Urzędnik o rodzinach wielodzietnych: "Nieudacznicy i dziecioroby". Posłanka: "To godne ubolewania"

Europosłanka Joanna Skrzydlewska pochwaliła się na profilu na Facebooku, że dzięki jej staraniom w Łodzi zacznie obowiązywać Karta Dużej Rodziny, zapewniająca szereg przywilejów dla rodzin wielodzietnych. Jej post skomentował pracownik urzędu marszałkowskiego. - Znowu pomagają nieudacznikom i dzieciorobom - napisał. - To komentarz godny ubolewania - odpowiada mu europosłanka.
Karta Dużej Rodziny to dokument zapewniający rodzinom z trojgiem i większą liczbą dzieci możliwość korzystania z systemu ulg i zniżek w opłatach m.in. za przejazdy komunikacją miejską, za pobyt dziecka w przedszkolu, żłobku, a być może także w opłatach za wywóz śmieci. Wkrótce karta zacznie obowiązywać na terenie Łodzi.

Swój wkład we wprowadzenie karty do Łodzi podkreśliła posłanka do Parlamentu Europejskiego Joanna Skrzydlewska. Na swoim facebookowym profilu zamieściła link do artykułu opisującego, czym jest Karta Dużej Rodziny, oraz do informacji, że to ona zainicjowała tę akcję w Łodzi.

"Znowu pomagają dzieciorobom"

Jej wpis skomentował Marcin Mucha, łódzki urzędnik, pracownik departamentu kultury fizycznej, sportu i turystyki urzędu marszałkowskiego. - Znowu pomagają nieudacznikom i dzieciorobom - napisał. Niżej rozwinął swoją myśl. "No. Nieudacznicy. Nie potrafią zarobić na utrzymanie rodziny. I tak. Dziecioroby. Narobili dzieci i będą korzystać z przywilejów. Każdy jest kowalem własnego losu".

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Joannę Skrzydlewską. - Jest mi bardzo przykro, że wszystkie rodziny wielodzietne zostały potraktowane jak patologia - powiedziała europosłanka. Chciałabym zwrócić uwagę, że ojcem rodziny wielodzietnej jest Bronisław Komorowski - podkreśla.

Europosłanka: Ten urzędnik ma swojego przełożonego...

Zdaniem Skrzydlewskiej fakt, że pracownik urzędu marszałkowskiego wyraża się w taki sposób o jakichkolwiek rodzinach, jest "godny ubolewania". - Absolutnie nie zgadzam się z tą opinią. Na każdym etapie życia mamy jakieś ulgi. Uczniowie mają zniżki na przejazdy, zniżki mają studenci i seniorzy - mówi. - Uważam, że rodziny, szczególnie wielodzietne, należy otoczyć ochroną i szacunkiem - dodała.

Posłanka podkreśla, że nie zamierza w tej sprawie interweniować. - Ta osoba ma swojego przełożonego - powiedziała.

Próbowaliśmy dodzwonić się w tej sprawie do Marcina Muchy. Jego telefon służbowy nie odpowiada. Z kolei jego przełożony - jak się dowiedzieliśmy - ma dziś kilka spotkań. Do momentu publikacji tego materiału nie dostaliśmy jego komentarza. Nadal czekamy na kontakt.

Więcej o:
Komentarze (253)
Urzędnik o rodzinach wielodzietnych: "Nieudacznicy i dziecioroby". Posłanka: "To godne ubolewania"
Zaloguj się
 • nowakowskaalbina

  Oceniono 535 razy 227

  Jeżeli jedyną działalnością i jedynymi dochodami rodziny są zasiłki na dzieci to NIESTETY MA RACJĘ 11111111111111111

 • brajanu

  Oceniono 379 razy 125

  jak można być tak bezmyslnym i robic dzieci, wiedząc, że nie ma się mozliwości aby zapewnić im nawet minimum normalnosci.

  można słowa dosyć niewygodne, ale prawdziwe.

 • lewa_noga_taboreta

  Oceniono 196 razy 82

  Każdy ma prawo do swojego zdania, nawet jeśli jest ono obraźliwe, jeśli wypowiadał się z prywatnego konta to karanie go za to było by naruszeniem prawa do swobody wypowiedzi.

 • trollingstones

  Oceniono 183 razy 81

  Tylko nieudacznik nie potrafi zarobić na rodzinę a nawet na siebie w sektorze prywatnym i ktoś go zadekował w urzędzie w jakimś sztucznie stworzonym, niepotrzebnym wydziale. Jest to najmniej potrzebny społeczeństwu pasożyt. Po drugie, żeby zapewnić zastępowalność pokoleń każda płodna para powinna mieć przynajmniej trójkę dzieci, bo 1/4 par nie będzie ich mieć w ogóle. Więc trochę szacunku, jak chce nazywać kogoś nieudacznikiem powinien zacząć od siebie. Patologia nie będzie korzystać z biletów i wejściówek choćby były całkiem za darmo.

 • kolo125

  Oceniono 301 razy 75

  niestety taka jest prawda, powstaje coraz więcej patologicznych rodzin i one są atawiane za wzór rodziny katolickiej w tym kraju, żenada !!!!!!!!!!!!!!!!

 • well.paid.ghostwriter

  Oceniono 242 razy 68

  mimo iż zawsze jestem bardzo liberalny i też uważam, że każdy jest kowalem swojego losu, to przeciwnie do tego pana uważam, że w tej chwili każda rodzina wielodzietna w Polsce powinna mieć wiele przywilejów i powinna być wspomagana przez państwo i otoczona opieką? Dlaczego? Dlatego, że mamy dramatyczny przyrost naturalny i bez względy czy ktoś jest liberałem, komuchem, lewakiem, prawakiem, dziwakiem, ptakiem, czy jakąkolwiek inną ma etykietkę, powinno mu zależeć, aby było nas więcej coraz... Polaków.

  A dla Pani Joanny (z jakiekolwiek jest opcji) brawo!

 • jamj

  Oceniono 118 razy 60

  Pan Marcin Mucha, jako pracownik departamentu kultury fizycznej, sportu i turystyki urzędu marszałkowskiego, zajmuje się również finansowaniem różnych sportowców-nieudaczników i jakoś mu to nie przeszkadza. Może coś mu łzy ociera?

 • polakprawdziwypatriota

  Oceniono 335 razy 49

  Gdy ktoś nie ma pomysłu na życie to zaczyna się rozmnażać na potęgę i tyle w tym temacie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX