży?

Z kilku sygnałów, które do nas dotarły, wynika, że wszystko, co nieprzydatne ląduje pod śmietnikiem. Przy ul. Orzyckiej na warszawskim Mokotowie dojście do śmietnika zabarykadowały stare tapczany i meble kuchenne. - Ludzie chyba myślą, że przed pierwszym lipca obowiązuje jakaś śmieciowa amnestia! - komentuje pani Małgorzata, która przesłała nam zdjęcia. Podobny śmieciowy krajobraz oglądali jeszcze wczoraj mieszkańcy ul. Związku Walki Młodych. - Pod śmietnikiem wyglądało jak na złomowisku starych mebli - mówi nasza czytelniczka.

Dostaliśmy również zdjęcia z Wrocławia z ul. Widok, gdzie naszego czytelnika też denerwuje śmietnikowy pejzaż. To jednak nic w porównaniu z fotografiami, które przesyła na Alert24 "gdańszczanka". Worki z odpadami zalegają na chodniku, na zapleczu Domu Uhagena przy ul. Długiej w Gdańsku. Nasza czytelniczka pisze: "Na tym dużym podwórku, wyznaczonym przez ulice Długą, Pocztową, Ogarną i Garbary, znajduje się JEDEN śmietnik. Nie tylko dla całej rzeszy mieszkańców, ale również dla zlokalizowanych tu wielu zakładów gastronomicznych, usługowych i sklepów. Interwencje mieszkańców kamienicy nr 124/125, przed oknami której piętrzą się te "atrakcje", nie przynoszą żadnych skutków.

A jak wygląda sytuacja w waszych miastach? Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na Alert24 lub piszcie bezpośrednio na kosma.zatorski@agora.pl

Alert24 czeka na Wasze zdjęcia śmietników! Jak się z nami skontaktować? Zobaczcie>>
Kliknij, by przeczytać artykuł

Komentarze (50)
Ustawa śmieciowa wchodzi za 5 dni. "Polacy wyrzucają co popadnie"
Zaloguj się
 • jkredman

  Oceniono 123 razy 111

  zamiast podniecać się obrazkami [które były i będą], może lepiej byłoby się zastanowić nad przyczynami, co ma mieszkaniec zrobić z wymienionymi meblami - gmina zwija kasę, ale stary fotel orżniętym na spore pieniądze mieszkańcom każe wozić gdzieś tam na koniec miasta,

  to kolejny systemowy błąd w ustawie, który ją wywraca, jedyne co można radzić mieszkańcom wyrzucajcie te stare graty na grunty gminne, z dala od śmietników - niech się wójtowie otrząsną z swojej głupoty i wiary że wystarczy uchwała, zrzucenie zadań na mieszkańców i będzie porządek, a oni będą zwijać kasę,

  redaktorzy dawno już powinniście zajrzeć za naszą zachodnią granicę i popytać jak tam zorganizowano odbiór odpadów, jakie są zasady [a są różne w różnych miejscach],

 • big.ot

  Oceniono 115 razy 107

  Nosz żesz ... Skąd to zdziwienie ? A skąd ludzie mają wiedzieć co zrobić z takimi rzeczmi po 1 lipca? Gdzie kampania informacyjna dotycząca utylizowania takich rzeczy?

  Jak zwykle mamy zamordyzm. Opłaty za śmieci poszybowały w kosmos, w zamian zamiast ekologii mamy olbrzymi burdel, dezinformację i zwykly BURDEL.

  Kto za to odpowiada ? Rząd ? Ten zwala na władze regionalne. Władze regionalne zganiają na prawo. Prawo tworzy rząd i zatwierdza parlament. Parlament powie, że to wina rządu, że takiego gniota ukręciła.

  PARANOJA. W tym grajdołku polskim, zamiast ustawy śmieciowej mamy śmieciowe prawo i śmieciowe władze na każdym szczeblu...

 • jasiek054

  Oceniono 57 razy 55

  Zobaczycie jaki teraz bajzel zrobi się po rowach, parkach i lasach. To będzie Sajgon w dniu ofensywy świeta Tet.

 • tobas89

  Oceniono 47 razy 45

  O rety! Musze szybko wyrzucic moje smietki!

 • bezkasy

  Oceniono 41 razy 41

  Każdej firmie ba nawet gminie będzie się teraz opłacało "pozbyć się odpadów w nielegalny sposób" ta ustawa spowoduje jeszcze więcej śmieci po lasach i żwirowniach.

 • aagnes

  Oceniono 51 razy 41

  Coz za skandal i afera!
  czy ktorys z uprzejmie donoszacych (fajnie miec takiego sasiada, pozdrawiam panstwa donosicieli!!) pomyslal o tym, ze gdzies te rzeczy trzeba wyrzucic, a smietnik jak sama nazwa wskazuje jest na smieci, ze moze czwartek jest dniem wywozenia tzw gabarytow i wlasnie dlatego teraz te rzeczy wylądowały, po trzecie - co do jasnej cholery ludzie maja zrobic z takimi gratami w mieszkaniu w bloku? juz i tak nalezy miec prywatna sortownie smieci, swietny pomysl w, dajmy na to, 40 metrowym mieszkanku.

 • pro-contra

  Oceniono 29 razy 27

  Skoro sami nie potrafimy rozwiązać problemu śmieci, nie wstydźmy się zobaczyć, jak to się odbywa w USA / Kanadzie, w Anglii czy w Niemczech.
  Mamy też na podorędziu Czechy i Szwecję.

  I wcale nie są potrzebne służbowe wyjazdy do innych krajów, bo na stronach internetowych można znaleźć wyczerpujące (nawet w drobiazgach i ustalaniu grafików dla rodzajów odpadów).
  No, chyba że pierdzistołki w urzędach nie znają obcych języków, to wtedy dopiero zacznie się "partyzantka" zdezorientownychobywateli i "prowizorka" prawnych regulacji zmienianych co dwa-trzy miesiące.

 • iwanme

  Oceniono 28 razy 26

  Debilizm, przecież w ustawie śmieciowej płaci się niezależnie od tego ile śmieci się wywala. Taka była między innymi idea, żeby zniechęcić ludzi do wywożenia śmieci do lasu skoro tak czy siak muszą płacić.

 • rezun-one

  Oceniono 30 razy 26

  Na moim śmietniku w Gdańsku jest jak zawsze, bez zmian.
  Te same ogólne pojemniki. Zero miejsca na segregację.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX